"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 10:45
Reakce na KoraKora:

Vzhľadom k tomu, že mu stačí tak kvapka vody myslím že to pre neho nieje problém. 

Zaujímevé je, že nie všetci pavúci pijú s napájačky. Napríklad terárium stromového pavúka sa musí rosiť, z napájačky by sa nikdy nenapil. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 10:46
Reakce na Grizzlin:

já jsem absolvovala takovej rychlokurz v rámci přednášky na VŠ, marketingovej tah to není, fakt se člověk rozečte, ony se tam tříběj dovednosti, např. na kolik pohybů očí čtete jeden řádek - tak to se zkracuje (třeba z pěti na jeden) atak, záleží, k čemu to chcete využívat, ono se to samozřejmě nehodí třeba na čtení beletrie, kde z toho taky člověk má mít nějakej požitek, ani na hlubší studium, spíš na takový první seznámení třeba s odborným textem.

Dělaly se na tom kurzu hodně praktický cvičení a fakt jsme se za ten den všichni strašně zlepšili. Ale chce to trénovat, já osobně pro to asi praktický využití nemám. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 10:47
Reakce na paktofonika:

ty bytový pavouci žijou hodně v sifonech, ne? Nebo nám aspoň vždycky vylejzali z odtoku ve vaně

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 10:51
Reakce na Potrefenáhusa:

už nikdy nelezu do vany 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 10:51
Reakce na AmelieM:

Ale kdyby tam bylo, že žije s partnerkou se kterou má dítě a ta pronajímá svůj velký dům, neřeknu ani Ň, takže samotný vlastnictví domu partnerkou je blbost, důležitý je jestli ona v tom domě žije nebo ne. 

Jinak podle mě, to dokazování je tak nemožný z jedný nebo z druhý strany, že stejně musí stačit čestný prohlášení.

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 10:58
Reakce na Mutziputzi:

Pokud v tom domě žije, pak to jistě bude schopná prokázat. Pokud ne, z domu jí neplynou žádné příjmy a je dejme tomu na mateřské (její jediný příjem), pak by jako tříčlenná rodina, kde nikdo nepracuje, měla na dávky dosáhnout. Určitě vyšší, než jsou dávky pro jednotlivce. Vzhledem k tomu, že ale pán partnerku i vyživovací povinnost k dítěti zatloukal, úplně čisté to asi nebude. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30683 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 11:00
Reakce na Mutziputzi:

Obávám se, že ani čestný prohlášení nebude mnoho platný.

Nikdy nezapomenu, jak mi kdysi socka sebrala přídavky na děti (pobíraný cca půl roku po rozvodu, v minimální částce, které mi notabene sami od sebe přiřkli) s odůvodněním, že mám přítele - jak na to přišli netuším (aktivní sousedka aka domovní důvěrnice? ). A to, že spolu občas jdeme do kina nebo s dětmi na zmrzlinu, prohlásili za vedení společný domácnosti. Nehádala jsem se, šlo fakt o pár korun... jen jsem položila zvídavou otázku, jak je tedy možné, že dotyčného zároveň počítají do domácnosti jeho matky/důchodkyně, které právě kvůli tomu zase odebrali příspěvek na dietu  Socka si to vždycky nějak zdůvodní, aby ušetřili. I když, mně odpovědět (příčetně) nedokázali 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 11:03
Reakce na barbucha:

Element sousedka je řekla bych jednoznačnej, to je hroznej nešvar 

Offline barbucha blogger
Avatar
30683 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 11:05
Reakce na Mutziputzi:

Asi jo. Jinak jsem si to nedokázala vysvětlit, leda by měli na socce křišťálovou kouli... no, tak jestli to sousedku na chvíli uspokojilo, budiž jí přáno 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 11:10
Reakce na edinka:

díky za ten kontakt. 

Mě bolí všechno, i to blbý pískování. Nesnáším vrtání, to bolí šíleně, i když zubař tvrdí, že je to minizákrok. Bolí mě to kolikrát i s anestezií (chybu jít v jeden den na vrtání dvou zubů na jiné straně už nikdy neudělám, to radši dřevěnou hubu a půlku obličeje jak po obrně celej den). Podle mě to lidi bolí fakt různě, někoho vrtaj klidně bez umrtvení a nic (taky tu doma máme takovej případ), já jsem zpocená i na zádech z blbýho leštění. Jinak zuby citlivý nemám, ani krčky, jen ty zásahy mě odmala bolej jako prase (plus matka zubařka bez kouska pochopení pro vlastní dítě :-D)

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 11:22
Reakce na Potrefenáhusa:

Mě bolí taky všechno, včetně hygieny (a to se mi zubní kámen nijak moc netvoří). Vlastně jedniný, co mi nevadí, je injekce. Ale bohžel, i při anestezii často trpím, takže se dopichuje... 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 11:26

O zubech mi ani nemluvte. Já jsem teď během 14 dní absolvovala u zubaře celkem asi 6 zákroků. Po tom posledním (dost děsným), kterej trval celkem lehce přes 3 hodiny, jsem si musela dát víno na uklidněnou. A jelikož mně ta anestezie odeznívá poměrně pomalu, musela jsem si k němu poprosit o brčko. Tudíž jsem vypadala jako pěkněj retard , ale za to jsem velmi pobavila obsluhu.

A za měsíc ještě jednou a to už je doufám na dlouho dobu naposledy!

Online Karja
Avatar
35990 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 11:48
Reakce na Lama_z_Lana:

Moc te lituji, co ti delali? To vypada na komplet nova zubiska :-)     Dekuji vsem za prispevky, ja obecne bolest moc nedavam, nemam rada ani masaze ci fyzioterapeuty, ti taky umi ublizit :-). Tak uvidim, jestli zvitezi priposrankovstvi nebo touha po krase, mam ty zuby docela zapigmentovane, ale kamen ne.

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 11:54
Reakce na Potrefenáhusa:

Děkuji za informace. To jsem nutně potřebovala vědět. V práci čtu pořád hlavně odborné texty a beletrii, ve volném čase filozofické eseje. Je fakt, že na procvičení mozku to bude dobré, ale váhala jsem s tím praktickým využitím. Díky

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 12:14
Reakce na Grizzlin:

tiez som absolvovala seminar rychlocitania a plati uplne vsetko, co napisala Potrefenáhusa - pracuje sa so zrakovym rozptylom a orientaciou cez "obmedzeny" pocet slov v texte.

vyuzivala som to pri kvantach odbornej literatury, ked som potrebovala vyselektovat nieco konkretne pre mna. rychlocitanie vsak nesluzi na to, aby clovek za tyzden precital komplet svetovu beletriu; je to skor jedna z metod citania (s primarne info-funkciou) funkcne vyuzivana pri odbornych textoch - aspon tak mi to bolo prezentovane.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 12:24

uz tyzden ma s prestavkami boli hlava - konkretna cast nad pravym spankom. nepomahaju tabletky (ani tie na predpis a migreny od neurologa, ani tie na upokojenie, ani na spanie). pijem vela vody, som v klude, mam dostatok cerstveho vzduchu, snazim sa spat, skusam tabletky = nic. dovodom bolesti je stres a unava, ale v tej bolesti jednoducho nedokazem relaxovat a ani sa vyspat. nemate niekto nejaky tip, ako sa tej stresovej bolesti zbavit? uz fakt z toho saliem

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 12:46
Reakce na paktofonika:

Kdyžon pořád ukazuje jenom bříško (a teď aktuálně je schovanej..)

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 12:50
Reakce na Karja:

No jsem se pred 3 lety pustila do totalni revize chrupu, protoze to pred tim byla tragedie jednak plna amalgamu, druhak lety pouzivanim spatnejch mezizubnich kartacku (a prezirani se sladkym) taky plna mezizubnich kazu. Ted uz se jedou ty nejdrobnejsi upravy a taky upravy ryze esteticke. Plus jedna polokorunka. Uff..

No, muzu si za to sama.

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 14:00

Prosím, doporučte mi slušnou, ne příliš drahou restauraci v okolí centra Brna může být nějaká Pizzerie. 

Online 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 14:36
Reakce na palahniukowa:

Nevím, jestli máš zkušenost s meditaci, jógovým dechem... A i když ne, tak za zkoušku to stojí. Lehni si na záda, uvolni se a dýchej, výdech by měl být delší než nádech (klidně dvakrát). Zkoušejte se nadechnout do břicha (polož si na něj ruce pro kontrolu). Pak se můžeš zkusit nadechnout pod klíční kosti, pak do hrudníku, znovu do břicha... Můžeš se pokusit nadechnout do zad. A pak se zkus nadechnout do toho místa, kde cítíš napětí nebo bolest... Pokud s tím nemáš zkušenost, třeba ti to napoprvé nepůjde, ale časem se naučíš ovládat svůj dech a využívat to i bez ležení na zemi :-).