Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:18

Stěžuju si na budoucí tchyni. Před měsícem jsem byla požádána o ruku mužem mých snů, oba šťastní, našli jsme termín, během týdne jsme si našli lokalitu na obřad, krásnou restauraci i lokalitu na večerní párty, zajistili hudbu, fotografa, ubytování, zkoušení šatů, všichni pozvaní mají ten den čas.

(Musím k tomu dodat, že už jsem před lety jednou vdaná byla, byl to omyl, ale rozešli jsme se ve velmi přátelském duchu, rychlý proces, všechno v pohodě...)

A dneska jsme tak na obědě u tchánů, s oběma se znám dobře už asi 11 let. Jsme k sobě velmi kamarádští, máme společné zájmy, vídáme se v pohodě dvakrát třikrát týdně, kolik litrů vína už jsme spolu vypili... Chlapi šli na chvilku ven a z ničeho nic mi jeho matka po dvou hodinách pohodového svatebního plánování říká:
"Víš, já mám s tou vaší svatbou problém. Nejradši bych na ni nešla. Fakt se mi tam nechce."
Já: "Hm, tak jestli se ti tam tak moc nechce, nemusíš tam chodit. Já rozhodně nikoho nutit nebudu, je to jen pozvání - nabídka."
Ona: "Ale tak je to můj jediný syn, to tam budu muset jít."
Já: "Tak jak chceš..."
Tak jsem si říkala... OMG, co měla tahle debata za smysl? O zasnoubení ví skoro měsíc, gratulovala nám dojatě a radostně se slzami v očích??
Přemýšlím, jestli je to "lepší" zážitek, než když kamarádce budoucí tchyně řekla, že na jejich svatbu (taky jediného syna) nepůjde, protože má psa a ten to přece celý den sám nevydrží...

Offline stes
Avatar
7340 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:22

JanieB a problém ma proc?... Jako desny teda toto

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:25

Podle mě má problém s tím, že je to už moje druhá svatba... Jenže co mám jako dělat? To víme všichni dokola, že jsem už asi 6 let rozvedená, doteď nepadlo ani slovo o nějakém problému. Věděla, že jsem už svatbu měla, a že se s jejím synem do budoucna určitě chcem vzít... Nikdy to nerozebírala a byla pohoda.
Vím, že první svatba byl omyl, ale to už teď nezměním... Hlavně že všecko dopadlo dobře a v přátelském duchu. Znamená to, že už si nikdy nikoho nesmím vzít, i když vím, že tenhle je fakt ten pravý? :)
A když mi řekne, že má s tím problém a nechce jít na svatbu, co čeká, že udělám? To, že jsem rozvedená, nezměním, ani když se na hlavu postavím... Nebo si ho teda brát nemám, když se milujem a je to fakt super vztah?? Takže výsledek celého je akorát, že je mi to líto, ona na svatbu stejně půjde, ale náš vztah (snacha tchyně) trošku asi ochladne?? Nevím...

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:26

JanieB Jejda, to je teda... důvod neřekla? Možná jí jen tak něco v tu chvíli přelítlo přes nos, ale zase je fajn, že ti to tak narovinu řekla, kdyby ses to dozvěděla od manžela, asi by to bylo horší. Jestli je to takový ojedinělý extempore, tak bych se nad to asi povznesla...

Offline stes
Avatar
7340 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:29

JanieB jezis v dnesni dobe se snad na pocet svateb nehraje, jednou rozvedenej clovek je snad pomalu kazdej. Nedelej nic, to ani nemuzes, nenech se tim otravit, ikdyz to samozrejme jde tezko. Co na to muz? 

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:32

Muž je super, stojí při mně... dověděl se to až na cestě domů ode mě, byl sám šokovaný, co to má znamenat. Říkal, že jestli ještě někdy něco takového mamka nadhodí, že si s ní promluví.

Offline stes
Avatar
7340 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:34

JanieB tak to je samozřejmě jedinej správnej pristup, uvidíš, treba nemela svuj den.. Ikdyz tohle by teda nemela říct ani kdyby ji hrabalo

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:45

JanieB prosimte a neni tvuj nastavajici rozvedeny s ditetem? nebo si to pletu? matinka by pro nej chtela pannu cico? 

mne teda extchyne rekla, ze na svatbu nepujde, protoze to neni nic tak duleziteho, aby u toho musela byt

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:46

JanieB Hele treba nema rada nejaky verejny mecheche? Nevim, je divna. Nicmene prvni odstavec tveho prvniho prispevku zni fakt krasne, nenechala bych si to zkazit, I kdyby nemel prijit nikdo, pec na ni!. Jo a prekvapilo me, ze jsi stihla uz jednu svatbu, ja te mela za mlady ucho!

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:47

Největší sranda byla, že tu naši konverzaci zaslechlo desetileté dítě z rodiny, i jak jsem to pak říkala muži... a dítě to zhodnotilo velmi trefně: "Hmmm, a mně babička (má tchyně) furt připomíná, ať pořádně přemýšlím, než něco řeknu. Ale sama se toho teda dneska moc nedržela." :)

A jak to tu píšu, tak sambo: "JanieB, co zrovna děláš? Že ty si stěžuješ na parfumanii na mamku!" Bingo;-)

Offline stes
Avatar
7340 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:48
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:56

JanieB Neni v prechodu? Jinak klobouk dolu, ja na dotazy co to ctes, co pises, odpovidam Nic prosim te...ja bych to nepriznala, mate asi fakt hezkej vztah

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:59

Mutziputzi Prosim te, ty se za nas stydis? Muj sambo se uz I s mistnimi styka:-D. No nicmene si priprav odkud me znas az vam prijedu delat tu aupair!

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:59

JanieB Nemůže to bejt jenom nechuť k větším akcím? (tím trpím já, že to pak často dopadne jako včera, kdy jsem se ze srazu vrátila dneska je jiná kapitola)

že to prostě nemusí být nic proti Tobě

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 20:04

OliveOyl tak pri nechuti k vetsim akcim , pokud to neni primo psychicka choroba, tak snad na svatbu syna zachovas dekorum.. pribuzny kamaradky ma na to treba ID, tudiz u nej se neceka ze by na svatbu sel.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 20:04

Karja Nestydim, to spis ze by si moh myslet, ze bych mela jit neco uzitecnyho delat misto toho, tak finguju studijni reserse, navic je mozny ze te ucil, tak bys byla dalsi stalkerka, prekvapilo me kolik jich bezne pedagogove mivaj

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 20:07

Mutziputzi Ja vim, ze je to Lubos!

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 20:08

Mutziputzi Ale jestli je toto Lukas, tak ses mrtva, toho jsem milovala ja!!

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 20:09

Já jsem to přiznala, hned si chtěl přečíst, co píšu :)) Prý by ho zajímalo, jak tu situaci popisuju cizím lidem. Měl z toho spíš srandu, že to uhodl. A úplně nejvíc ho zajímalo, co tam píšu o něm ;-))

Přechod stopro ne (je už starší, ale neuvěřitelně vitální), akce miluje, je ve spoustě spolků a při různých oslavách chodí domů většinou poslední;-) V tomto jsme si právě vždycky rozuměly;-)

To bude ta moje první svatba... asi by ráda pro svého jediného synáčka nějakou nerozvedenou, ale k tomu se mohla vyjadřovat předchozí tři roky. Teď už má asi trochu smolíka;-) Teď může podobnýma řečma akorát tak kazit náladu.

Offline stes
Avatar
7340 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 20:10

Mutziputzi ty měkneš,že te tohle vubec napadne... co bys uzitecnyho mela delat?