"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. února 2018 22:21

Jiná Realita a co si dát jen světlé, nenápadné růžové stíny a k tomu tu linku. A pak jen lehký dotek tmavšího stínu na a pod oční oblouk, na přechod v pohyblivé víčko, aby to udělalo trochu hloubku. Hlavně žádné barvy.

Něco jako tady 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 13. února 2018 22:22

Jiná Realita tak já po svých posledních tragických pokusech o "kouřové líčení" zůstanu už jen u nějakého toho lesku pod obočím a nazdar.

vlastně.. jsem teď zakoupila modrou tužku a stíny a budu si muset na jednu akci nacvičit takový to modrý osmdesátkový líčení, asi toto?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. února 2018 22:27

Dadoo jenže to bych právě potřebovala poradit, jak docílit toho světlého stínu.

jsem si jistá, že by to bylo dobrý, ale ten světlý stín prostě zmizne, zůstane jen tmavý, a ten vypadá jak špinavý :/

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. února 2018 22:30

Jiná Realita Já si ten růžový dávám na celé víčko a tím tmavým se jen trochu dotknu v tom ohybu a vnějším koutku.

Já to dělám tedy jen zjednodušeně. Dvěma barvami jenom. Růžová a tmavě šedo-hnědá.

Ale ta růžová je základ.

ten prinicp tu ale je.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 13. února 2018 23:15

Jiná Realita Ve Zlíně líčí kolega, pokud jste hodně zoufalé, možná byste se od něj mohla nechat nalíčit/nechat si doporučit kolegyni/kolegu (zlínský kraj mám daleko, tak vím jen jednoho), případně si třeba nechat udělat menší školení? Kdyžtak napište zprávu, zjistila bych vám na něj nějaký lepší kontakt než FB a poslala ho)

Offline mitford sister
Avatar
1406 příspěvků moje polička 13. února 2018 23:31

Jiná Realita na jednu stranu sympatizuju, měla jsem taky "nenamalovatelné" oči; na druhou stranu - omlouvám se předem - se domnívám, že moc přísně vnímáte ten svůj výsledek.

já: zapadlé oči, mastná víčka, slzící oči (to mi zůstalo, hlavně ve vnějším koutku)...vše se radikálně zlepšilo s příchodem bází. právě s bázemi jsem se mohla pořádně rozjet. už dříve jsem si dělala linky jen na vnitřní straně řas k oku (water line - tzv. tightlining), to dělám doteď; většinou to oko ještě jemně promnu, aby se ta linka trochu rozpila do mezi-řas. používám tužku essence. ono se to většinou obtiskne i na spodní water line, i když ji někdy cíleně nelinkuju. není to precizní makeup ála instagram, ale myslím, že to vypadá dobře. a je to rychlé. jak se před nějakou dobou chytl ten trend protažených linek, tak se mi toho samozřejmě taky zachtělo. navíc jsem mezitím byla na operaci horních víček, takže jsem najednou měla více viditelného víčka a tudíž prostor, kam to kreslit. ale nemohla jsem to zaboha vychytat - celá linka, půl linka - všechno vypadalo blbě, dělalo to právě ten efekt padajících vnějších koutků. metodou (velkého počtu) pokusů a omylů jsem přišla na to, že dobře (nebo jakž takž, podle toho,  jak se mi to povede) vypadá jen opravdu hodně silná a přehnaná linka, skoro divadelní makeup, nebo malinká linka, vlastně jen takové křídélko, trojúhelníček, který je napojený na tu tightline, ale je celý nadsazený nad tou linií, kde se horní a dolní víčko ve vnějším koutku potkává. tzn. jeho spodní hrana je třeba 2mm nad tou spojnicí. a taky záleží na úhlu - nesmí směřovat ani nahoru, ani dolů - musí být naprosto horizontální. třeba vám nebo někomu to pomůže. já jsem tomu věnovala strašně moc času (který jsem měla věnovat výdělečné nebo jinak produktivní činnosti), tak jsem ráda, že to můžu předat :)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. února 2018 23:46

mitford sister jejda, díky za vyčeprávající popis, ale přiznávám, že úplně nevím, jak to myslíte s tím "nadsazením"....nemáte foto? O:-)

Offline notna
Avatar
6560 příspěvků moje polička 14. února 2018 00:17

Jiná Realita  Líčení očí jsem už vzdala.  Vždy jsem měla pocit, že to bylo horši než bez líčení. 

Offline mitford sister
Avatar
1406 příspěvků moje polička 14. února 2018 00:30

Jiná Realita eh...fotku nemám. snažila jsem se najít něco, co aspoň přibližně ilustruje to, co jsem myslela. naprostá většina tutoriálů na ty linky učí malovat tu linku jako prodlouženou linii spodního víčka; často si tam dávají něco, co supluje "pravítko" - to jim určí dolní hranu té linky, tu horní pak protáhnou, upíchnou někam k lince nad horními řasami a vyplní tu plochu.

tady na té fotce mi jde o prostřední obrázek v dolní řadě, to je asi nejblíž tomu, co jsem myslela - kdybyste vzala tohle oko a protáhla linii spodního víčka, tak by tam muselo být daleko více "vyplníno" a linka by směřovala více nahoru - srovnejte s tím vlevo od toho; já pak jen (většinou) nemaluju pak celou linku, jen to křidélko nějak napojím na lini řas, kterou mám zvýrazněnou tou tightlinou. takže to ani v podstatě nevypadá moc jako linka, ale spíš to opticky zvýrazní/zahustí ty řasy ve vnějším koutku a oko se protáhne směrem ke spánku bez toho, že by padalo

Offline baltik
Avatar
4443 příspěvků moje polička 14. února 2018 08:00

Jiná Realita nejsem zadny odbornik na malovani se, ale po pocatecnim zdeseni me tak nejak zvrhle zacalo bavit sledovat youtuberky a odnesla jsem si z toho zaver, ze chyba je vzdycky v produktu (jakoze ja jsem si vzdycky myslela, ze to jen neumim, ale ony jsou si vzdycky jiste, ze  jsou to blbe stiny, blbe podkladove baze atd.)

Takze bych vam doporucila si najit nejakou se stejnym tvarem oci a projet jeji tutorialy

a ohledne mastnych vicek asi nebude jina cesta nez vyzkouset vsechny ty baze a najit si tu, co na vas drzi, o tom mluviva treba getthelouk nebo pelicanbeauty  a stejne tak se stiny

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 14. února 2018 08:15

viktorka_od splavu Úplně se mi vybavila vůně těch stínů,jak jsem to viděla . Taková plastelínová,ach!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 14. února 2018 08:37

rozarka jsem nekdy pred 20 lety maminku presvedcila je vyhodit... chyba, velka chyba:-))

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. února 2018 08:42

Jiná Realita Skús inú bázu. Dobré bázy určené na mastné viečka má Zoeva a Inglot. 

Aké máš očné tiene? Skúšala si aj inú značku alebo typ?

Kúp si dobrý štetec na nanášanie očných tieňov, a väčší taký puchatý na začistenie okrajov. Ja to robím krúživými pohybmi a snažím sa docieliť jemného prechodu medzi tieňom a viečkom bez. 

Pokiaľ vyzeráš ako špinavá pravdepodobne to nebude vhodný odtieň pre teba. 

Linku som sa konečne naučila ale nakoniec som uznala že sa mi vôbec nehodí a je na mňa príliš tvrdá. Doporučujem ale telovú linku na vodnú línou oka, pekne to oko rozžiari, ale pozor na ceruzky s ružovým podtónom. 

A pokiaľ sa ti s tým nechce tak by som využila ponuky Solathis a nechala sa na ples nalíčiť u vizážistu (nie kozmetičky!!!) a rovno by ti mohol ukázať ako na to a nabudúce by si už ako tak vedela. 

Takisto je dobré si nájsť na youtube niekoho kto má podobné oči ako ty a líči sa dobre. Aj by som ti niečo doporučila ale ja sledujem prevažne polské youtuberky. Slovenské a české youtube beauty nič moc teda. A americké sú známe takže tam je asi zbytočné vypisovať tie naj. 

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 14. února 2018 09:48

Já mám takovej nezáživnej dotaz - má smysl pořizovat robotický vysavač, i když nemáme v domě ani jeden koberec, jen marmoleum, dlažbu a prkna?  A případně jaký?
Máme dva psy a poslední dobou mi přijde, že nedělám nic jinýho, než že zametám, vytírám a utírám prach. Nejsem žádnej uklízecí fanatik, ale fakt je to třeba, v obytném patře, kde se převážně zdržujeme, někdy vytírám i 2x denně. Co mě ale ničí ještě víc, je prach, te´d jsme nebyla 3 dny doma a klávesnice od PC působila dojmem, že to byly minimálně tři týdny. 
Psi jsme měli vždycky, ale nikdy nebylo všude tolik prachu, nechce se mi věřit, že by dřív fakt všechen popadal do koberce...

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:00

Zina Robotické vydavače obecně koberce moc dobře nevysají (slabý tah), přijdou mi vhodné právě na ty hladké plochy. Já díky němu udržuju snesitelný stav prachu a chlupů. A zrovna včera jsem si říkala, že dřív se tolik určitě neprášilo. Přijeli jsme po týdnu a vana pokrytá vrstvou černého prachu, co to jako je?

mysmat
Avatar
14. února 2018 10:06

Prosím, kam chodíte nakupovat punčochy/ punčocháče (kamenný obchod v Praze, ne CALZEDONIA)

Díky za doporučení.

Offline 711990
Avatar
17167 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:23

mysmat ja kupuju v DM a ROssman tu jejich znacku. Kupuju jen teda cerne 40den nebo kompresni podkolenky. Ale pomer cena-vykon je super.

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:25

Sweet Potato Černý prach jsme měli v Praze v Michli, doma na maloměstě máme hnědý prach. Ale nikdy ho nebylo tolik. Dům máme po komplet rekonstrukci, takže bych naopak čekala, že ho bude míň. Osazenstvo se nezměnilo, jediné, co ubylo, jsou ty koberce a celkově nábytek.

mysmat
Avatar
14. února 2018 10:25

711990 

a nižší DEN mají taky? a mají nějaké barvy nebo jen černé?

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:26

Sweet Potato Taky mám pocit,že byl dřív prach šedý. Já to přičítám spalovně,která tu je v posledních letech.