"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 12:56
Reakce na Potrefenáhusa:

mě to baví:-)

(ale dá se tam samozřejmě nastavit i "normální" hlas)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 12:59

Seš dobrá, já bych Lišku taky nedala..

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 13:01
Reakce na Fakirka:

Udělala bych, jak už bylo řečeno výše. Taky se mi stalo jednou ve vagabond eshopu, že to proběhlo, ale vůbec sem nedostala email a pak tam tu objednávku neměli (mail dotaz) peníze nestrhli.

Offline continuity
Avatar
33703 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 13:15

tak me ani nenapadlo, ze to je HW funkce, na mem predchodim telefonu to fungovalo tak, ze kdyz clovek snizil hlasitost na minimum, vypnul si zvoneni a hotovo. zadny special cudlik k tomu nebyl. (tlacitko Home jsem musela hledat v navodu, to taky byla jenom SW funkce).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 13:16
Reakce na continuity:

Ja by som doporučila Sygic, ale niesom si istá či je aj na ios a rovnako som sa stretla s tým že čo perfektne funguje na androide na ios nemusí a opačne. 

Ale môžeš si stiahnúť skúšobnú verziu na týždeň. Ja som s ňou veľmi spokojná a to tak, že si určite kúpim plnú verziu. Pomohla mi hlavne na zložitejších mimoúrovňových križovatkách, na boku ukazuje pruhy a navádza vodiča v ktorom pruhu sa má držať. Hlási radar, odpočívadlo, zápchy...

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 13:34
Reakce na continuity:

My si nemůžeme vynachválit Waze, ještě nezklamalo.

Offline continuity
Avatar
33703 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 14:33

diky za tipy, postupne to projdu. TomTom uz jsme i odinstalovala, ani ne kvuli cene, ale nenasel mi ani akvapark, kam se odpoledne chystam.

mam pocit, ze jeste budu za tou nokiackou Here Drive brecet. nebyla dokonala, ale teda toto teda umela. latka je vysoko. na ty lisce mi zas prijde uplne strasne to ztahovani map, to nejde ztahnout cela CR najednou?

Online Kokoska
Avatar
28313 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 14:42
Reakce na Potrefenáhusa:

Potvrzuju. Poprvé je to vtipné, ale když už jedete přes čtvrtý kruhák zasebou a slyšíte "bacha, já bych brzdil", tak roste chuť to roztřískat pěstí  

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 14:58
Reakce na continuity:

Doporučuji taky Waze, podle mě bezkonkurenční.

Online Fakirka
Avatar
2108 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 14:58
Reakce na Ounz:

Už jsem tam napsala, odpověd přijde za 3 až 5 dní....tak uvidím.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 15:14
Reakce na Pinot Noir:

já waze zkoušela někdy před 4-5 lety a to bylo v brně dost nanic (nebyla tam čísla domů apod), ale teď už bude asi vpoho

continuity nic o tom že by čr nebyla naráz nevim:-O ale mám ho už dlouho

na aktuální dopravní situaci je ideál google maps navigace, akorát to asi nesplňuje podmínku offline fungování:P btw s iphonem fungovat offline to je trochu nepohodlný

chápu že to je ze začátku těžký, ale když zkusíš hodit za hlavu všechny starý zvyky a přistoupit k tomu "s čistou hlavou" půjde to snáz. přeju brzký sžití:-)

Offline continuity
Avatar
33703 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 18:26

tak ja tu navigaci potrebuji hlavne do zahranici a s 200MB, ktere mam momentalne v roamingu zadnou extra paradu nenadelam. to je tak na ztazeni dopravni situace, rozhodne to nestaci na ztazeni aktualne potrebnych map. 

to ani nejsou stare zvyky - ona Nokiacka Here navigace byla vyhlasena vzdy. ale ze je az tak dobra, to jsem netusila (naopak jsem dost nadavala na to, ze nejde treba zadat, pres jaky mezibod chci jet). docela me dostaly ty TomTom mapy, ze tam nejsou jine body zajmu nez primo souvisejici s dopravou. v te Here zadam v Ljublane Mercator a najde mi vsechny pobliz, nebo nazev kempu a doveze mne to az pred branku a nemusim nic resit, zadne googleni presnych  adres a pod. jeste je tady ta moznost, ze si jednu Nokii proste nechame kvuli navigaci v aute, akorat to bude vopruz s temi daty. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 18:43
Reakce na continuity:

já nemyslela navigaci, ale iphone jako takový

200 MB je ale strašně málo!:-((

Offline continuity
Avatar
33703 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 19:17

tak na to normalne data pouzivam, ale i tak, nekdy treba datovy signal neni nebo je pretizen - typicky vetsi kempy s vetsi koncentraci lidi, tam se rano a vecer nepripojis ani na data ani na mistni wifi. a to je clovek rad, ze se mu nacte ta doprava treba. 

Amun
Avatar
04. zaří 2017 11:41

ehm, blby dotaz. Rano jsem si precetla v novinach, ze v Libni nasal filtr od bazenu 12tiletou divku, pricemz ji nasli az nekde dva metry v potrubi. Jak je tohle proboha mozne? V zadnem akvaparku jsem si nikdy nevsimla tak obri diry, aby byla schopna vcucnout takhle velke dite. A jeste s takovym podtlakem, ze ani plavcik ji nedokazal vytahnout. Cela ta nehoda je desiva.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 13:20
Reakce na Amun:

No o té minulé, podobné nehodě (tuším) v Liberci jsem si trochu myslela svoje (aneb, že v tom kámoši poškozeného nebo on sám měli svou roli), ale tohle mě taky trochu znejistělo...

Amun
Avatar
04. zaří 2017 13:56
Reakce na Pavlena:

Vubec si to technicky neumim predstavit. I kdyz ti kluci tedy vytrhli tu mriz (a pak tam dokonce kamarada nechali), predstava diry, kam se vejde pomerne velke dite, a jeste s tak silnym proudem, mi prijde desiva.

Offline berush
Avatar
321 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 13:58

Dovoluji si vložit i do tohoto tématu, ať o tom ví co nejvíce lidí:

Důležité!!! Před nějakou dobou tady proběhla diskuse o elektrických oodstraňovačích ztvrdlé kůže. Je to cca 2 roky. Hodně z nás si tu pořídilo Bausch Pedipeel. Dnes jsem je dala dobít a po dobití a zapnutí mi vybuchl v ruce. Prostě rána jak z děla, rozletěl se na kusy. Naštěstí kromě šoku a lehkého škrábnutí na krku se nic nestalo. Ten strojek nemám ani dva roky, posílám na reklamaci, tuhle závadu nepovažuji za malichernost.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 13:58
Reakce na Amun:

a von tohle nebyl asi uplně obyčejnej bazen, docela by mě zajímalo, kde to bylo, v článku jsem se to nedočetla

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 14:37
Reakce na Amun:

Nám podobnou příhodu říkal kdysi na ZŠ plavčík jako odstrašující případ. Že si kluci hráli v bazénu na honěnou-schovávanou, jeden zkusil ten otvor, ono to na pouhé vyzkoušení rukou žádný extra silný tah nemělo. Jenže jak tam vlezl, zúžil průtok, tlak stoupl a už nemohl ven. Jestli to byla pravda, netuším.