"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 18:49
Reakce na Ounz:

Máte mě na svědomí, teď mi ta první  možnost nejde z hlavy a fantazie mrcha  maluje různé scénky 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 19:15
Reakce na Isca:

Pardon.. :)

Offline Myrtila
Avatar
2962 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 21:54
Reakce na Mutziputzi:

Ja ji cvicim cca ctvrt roku, byla jsem u certifikovane lektorky, ktera ma v CR jednu z nejdelsich praxi. I kdyz ji cvicim relativne kratce, pozoruji na sobe zmeny v oblasti, kvuli ktere jsem s ni vubec zacala.

Ty meditace jsem ze zacatku taky moc nedavala, ale ted jsou mou oblibenou casti cviceni, uvolnim se pri noch fyzicky i psychicky.

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 22:30
Reakce na nonemy:

Já už jsem to tady někde popisovala, ale byla jsem vždycky hyperaktivní. Málo spím, energie jak atomovka, pořád v pohybu... Rodiče to nějak přežili, ale pro moji vlastní rodinu to muselo být peklo. Neustále nějaký program, ráno brzy vstát, aby nám něco neuteklo. Nexhápala jsem, jak může být někdo unavený. První hodiny jógy pro mě byly peklo. Neuměla jsem jen tak ležet, nadskakovala jsem 10 cm nad podložku. Chtěla jsem to obejít, a tak jsem před jógou chodila na spinning, abych se unavila. Říkali mi tygr v kleci :-). Dneska jsem v klidu, klidně sedím a čumím do blba a je mi fajn. 

A jógový dech jsem schopna použít během obchodního jednání. Nikdo si toho nevšimlne a já jsem v klidu :-).

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 22:33
Reakce na 999:

skusenosti s meditaciou ani jogou nemam ziadne. z internetu sa to clovek nenauci a ist niekam na hromadne cvicenie ma ako sociofoba a zaciatocnika extremne desi. pracu s dychom zvladam; ale to skor podla instrukcii hlasovej pedagogicky - praca s hlasom a spravne dychanie, praca s vydychovym prudom a pod., takze aspon viem, ako sa dycha do brucha a ako sa dycha do pluc. dakujem za radu a navod :-) intenzivne to skusam a trosku sa to lepsi, snad mi to pomoze zbavit sa toho nahromadeneho stresu.

Lilly_Ku vdaka za odkaz!

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 22:40
Reakce na notna:

naucit by som sa to chcela aj ja, ale najprv sa musim osmelit a na tu jogu realne fyzicky ist... 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 22:53
Reakce na Grizzlin:

jasne, v ramci citania sa da medzi rychlocitanim a citanim lahko prepinat, takze beletriu si clovek dokaze precitat v klude - pokial sa niekam neponahla :-) konkretne percentualne vyjadrenia a cisla si uz nepamätam, ale mari sa mi, ze sa hovorilo (minimalne) o 50% porozumeni textu a uz v tom case nam vyucujuca (par rokov dozadu) prezentovala online trenazer rychlocitania, ktory jednak rychlocitanie "uci", druhak zaznamenava progres, ale adresu tiez uz netusim (ale bolo to v anglictine).

dakujem. bola to katastrofa, ale uz je to nastastie za mnou (este by mohol opadnut ten priserny stres a napätie).

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 22:53
Reakce na palahniukowa:

Jsi sikovna holka, naucis se to :-). Ja bych ten internet uplne nezavrhovala, někteří lektoři alespoň hezky určují rytmus dechu. Zatím to zkoušej, udělej si příjemné prostředí, co ti vyhovuje... Pokud jsi zimomřivá, přikrej se dekou, pokud máš rada svíčky, zapal si je, nebo aroma lampu, hudbu...

Moc ti držím palce :-) 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 23:03
Reakce na 999:

vdaka! :-)

vyhladat relevantne info, nacitat, spravit si reserse, vypracovat kategorizaciu & pochopit - to ma bavi a ide mi to. ale previest to (nieco fyzicke) do praxe - jedine pod dohladom odbornika 

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 23:06
Reakce na palahniukowa:

Já bych o skvělé lektorce věděla, ale máš to bohužel daleko...

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 23:17
Reakce na 999:

no ved to... skoda. my ich tu tiez mame niekolko, ale kedze nepoznam nikoho, kto jogu tu u nas cvici, tazko si vybrat tu najlepsiu. kamaratka zacala chodit na gravid jogu a velmi si to pochvaluje: lektorka im pri kazdom cviku vysvetluje, ktore svaly pracuju a co sa s telom deje a neustale ich napomina, ze nedychaju dobre :-)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 23:30

já jsem na jógu chodit chtěla, ale děsím se ezoterickýh keců. chci jen cvičit, ne poslouchat řeči o energiích nebo tak. bohužel to k józe zřejmě patří, tak akorát občas cvičím doma podle youtube. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 06:49
Reakce na Jiná Realita:

na joze jsem párkrát byla a bylo to jen o cvičení...

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 10:32
Reakce na palahniukowa:

Ten stres a napětí tak rychle neopadnou . Dlouhou dobu před szz jsem si říkala, co budu dělat až... a jak se mi změní život, po zkouškách jsem zjistila, že vlatně ani nevím, co si mám s nově nabytou svobodou počít. A ani nebudu říkat, kolik měsíců a roků mě v noci budily sny, že jdu na zkoušku, k obhajobě, ke státnicím a vůbec nic nevím.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 11:09
Reakce na Grizzlin:

chapem :-) u mna je to o tom, ze uz nechcem pisat nic vedecke; uz nemozem a nechcem rozmyslat, potrebujem vypnut hlavu, lebo som mala pocit, ze sa z toho vsetkeho zblaznim - vsetky terminy, normy, pravidla, povinne "tanceky"... no a vcera som zacala davat dokopy material k dalsej studii a citim sa fantasticky - lebo uz nemusim, teraz mozem a konecne si to opät uzivam! a to si teraz davam min. rok pauzu od VS prostredia aj napriek moznostiam fungovat v tom dalej. od septembra nastupujem do prace, ktora s tym "vedeckym" vobec nesuvisi a tesim sa - beriem to ako zasluzenu dovolenku :-)

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 11:11
Reakce na Jiná Realita:

presne toho sa bala aj kamaratka (motivacia cvicit jogu prisla s tehotenstvom a snahou naucit sa spravne dychat) - bala sa, ze sa bude musiet kontaktovat so svojim vnutornym dietatom a dalsie ezo-veci, ale nakoniec je velmi spokojna prave s pristupom lektorky, ktora je exaktna a presne a jasne vysvetluje fyziologiu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 13:44
Reakce na palahniukowa:

Ja jsem zažila lekci jógy fakt hodne a ezo-kecy nebyly součástí vubec nikde. Zkuste to,je to skvělý cvičení a kromě toho,ze tam bejva polotma (u nás jo),tak ma kazdej starosti hlavne sam se sebou.

jestli mate skvělou lektorku na jógu pro tehotny,bude mit urcite nekde i lekce normalni

Online Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 15:34
Reakce na Len:

A co máš tak nějak rámcově za problém? Klidně do SZ, jestli je to hodně osobní, pár jsem jich v Praze oběhla, a byli šikovní, každej teda trochu jinak:-)

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 17:14
Reakce na Bledule:

Tripoli nahoře na Zelném trhu, to je hned u centra, mají dobrou pizzu. Hned za ní je Potrefená Husa, tu ale tak nemusím. Ale super je třeba i restaurace v pivovaru Starobrno na Mendlově náměstí. Výborná žebra nebo vepřové koleno.

Na Baštách vzadu je Mamut, dost oblíbený. 

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 17:22

Jaký typ podrážky hledat na kozačkách, pokud nechci, aby mi to v zimě klouzalo? Už nechci zažít to co vloni, kdy jsem bruslila na našem svažujícím se chodníčku směrem k brance a vypadalo to, že to ke schodům neubrzím a na chodníku to nebylo lepší, ten odmetač, co jezdí po naší ulici ten sníh spíš leští než odmetá, hlavně že má vzadu za kabinou vlající vlajku, vlastenec.