"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 21:27
Reakce na KoraKora:

No a někdo mi tu u toho umře  a nakonec mám jen fotku břicha, ona pak přišla návštěva a vyplašili ho..ta není tak povedená..

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 21:28
Reakce na Ounz:

Chudáčik malinký, tak návšteva ho vyplašila 

Online Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 21:31
Reakce na paktofonika:

No já ale pevně věřím, že tam ráno bude nová síť a pavouk v ní :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 21:45
Reakce na Ounz:

Počkaj, ty ho budeš nakoniec aj krmiť. Cvrček mu stačí, prípadne ak by podrástol tak saranča  A misku s vodou mu niekam postav ak by bol smädný :D

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 21:58
Reakce na KoraKora:

Ne, fotku NE !

Offline edinka
Avatar
23 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 07:28
Reakce na Potrefenáhusa:

https://www.znamylekar.cz/denisa-babakova/dentalni-hygienistka-hygienista/praha

Online Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 07:38
Reakce na paktofonika:

 Je tam 

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 09:15
Reakce na Karja:

Mě to ošetření na dentální hygieně nikdy nebolelo. Záleží asi na tom, v jakým stavu máš krčky, u citlivejch je to holt, no, trochu nepříjemný možná ... Zatím nejlepší zkušenost jsem měla ve Strašnicích - když šla na mateřskou a já vyhledala jiný provozovny, už to nebylo ono (už je  zpátky).

Tomu pískování se nic nevyrovná, pokud chceš zuby i kapku zesvětlit. Ani denní používání elektrickýho kartáčku, kterej přece jen něco zastane...

Já se pídila i po vybělení, ale bylo mi řečeno, že v mým případě (kafe, červený, cigára ) by se to nevyplatilo. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 09:24
Reakce na Ounz:

Ja stále čakám na foto.(na insta) 

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 09:31

Zajímal se někdy někdo o rychločtení? Vím, že jeden můj učitel na vysoké říkal, že rychločtení ovládá. Ale předtím ani potom jsem se s tím už nesetkala. Je to pravda nebo jenom marketingový tah? Zkoušel někdo Rozečti.se?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 09:49

Když jste na pracáku a nabrnknete si pani s barákem, má povinnost vás podporovat ona??

Muž dlouhodobě pobíral dávky v hmotné nouzi, protože uvedl, že bydlí v bytě sám. Při kontrole ovšem úředníci zjistili, že si k sobě nastěhoval partnerku, která vlastní velký dům. A dokonce se jim narodilo dítě.

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/489474/brali-podporu-ale-za-srot-dostali-tisice-davky-chteji-i-lide-s-domy-a-bazeny.html

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 10:19
Reakce na Mutziputzi:

Při posuzování nároku na dávku se berou v úvahu všichni členové domácnosti, jejich příjmy a majetkové poměry. Pokud pán žije s partnerkou v jedné domácnosti a mají spolu dítě, měli by se posuzovat společně. Pokud příjemce dávky dosud uváděl, že žije sám, dopustil se podvodu. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 10:21
Reakce na AmelieM:

Pokud žije sám, sám tam má trvalé bydliště, jeho partnerka, byť s ní má dítě, má svůj dům, kde třeba žije, je něco co by ho mělo připravit dejme tomu o podporu v nezaměstnanosti?

KoraKora
Avatar
26. srpna 2017 10:26
Reakce na Mutziputzi:

U sociálních dávek se sčítají příjmy všech společně posuzovaných osob, tedy všech členů domácnosti. Z toho se pak posuzuje nárok na dávku. To jestli má paní barák by nemělo hrát roli. Spíš to, že s dotyčným bydlí. 

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 10:28
Reakce na Mutziputzi:

Podpora v nezaměstnanosti je něco jiného než dávky pomoci v hmotné nouzi. Na podporu v nezaměstnanosti má nárok (pokud splňuje podmínky, tj. pokud předtím pracoval) bez ohledu na to, s kým žije a kolik ten dotyčný vydělává. Na tuto podporu má ale nárok jen po omezenou dobu. Pokud si práci nenajde a jiné příjmy nemá, požádá o dávky pomoci v hmotné nouzi.

U pomoci v hmotné nouzi se členové domácnosti posuzují společně a jejich majetkové poměry mají vliv na to, jestli bude dávka přiznána a v jaké výši. Žadatel by musel to, že žijí a hospodaří odděleně, prokázat, což se zřejmě nestalo. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 10:28
Reakce na KoraKora:

To tak beru, proto mě zaujalo to vlastnictví velkého domu partnerkou.

KoraKora
Avatar
26. srpna 2017 10:29
Reakce na paktofonika:

Tak mě napadá, kde se takový pavouk napije, kdyz bydlí někde v domě? A ne zrovna u OÚNZ, kde bude mít kompletní servis.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 10:33
Reakce na AmelieM:

To samozřejmě vím, případně si umím vygooglovat, nicméně jak by měl prokazovat, že hospodaří odděleně? Stačí odlišné trvalé bydliště? A prokazuje on nebo mu úředník bude dokazovat opak?

Ale jak říkám, zaujalo mě pouze to vlastnictví domu partnerkou, to si troufám tvrdit, že je blbost.

Online Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 10:35
Reakce na KoraKora:

Moc se neptej (te), já bych věděla, kde v bytě bývá stálá hladinka

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 10:44
Reakce na Mutziputzi:

Pokud partnerka v tom domě např. pronajímá byty a má z toho příjem, pak to roli hraje. Podrobnosti tam ale uvedeny nejsou, takže těžko říct.

Trvalé bydliště v tom nehraje roli, protože spousta lidí bydlí jinde než má uvedeno v občance. To, jestli žije příjemce dávky sám, zjišťuje úředník šetřením v domácnosti. A měl by vyhodnotit, jestli je zřejmé, že se jedná o jednočlennou domácnost nebo jestli v bytě žije rodina s dítětem. Příjemce může samozřejmě tvrdit, že ho partnerka s dítětem jen navštěvují a mají jen u něj věci. V takovém případě by měli být schopni to prokázat.