"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:48

Kokoska u nas byl v praci nejcastejsi preklep/autocorrect "Vařená pano Rybářová"

Online Kokoska
Avatar
28385 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:52

711990 autocorrect vůbec nemůžu používat, z toho padaj hrozný věci. Navíc mě ve Wordu strašně rozčilujou ty červený vlnovky pod slovama, který jako že nezná. A tvořit si vlastní slovník, na to fakt nemám.

Offline 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:56

Kokoska Presne, vzdycky to je prvni vec co vypinam!

Offline Nyarlathotep
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:59
Reakce na coralline:

notna Netuším, co se na ZŠ učí dneska, ale my jsme při informatice vyráběli nadpisy ve Wordartu A hráli hry.

​My na prelomu tisicileti na ZS (informatika byl jen volitelny predmet) programovali Karla Robota a psali html stranku v poznamkovem bloku .

Jinak co se oslovovani tyce, Vazeni se mi spis hodi do papirove korespondence nebo emailem pokud ho neznam. V emailu mi to prijde se znamym klientem uz zu viel.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46118 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:02
Reakce na 711990:

Kokoska Presne, vzdycky to je prvni vec co vypinam!

Offline notna
Avatar
6565 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:03

Karoleena 711990 Já doteď neznala nikoho, kdo by nepsal všema deseti a nemusel se koukat pod prsty. Tak mi přijde praktické to umět. Práci můžu dělat jen na z pc/noťas, často jsem u klientů na jejich strojích, takže jen sednu, nahmatám J a F a jedu.

Offline notna
Avatar
6565 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:08

coralline U dcery v 5. třídě to byly windows, powerpoint. Teď v 6. tabulky v exelu.

711990 Nevím, jak jiné děti, ale dcera a její kamarádi při začátku informatiky ještě žádné návyky v psaní na pc neměli. Veškerou komunikaci jeli z mobilu, na pc jen hry, internet. Moc toho nenapsali. Až teď s distanční výukou najednou hodně píší. Dřív sem tam nějaký referát.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:12
Reakce na Kan:

marieu Asi tak nějak.

Offline marieu
Avatar
4496 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:26

Len to mám v protokolu o s.c. "vybaven plod ...pohlaví...cm...g...apgar....ph a předán do píče přítomného neonatologa" ehm. Hrubšímu zrnu jsem se chtěla vyhnout, ale zas tě tu s upřímností na dřeň nechtěla nechat

Offline Len
Avatar
2237 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:30

marieu Ve vlastním? Tak to je super.Myslím, že je to dost častej překlep. Hlavně, jestli byla přítomným neonatologem žena. Tady se tomu směju, v reálu se vulgaritám ráda vyhnu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:25

Já si pamatuju, jak se z toho psaní na stroji hroutily spoluzacky ze zakladky, co sly na obchodní akademii. Já to nikdy neměla, vytrenovalo mě psaní soukromých mejlů, píšu rychle určitě nesprávně a musím na klávesnici vidět, ale kdysi mě uklidnila babička (když jsem pomáhala s domácími úkoly ty kamosce na obchodce, aby mohla ven), ze se to taky nikdy poradne nenaucila a ze ji přijde, ze to chce trochu talent (měla obchodní školu a dělala roky účetní.)

nektery ty chudery na OA mely ještě těsnopis (na některých se to už cerstve rusilo) a všichni z toho propadali

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:33

Jak pisou doktoři na PC, mi je celkem jedno, ale když pisou rukou - to si vzdycky rikam, ze se to snad musej učit ve škole, aby to neslo vůbec přečíst

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:35

Potrefenáhusa A to možná budou ty pozůstatky z tesnopisu. Jednou jsem rukou psaný vzkaz dala přečíst třem lidem a každý přečetl něco jiného. 

Offline continuity
Avatar
33797 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:40

Potrefenáhusa mne je to jedno, akorát tam lékař 10 minut neco píše. já se těším, jak si počtu a tam tři řádky. 

A můj gynekolog, ten do té klávesnice tak příšerně mlátí, že mě to úplně bolí. Normálně cítím, jak ta membrána trpí. 

nejhůř stejne klove můj muž, to je úplná tragédie. Z té grafické úpravy brečím, kdyz dělal z domova, tak jsem mu některé důležitější emaily i opravovala s tím, že se to časem naučí. Ale nevím, úplně to nenastalo.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:44

Já píšu v práci hodně a štve mě, že neumím všemi 10, ale kdysi jsem to zkoušela a nedokončila jsem to a teď už na to asi nemám morálku. Takže píšu rychle, ale hodně chybově, některá často používaná slova píšu skoro vždy špatně, mám už asi špatně naučený ten pohyb. tj. autocorrect a vlnky ve wordu jsou mí přátelé. Za úplně převratný objev považuji zjištění, že si můžu ten autocorrect naučit vlastní opravy, strávila jsem několik hodin tím že jsem word učila že dph má opravit na daň z přidané hodnoty, odv na odvolatel, ks na krajský soud a desítky dalších slov a to mi hodně změnilo komfort při práci. Akorát jsem si pak přestala brát práci domů, protože jsem se akorát vztekala, že můj noťas tady ty zkratky neumí.

Online Tabea
Avatar
4715 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:54

To by mě zajímalo, jestli ještě dnes někdo aktivně těsnopis používá... Přiznejte se

Offline Janulik03
Avatar
16724 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:03

Tabea ja ale poznamky pre seba take sukromne

Offline dorka
Avatar
120 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:16
Reakce na Tabea:

To by mě zajímalo, jestli ještě dnes někdo aktivně těsnopis používá... Přiznejte se

​Už si pamatuju jenom "máma", "táta" a zkratku pro banku

Offline Sweet Potato
Avatar
34871 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:22
Reakce na continuity:

Na školení nám říkali, že je to cca 20 hodin casu a ta casova investice se běžné kancelářské kryse vrátí do půl roku max, i když bude psát všemi deseti pomalu. Nemluvě o lidech, co píšou z nějakých duvodu vic. Ono by bylo nejlepší to učit rovnou na střední.

​Holky se to učily hned v primě. Měly na to ještě dost krátké prstíčky, ale daly to v pohodě. A koukat na ně, jak píšou, to je nádhera.

Offline Lamicka
Avatar
13370 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:25

A dá se to ještě naučit, přestože v práci denně píšu (šesti, rychle a nekoukám při tom na klávesnici)? Nelimituje mě to, ale třeba by to bylo ještě lepší.