"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 30. března 2020 22:07

Evaeva já teda afty dostanu vždy, když jsme na chalupě se 40 kamaradama, kde je ta hygiena taková horší. Preventivně už vyplachuji listerinem, to pomáhá 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. března 2020 22:08

continuity ono je to podobný jako s oparem. sice ten hsv máš v sobě a znovu ho nechytíš, ale stejně se mi opar udělá když se napiju po někom kdo má opar.. záhada:-)

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 30. března 2020 22:09

711990 genialni je mundisal gel nebo kamistad gel, oba znecitlivuji, ten druhy lip. A me funguje hned v pocatku rozrusit povrch aftu nejakym silnym alkoholem na uchostouru. Zelena alpa super. A opakovat. Ale jde to max do velikosti spendlikove hlavicky. Pokud uz je s bilym povlakem, tak umres bolesti...  a skvela je zubni pasta Sumudu, v nejakym etnoshopu zkus sehnat. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 30. března 2020 22:09

Gencianou jsem si jako malá při léčbě aftů oslintala celyho nejoblíbenějšího moncicaka, dodnes má jednu tvář fialovou 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 30. března 2020 22:11

viktorka_od splavu Já jsem opar nikdy od nikoho nedostala, ani ve společný domácnosti, vystacim si na to bohužel zcela sama 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. března 2020 22:13

Potrefenáhusa já vždycky. a mimo to ještě i když jsem ve stresu, nevyspalá, prochladnu.. zajde slunce, vyjde měsíc, jsou mraky a tak podobně 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 30. března 2020 22:13

711990 tohle https://www.benu.cz/urgo-filmogel-afty-6ml-novy

Prvních par vteřin strašná bolest, a pak se na te afte udela takovy ochranný obal a už o ní nevíš. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 30. března 2020 22:19

Pavlena no jako stacil ted ten stopangin a malem sem se pocurala bolesti! Ja uz ho mam obri prave:(

Evaeva diky za vysvetleni, tak minimalne je dobry, ze vsechny ty bonbony uz jsou sezrany, takze to si ted odpustim!:) 

Krehutka poridim, diky moc. Ja na ne obcas trpim i na jazyku, tak se to bude hodit.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 30. března 2020 22:38

Krehutka Používám od nich to stejné na opary. Je to mnohem lepší než náplast. Ani jsem nevěděla, že je to i na afty.

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 30. března 2020 22:44

711990 ten filmofilm co píše Krehutka používá kamarádka a taky ji pomáhá.

Hlásím, že je mi líp a mám z toho velkou radost.

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 30. března 2020 22:48

Catherinne Hurá!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. března 2020 22:52

Renusatko taky to vyzkouším, sice se mi afty teď už moc nedělají, ale občas přece.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 30. března 2020 23:24

Zeptám se tady. Nevíte, existuje v Praze možnost se někde nechat otestovat na Covid jako samoplátce bez doporučení hygieny?
Potřebovala bych to vědět, než si tatínka vezmu zpátky domů do péče.

Jenže fakt nevím, jak to funguje.

Když měl syn příznaky a chtěl se nechat otestovat, odmítli ho, že nebyl v kritické oblasti. Pak mu po týdnu volali z hygieny, že byl kontaktem nakažené osoby, musí si sehnat doporučení od praktického lékaře a najít si odběrné místo. Doporučení od praktika získal až po dalších třech dnech - neordinoval ani nezvedal telefon - ale pak se zjistilo, že ho doporučil na typ testu, který v celé Praze nedělá žádná laboratoř a nakonec se mu podařilo sehnat laboratoř v Benešově, kam kvůli tomu dneska jel.

Takže předpokládám, že když bych chtěla preventivní test kvůli péči o seniora, tak  se mi akorát vysmějou. Tudíž bych si ho ráda zaplatila sama. Ale kde?

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 30. března 2020 23:30

Jennyfor něco si vymysli. Zcela vážně. 

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 30. března 2020 23:33

Jennyfor tak to ctu vedle ani si nevymýšlej otestovat by tě po novu měli. Dojela bych na pohotovost do Motola, to už médií víme, že funguje.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 30. března 2020 23:39

continuity Tak mně blbě bylo, psala jsem to vedle, hnus, buď chřipka nebo tohle, ale vím to jen já, když jsem stejně byla doma, tak jsem tím nikoho neobtěžovala, ale i kdyby to bylo ono a měla bych to za sebou, tak člověk ještě nějakou dobu tu nákazu šíří.

Jestli bude syn pozitivní, tak by to už měl taky odkroucený a já měla důvod, proč o ten test požádat.

Ale možná bude lepší nečekat na výsledek a nahlásit se taky jako s kontaktem na nakaženýho rovnou. Zítra zkusím obvodní, jestli mi dá doporučení na základě tohohle.

Ale proč si to prostě člověk nemůže nechat někde udělat na svý náklady bez toho opruzu. Jak prolejzám ty laboratoře, tak tam mají často napsané, že test jsou schopny pro samoplátce udělat, ale čekají na povolení. Proč jako?

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 31. března 2020 07:41

Jennyfor Včerala letělo vrtulníkem 500 testů do Olomouce, tak nevím, jestli Praha nebude trochu přetížená? :-/ Možná nějaká soukromá laboratoř? A možná zkusit mimo Prahu, jestli to pro tebe nebude velký problém. 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 31. března 2020 08:14

Jennyfor uvn testuje samoplatce, ale musi pockat, az odeberou ty indikovane. Maji to na webu. 

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 31. března 2020 08:32

Lamicka To v Olomouci avizuje i nemocnice, i Univerzita, ale bohužel, ta kapacita indikovaných je přeplněná :-( 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 31. března 2020 08:52

711990 afty jsem nikdy nemela Ale snizeny sach na cokoliv s kvasinkama pomuze. I na zanety celkove (Ja to Poznam na svalech okolo ramene, kamoska nedavno zkousela kvuli premnozeni v ustni dutine a cajk) Akorat blby ze chleba a tak no...