"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:58

Ja viem,ze sa niekde niekto bavil o taskach Creole...no som leniva to dohladavat.Ma niekto niektoru z nizsie postovanych,resp.inu?Aka je kvalita,vydrzia nieco?Potrebujem surne ciernu tasku,moc teraz do nej nechcem investovat,nemam cas a a najma chut na sliedenie po obchodoch,nete.Vdaka.

  

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 13:09
Reakce na dzizisketa:

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 13:21
Reakce na Berta:

nene

Offline Karja
Avatar
35977 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 13:28
Reakce na pecka:

Já mám jednu creole, podobnou tu poslední, diskuze o ní tady probíhala v zimě a koupila jsem . Výdrž zatím se mi nic nezničilo, ale ta kůže se dosti ohýbá a bude to časem dělat takové ty mapy. Na tři roky i se střídáním jí mít asi nebudu:-/

Offline Isca
Avatar
4470 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 13:52
Reakce na pecka:

Objednávala jsem si jinou Creole, tuto, a poslala ji zpátky, protože vypracovaná byla vcelku dobře, ale trochu mi smrděla (jakože ne přímo kůží, ale takový ten lehce chemický smrad), a ofrfňovala jsem se nad podšívkou, která nevypadala ani jako tkanina, spíš jako plastová fólie.

Offline Karja
Avatar
35977 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 13:56
Reakce na pecka:

Moje nesmrděla, spíš voněla a podšívku měla v pohodě, mimo té "lámavé" či "zvrásňující se" kůže je v pohodě.

Amun
Avatar
01. zaří 2017 14:17

ehm, libi se vam nas novy nazev Czechia? Zrovna to na me vykouklo, kdyz jsem se divala na pocasi v Praze. Nemuzu si pomoct, prijde mi to jako Bosnia, Serbia, Chechnya... zaroven si rikam, jestli to nemam tak zhnusene jenom kvuli  zemanovi, protoze jinak se te Czechie uplne kazdy chytil, je to u pocasi, na mapach, na fb... ale rve me to za oci

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 14:46
Reakce na Amun:

Ne. Česko budiž, ale Czechia zní děsně..."východně". A naprosto uměle.

"Česká republika/Czech Republic" mi přijde naprosto srozumitelná. Prostě republika složená ze tří historických zemí (Bohemia, Moravia a Silesia mi naopak zní normálně). Jako Spojené království...

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 14:48
Reakce na Ounz:

Už ho mají i v Dolánkách v přírodní muzeu jako ukázku invazivního tvora.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 15:08
Reakce na Sweet Potato:

No vida a my ho máme u babičky na dvorku 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 15:40
Reakce na Amun:

To uz se jednou myslim probiralo - sympaticky mi to neni a nepouzivam a ani se to pouzivat nechystam. Rebelsky budu pouzivat nadale Czech Republic  Stejne vetsina pouziva jenom Czech, bez ty republiky, coz je sice gramaticky spatne, ale vsichni tomu rozumi. 

Treba  Palin uz si nas jednou s tou Cecnou zamenila, kdyz byl ten atentat v Bostonu to myslim bylo, ale to me zase tolik neprekvapilo 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 15:49
Reakce na Noren:

Ja taky zadnou pomalost nepozoruju, na beznej provoz uplne postacujici. Akorat mam dojem, ze Air nema retina display, tak pokud delas fotky nejak intezivne, tak to je mozna minus. Ovsem ja to teda vubec nepoznam, takze mne je to jedno :D 

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 15:50

Po docela dlouhé době jsem šla poslat pohled (v rámci postcrossingu) a zjistila jsem, že mezitím podražilo poštovné. Je mi jasný, že ke známkám s klasickou hodnotou v korunách budu muset dolepit, ale mám i nějaký z doby před zdražením E a dumám, jak je to s nimi, nevíte? Ty by měly pořád "stačit", ne?

Amun
Avatar
01. zaří 2017 15:57
Reakce na Setare:

ja taky, zaryte pouzivam czech republic a to czechia me nikdo vyslovit neuslysi. Ale jsem vazne prekvapena, jak rychle se to ujalo. Je to i na google maps a bbc. A jestli se me nekdy nekdo zepta, zda jsem z Czechie, reknu, ze ja teda urcite ne 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 16:00
Reakce na Amun:

No, ja i kdyz nekde reknu Czech Republic, tak stejne vsichni nasledujou s Czechoslovakia, takze si myslim, ze zatim nejaky masovy uzivani nehrozi. Ale takovy ty oficialni podniky holt musi, aby nebyli za blbce, co nesledujou aktualni deni. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 16:05
Reakce na Zina:

Písmenkové pořád platí.

Amun
Avatar
01. zaří 2017 16:15
Reakce na Setare:

ja to pouzivani Czechoslovakia chapu min a min. Jednak je to dvacet let a jednak tim lide casto reaguji prave na moje oznameni, ze jsem z czech republic. Dava mi to smysl asi jako "jsem z nemecka" "jee to je bozi, miluju francii" Ale teda delaji mi to jenom cizi lide, treba kolegove se neptali, a kdyz uz, tak znali Prahu :D

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 16:18
Reakce na Sweet Potato:

Děkuji.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 16:32
Reakce na Setare:

koukala jsem že teď nově mají i malej s retinou, ale mně se teda zamlouvá i ten obyč co mám, oproti mužovu hp je mnohem lepší, můžu si noťas vzít klidně i ven na slunko což on moc ne. retina bude asi dokonalá:-)

Offline carries
Avatar
1108 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 16:56
Reakce na Amun:

Horšie by bolo, keby sa ťa, po oznámení, že si z Nemecka opýtali, či z východného alebo západného

Mňa až tak neprekvapuje, že cudzinci používajú Czechoslovakia, boli sme jeden štát dlhé roky. Ja používam Czechoslovakia keď chcem vysvetliť polohu Slovenska tým, ktorí si ho mýlia so Slovinskom. A že ich nie je málo