"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Amun
Avatar
01. zaří 2017 17:08
Reakce na carries:

to me nenapadlo, ze by se nekdo mohl zeptat  

normalni jim rekni, ze Slovensko je ve Vidni, jako Praha  moje milovana hlaska z Adely

Offline carries
Avatar
1107 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 17:18
Reakce na Amun:

Haha, to je dobrá hláška

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 19:53

Mám blbý dotaz ohledně cestování s low-costy, Ryanair nebo Wizzair. Mám kamsi letět služebně, nechce se mi trmácet na jiné letiště, když můžu z Brna.

Jenže vypadá to, že poletím kvůli (alespoň trochu vhodným časům) dvěma jednosměrnýma letenkama a každé aerolinky mají jiné rozměry povolené pro příruční zavazadla. Když píše Ryanair 20cm tloušťka, tak to jako 20 a ani ťuk? To nespňuje ani jedno (běžně vždycky používané) příruční zavazadlo z těch, co máme doma..

Nejde mi o cenu, zaplatila bych si odbavené, ale spíš se nechci zdržovat na letišti s vyzvedáváním ani tam muset zbytečně brzy.

S mým pověstným ctěním pravidel to vypadá, že na jednom letu kufr odbavím a na druhém se vlezu, ale zní to jako dost pitomost.

Letěl jste někdo s Ryanair s příručním vopravdu jen 55cm x 40cm x 20cm..??

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 20:02
Reakce na Pavlena:

Mockrát. Rozhodně to není "ani ťuk". Ale pokud se bude presonálu zdát, že je vaše zavazadlo příloš velké, nechá vás ho přemeřit, neboli násilím se pokusit narvat do klece požadovaných rozměrů. Takže pokud to bude batoh/taška, budete pravděpodobně v pohodě. Pokud to bude pevný kufřík, budete v háji. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46118 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 20:05
Reakce na Pavlena:

z brna je to fakt v pohodě, nesmí to být jen moc zjevný obří bágl, jen tak přibližně. já bych se toho nebála, jestli jde o pár cm. všechny rozhodně nepřeměřují, já teda neviděla přeměřovat nikoho, ale kamarádku vytáhli protože fakt provokovala s tím obřím a ještě byla oprsklá:-)

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 20:07
Reakce na Pavlena:

Z moji zkusenosti s kabinovyma zavazadlama jsem dospela k nazoru, ze uplne nejvic zalezi na tom, na koho narazis :D Nektery nechaj projit, i kdyz to trochu prekracuje rozmery a nektery jsou naopak dost militantni - asi bych to vyresila tak, ze bych to zkusila jako kabinovy a pokud to nebude ok, odbavila ho pak. Podle toho, co pises, to tak moc nepresahuje?

Ono je ted stejne dost bezny, ze i kdyz projde rozmerama, tak te pak u gatu donuti to dat do zavazadlovyho prostoru, protoze vsichni ted kvuli placenym kufrum jezdi s velkym kabinovym a nad sedadlama neni dost mista. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 20:10
Reakce na MP Meri:

Děkuji za odpověď, je to kufr, ale "hadrový" ne skořepina a přesah je asi 3-4cm.

Celé se mi to zdá jako nástroj na lepší prodej odbavených zavazadel. Takového nesmyslného rozměru snad ani nic neexistuje..

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 20:11

Zkusím být neoprsklá, pokud si nezačnou, tak by se to mohlo podařit... :-)

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 20:13
Reakce na Setare:

Jasně, ale to by obnášelo koupit odbavené a pak to případně nevyužít.. Jako asi nejlepší cesta, byť to neřeší to, že nemusím na letiště přehnaně včas. No ale z Brna je to vlastně docela jedno. A na zpáteční cestu s Wizz se vlezu.. :-)

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 20:15
Reakce na MP Meri:

Rvani do klece, to nekdy bejva zabavny - nekolikrat jsem byla svedkem toho, jak se zamestnanec a cestujici dohadovali, cestujici to tam nejak silou narval a pak to nemoh vyrvat ven 

A ac jsou nekdy zamestanci aerolinek na ranu, cestujici si s nima nezadaji - na poslednim letu jsme nabrali hodinu a pul zpozdeni, protoze ackoliv letuska vsem oznamovala, ze nad sedadlama uz neni misto a musi to dat jinam, nez nad svoje sedadlo, tak urputny cestovatel ve snaze nejak tam to svoje narvat znicil ten zaklapavaci mechanismus a nemohlo se letet, dokud se to neopravi. Takze cekani na technika, ten tam s tim hodinu siboval a nakonec museli ty zavazadla vyndat vsichni a on to zalepil lepici paskou a dal na to papir "neotevirat". 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 20:18
Reakce na Pavlena:

Aha, ja bych to prave dopredu nekupovala, to se prece kdyztak da zaplatit primo na letisti, kdyz to bude potreba, ne? Mozna to teda stoji trochu vic, to jo. 

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 20:18
Reakce na Amun:

Stejně mě nejvíc baví ty reakce cizinců, jak jsou rozdílné od "Já teda fakt netuším, kde Czech republic je." až po: "Heeey, Milan Baroš!"

Offline continuity
Avatar
33797 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 20:39
Reakce na carries:

no ja tomu celkom rozumiem, obaja (Slovinec i ja) totiz nazyvame svoju krajinu v rodnej reci rovnako :) jak sa s nimi clovek po slovensky celkom dobre dohodne, tak sa neda povedat som zo Slovenska, pretoze to je stratene vopred. 

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 23:07
Reakce na continuity:

Heslo "Hamsik" a je vymaľované .

Amun
Avatar
02. zaří 2017 00:17
Reakce na Pavlena:

Ryanair ma opravdu blbou povest a ja bych si netroufla. Na letistich uz jsou bezne k videni ty klece, kde si zavazadla premeruji, kdyz se jim to nezda. Popravde, vubec nevim, jak bych resila sluzebni cestu - osobne letam jen s velkym kufrem a prirucni nemam, kvuli praci by se mi opravdu nechtelo si za svoje kupovat carry on, co nikdy nepouziju (pokud teda nemas sluzebku kazdy mesic). Napada me jen si ho od nekoho pujcit nebo letet s jinym typem zavazadla (a la sportovni taska). Ale pokud ti zamestnavatel klidne proplati priplatek za velky kufr, ja bych do toho sla, pokud neletis jen na den. Clovek se pak nemusi hlidat, ze si nesmi koupit ani boty nebo sampon, pac jedno se nevejde a druhe na palubu nesmi.

Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 06:58
Reakce na Karja:

@Isca ďakujem.Asi budem hľadať ďalej a ak nič nenájdem v kamenných obchodoch,risknem niektorú.

Offline Černá kočka
Avatar
1324 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 10:02

Nemáte prosím někdo tip na nějakou odbornou knihu o výživě?

Popravdě nevím co přesně hledám, ale mělo by to být něco jako přehled potravin s uvedením jejích účinků na lidský organismus, možná i něco se zaměřením na působení na zažívací trakt, zánětlivé procesy v těle, klidně bych se zkusila prokousat i něčím složitějším, může být i v  AJ.

Jak jsem zjistila různých knih je, že nevím co vybrat a dost z nich možná nebude nijak vědecky nebo odborně podložených.

Offline carries
Avatar
1107 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 11:41
Reakce na continuity:

Ja tomu tiez rozumiem, Slovensko a Slovinsko je mätúce ;) ešte mame aj podobnú vlajku. 

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 14:13

Nepoužíváte někdo náhodou pákový odšťavňovač na citrusy? Mám pocit, že ho asi nutně potřebuji, i jako dekoraci na lince ,ale nemám s ním zkušenost. Zatím jsem používala jenom nástavec na robotu. Je účinný, co všechno je potom třeba čistit?

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 17:14
Reakce na moninika:

Doporučuju. Používám už jenom tenhle, nástavec od robotu nemám ani vybalený. Odšťavňuje skvěle, čistí se dobře, to vnitřní kovové sítko jen vodou a kartáčkem, stojan otřít vlhkým hadrem. Stojí u mě v kuchyni od podzimu do jara.