"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:27

Zina Nám nic neubylo ani nepřibylo, neumím si to vysvětlit. Ale koberce hodně prachu pochytají, těmi by se to u vás vysvětlit dalo.

Offline andulka01
Avatar
10747 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:33

Zina Naopak, právě na ty hladké povrchy jsou robovysavače lepší než na koberce.

Ad prach, mám dojem, že ta vysoká prašnost je způsobená topnou sezónou a tím, že nebyl vůbec sníh, který by to trochu polapal.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:43

mysmat Ja kupujem punčocháče v HM, z Calzedonie som punčocháče mala a výdrž nič moc a cena takisto. V HM kupujem tieto. Som spokojná, sú semi shine(nelesknú sa ale takisto v nich nemám hnusné matné nohy), kupovala som aj v Lindex a aj keď boli skvelé tak výdrž bola za tú cenu biedna. Tie z HM mám na celú sezónu. Kupujem väčšinou v akcii 2+1.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:57

Zina jojo, koberce a vůbec veškerý zařízení do sebe/na sebe ten prach nalapají a není tak vidět. hladké holé plochy - do rána koucouři:-) robota si určitě pořiď

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:58

rozarka Hele, na tmavém nábytku je samozřejmě světlý

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 14. února 2018 11:10

Zina 

Já už si zvířecí domácnost bez robota nedokážu představit. Chomáčům je konec, roomba někde vrčí denně. Prachu je všude hodně, určitě to souvisí se suchem a s tím, jak málo se u nás čistí silnice a chodníky. Na venkově u pole je to taky úplně tragický.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. února 2018 11:16

Sweet Potato viktorka_od splavu Keď tu tak ospevujete toho robota... Kedysi som mala taký lacnejší typ a furt mi išiel na nervy, stále do niečoho narážal, prišlo mi ze vysáva len niekde, do určitých časti bytu nechodil vôbec, to som ho tam musela poslať nasilu, túlal sa pod stolom alebo pod posteľou. Celkovo mi prišlo ze mu členitý terén neprospieva... No viac práce než úžitku. A nedokázal prekonať ani mini prah. Mate s týmto problém? Ja mám na zozname Dyson ale toto by ma zaujímalo. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 14. února 2018 11:20

paktofonika no, v prvé řadě ho nepouštím když jsem u toho. to by mě taky mrsklo furt pozorovat jak se motá a ducá do všeho (ty novější myslím neducají ale zato mají problém s černýma věcma nebo co - k tomu se vyjádřit neumím). samozřejmě jezdí furt dokola sem tam a dlouho, od pohledu že bys to měla sama za 10 minut a on tam jezdí hodinu je potřeba se oprostit:-) jinak projede a uklidí to všude, kam vejde, s tím problém nemám

2. členitý terén je samozřejmě problematický, čím víc krámů tím hůř, hodí se do větších a míň zaplněných prostor. na malej byt plnej nábytku a kdečeho se to nehodí

edit: roomba zvládne prahy cca 1 cm, 2 cm nepřejede (ani nechci aby to dělal), na 1,5 cm se zasekne (moje "oblíbené" poang křeslo z ikea

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 14. února 2018 11:21

paktofonika obecně bych řekla že to je přístroj pro "líné" - jestli se k tomu stavíš tak, že ty to uděláš nejlíp a všechno ostatní mimo "nejlíp" je špatně, tak na něj zapomeň... pro mě je prioritní že to dělat nemusím, a přitom je uklizeno. perfektní to mít nepotřebuju.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 14. února 2018 11:26

paktofonika 

Myslí, že práh do 2 cm zvládají. Motá se, ale uklidí asi všechno, do nábytku úplně nevráží, jakoby si přibrzdí před ním, dotkne se měkce.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. února 2018 11:31

viktorka_od splavu Ďakujem, utvrdila v tom ze to nieje pre mňa. Pozerať sa na neho nemusím ale takisto by som ho nemohla nechať zapnutý doobedu kvôli psom a poobede by asi za tie 2 hodiny celý byt povysávať nestihol. A áno, mám to rada poriadne. Plánujem si kúpiť ručný Dyson, s tým to bude asi oveľa rýchlejšie a využijem ho aj na ďalších x veci. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 14. února 2018 11:33

paktofonika ten ruční dyson bych taky moc chtěla.. akorát se mi nezamlouvá cena. pak podej zprávu prosímtě, třeba zjistím že to za to stojí:-) (btw právě spojení robot+ruční vysavač je ideál)

a proč ne kvůli psům? myslíš že by se ho báli?

Offline 711990
Avatar
17167 příspěvků moje polička 14. února 2018 11:33

mysmat maj cerny a telovy, barevny urcite ne. Ty slabsi bych ale doporucit nemohla, prisly mi uz takovy laciny, suntovy.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 14. února 2018 11:44

paktofonika a mně zrovna punčocháče z Calzedonie (černý silnější) přijdou úplně nej, kupuju je nejmíň po třech (nosím je hodně), lepší než HM i Lindex.

A robotickej vysavač je fajn, ale fakt si nepředstavuj, že budeš mít uklizeno líp, než kdybys vysála normálním vysavačem, je to fakt o tom, nemuset to dělat :-)) Ale na to je to boží, mně nevadí ani na to koukat, akorát někdy mi ten robot přijde jak umanutej, jak se tvrdohlavě cpe tam, kam to fakt nejde... a uklízí mi přijde líp na menší ploše, na jedno nabití mi teda kuchyni s obejvákem nevyluxuje celou, určitě to neprojezdí všechno

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 14. února 2018 11:49

viktorka_od splavu Ten náš do ničeho nevráží. Složitý terén mu práci samozřejme komplikuje. Volná plocha by byla ideál, ale kdo to má, že. Tak jako ty určitě nevymete. Zvěř ho ignoruje.

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 14. února 2018 11:54

Já nemám představu, že už nebudu nikdy uklízet, ale vyhovovalo by mi, kdyby toho část vzal za mě. Nikdy jsem neuklízela tolik jako teď a nikdy nebyl efekt tak zoufale krátkodobej.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 14. února 2018 11:59

Zina na to je myslim zcela ideální.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 14. února 2018 11:59

Zina a myslim mi někdo říkal, že se daj i někde půjčit na zkoušku?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. února 2018 12:00

To fakt dáte 20 litrů za vysavač???

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. února 2018 12:07

paktofonika ten ruční dyson bych taky moc chtěla.. akorát se mi nezamlouvá cena. pak podej zprávu prosímtě, třeba zjistím že to za to stojí:-) (btw právě spojení robot+ruční vysavač je ideál)

a proč ne kvůli psům? myslíš že by se ho báli?

​Určite dám vedieť. Mne vyhovuje že je univerzálnej šípka než robot a vlastne byť mam za 10.min povysavaný na to nepotrebujem žiadneho zástupcu. Už aj tak to mam doma uľahčené až až... Umývačka, sušička... Ak mi to nebude stačiť vidím to na upratovačku.

Psy by sa asi nebali ale sú oddelený a vlastne každý má pre seba jednu izbu takže čo, dala by som vysávač na chodbu a hrkotal by tam... No proste je to blud. Prídem domov, prebehnem s vysávačom a hotovo.