"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 10:51
Reakce na Sweet Potato:

 Berta 

  Dělá úžasné pavučiny, vystužené takovým svislý cikcak pásem. A chytá kobylky! 

Fotku dám na insta, až si udělám místo v přeplněném telefonu. Ale zrovna Bertě bych se s ní nijak chlubit nechtěla, nad těmi tvými makry jen vzdychám, 

jj,  mám ho na instagramu i s tou kobylkou zafačovanou do pavučiny :-)  ty proužky jsou stabilimenta, to je na té  fotce vidět trochu také, ale  díky malé hloubce ostrosti už rozmazaně.

Vzpomínám si, jak jsem při focení u něj ležela v trávě , měl tu svoji pavučinu snad 10 cm nad zemí..,ale napřed jsem se důkladně rozhlídla, jestli tam nemá kámoše, nerada bych, aby si mě zabalili do pavučiny komplet. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 10:53
Reakce na Sweet Potato:

Tak ono to vypadá, že je budem teď potkávat častěji, tak příště 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 10:54
Reakce na Berta:

No ale hlavně teda, oni děsně rychle běhaj, já se k němu naklonila že si ho nafotím a frnk, už byl schovanej, vtipný bylo, že se rozběh proti mě, tak sem se fakt lekla 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 10:57
Reakce na Ounz:

ten můj zrovna chytil kobylku, tak měl plné hnáty práce si ji řádně zabalit..o mně asi ani nevěděl, byť jsem byla tak  do 30 cm od něj.

Pavouci , co jsem je začala fotit, mně přestali vadit...:-)

Ale jak si vždy dodatečně hledám, co jsem to vlastně vyfotila, tak  se přiznám, že když jsem  zjistila, že jsem byla 15 cm od hrabalky a co umí, tak  to nebylo příjemné :-)

Hrabalka černá. Žihadlo hrabalek patří k nejsilnějším v hmyzí říši. Bolest, kterou dokáže způsobit je obrovská. Na tzv. Schmidtově stupnici bolestivosti žihadel má hodnotu 4, jen bodnutí mravencem druhu Paraponera clavata je hodnoceno jako vyšší, st. 4+. Bolest je popisovaná jakp "oslepující, děsivá, šokující a jako by elektrická. Pocit, jako by vám do vany někdo hodil zapnutý fén."

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 11:41
Reakce na Berta:

Tyjo 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 11:53
Reakce na Ounz:

a přitom vypadá celkem neškodně, jako přerostlý mravenec... 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 11:55
Reakce na Berta:

Si vygooglim..

Offline petra.hk
Avatar
70 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:04
Reakce na Berta:

ježiš, to je ono. To mě asi bodlo, ani jsem nevěděla jak. Normálně jsem si kecla na zadek, pardon učúrla si a chvíli nevěděla, která bije. Díky za osvětu.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:05
Reakce na Berta:

Aaaa  

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:09

Tady ji máte fešandu, není to pavouk, tak snad to  nikomu vadit nebude, když tak to smažu :-)

No, řekly byste to do toho něžného stvoření?  

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:11
Reakce na Ounz:

Aaaa  

Že jo, taky jsem si googlila a klep klep klep, s tímhle jsem ještě tu čest neměla.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:13
Reakce na dzizisketa:

No hlavně máme obě štěstí, že nejsme pavouk 

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:17
Reakce na Ounz:

Já se pavouků dost štítím, to by byla moje smrt sama o sobě, být pavoukem

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:19
Reakce na petra.hk:

žije to u nás???

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:24
Reakce na Potrefenáhusa:

žije to u nás???

Já jsem ji vyfotila v Brně v Botanické zahradě, ale určitě tam nebyla uměle  chována..takže ano, žije to i u nás :-)

Amun
Avatar
01. zaří 2017 12:30
Reakce na Berta:

jak hmyz nemam rada, tvoje fotky jsou pokazde nadherne. Jinak tedy zasnu, vubec jsem nevedela, ze neco s takovym zihadlem v ceskych lukach zije. na fotce vypada jako nejaka obycejna vosicka.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:34
Reakce na Berta:

rozmyslela jsem si to, tam nejdu!

Offline petra.hk
Avatar
70 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:35
Reakce na Potrefenáhusa:

nj, za barákem v Hradci Králové. Kocourovi upadla z balkonu plyšmyš (se s ní opaloval) a ječel fakt dlouho. Myš oblemcaná, nicméně milovaná. Tak jsem pro ní šla a mi máme za barákem dost džungli. Nikdo tam nechodí. Barák plný postarších lidí, takže původní dětské hřiště zarostlo. A tam mě to bodlo. Já tohle nepodezřívala, spíš jsem to vzhledem k reakci viděla na sršeň  .

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:39

rozmyslela jsem si to, tam nejdu!

Srabe!

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:50

On ten hmyz má strašně zajímavý život, teda z mého pohledu, pro ně to žádá procházka růžovým sadem není.  Já se, (když zjišťuji, co na těch fotkách vlastně mám) zajímám i to, jak to žije. Tak jsem zjistila, že například  trubec, který neoplodní matku, tak jeho tělo je tak plné spermií, že může explodovat  .  No, kdo by to řekl,že?