"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:29

Lamicka da, jenze to chce moral na to prekonat nejdriv ze to bude vyrazne pomalejsi nez pises ted a fakt si projit temi nudnymi cvicenimi. pak se to zlomi a super

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:31

hele nemáte někdo tip na dobrý program na učení se psát všemi 10? Chci pro dceru, myslím, že to se jí může v životě jen hodit. Já se naučila kdysi v pravěku, na nějakým prográmku ještě pod DOS, ale super, bavilo mě to a za 3 měsíce jsem psala přes 200 úhozů poslepu. Teď teda 295 prej, no. KDybych mohla bez diakritiky, byla bych rychlejší..

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:33

Ja mam v dell notebooku podsvicenou klavesnici, a pak kdyz delam na malym nahradnim hp bez tohohle tak trpim jak zvire. A pisu 4 prsty:D

Online Nyarlathotep
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:41

Pavlena my kdysi v praveku pouzivali All ten fingers.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:50

Lamicka Asi dost záleží, jak moc rychle píšeš teď a jestli by ti další zrychlení ještě k něčemu pomohlo... Já si třeba myslím, že ještě rychleji než teď už psát nepotřebuju, ale dovedu si představit, že kdybych psala všema prstama, tak by ten pohyb po klávesnici mohl být takovej uspořádanější a možná bych třeba vytěžovala prsty rovnoměrně a mohlo by to být ergonomičtější, nevim. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:54

V soucasne praci mi je rychlost psani uplne jedno, stejne napisu dva tri radky kodu a pak pet minut googluju na stack overflow

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:56

Potrefenáhusa Těsnopis jsem vždycky toužila umět  Přišlo mi to hrozně cool, ale pak se ukázalo, že spousta lidí, co se setkala s mým rukopisem si myslí, že ho umím, ehm...

Lamicka Myslím, že dá, ale bude to bolet. Jak jsi dopadla v tom testu, co sem dávala Karoleena?

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:57

Pavlena Co nedatluj.cz? Kdysi jsem na to někde narazila, nezkoušela jsem, ale vypadalo to hezky a mělo by to snad být komplet zdarma.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:57

viktorka_od splavu takže to znamená psát 8 hodin v práci všemi deseti? To by asi nešlo, píšu většinu času a potřebuju být rychlá. 

Karoleena nestopovala jsem to, ale píšu rychle a bez problémů. Ale přesně jak píšeš - chtěla bych to třeba koordinovanější a vytěžovat prsty rovnoměrně. Takhle mi lítají malíčky ve vzduchu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:59

Pavlena Děti se učily ZAV.

http://www.zav.cz/

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 17:00

Garfie ještě nijak, ntb mi zabral muž :) ale zkusím si to

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 17:02

Lamicka Pak to sem napiš, docela by mě to zajímalo. Já věřím, že člověk, co píše hodně si vymyslí nějakou vlastní použitelnou techniku, možná ani nebude třeba se to přeučovat. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 17:30

Ja viem všetkými desiatimi, vedela som písať tak rýchlo, že občas klávesnica nestíhala ale bojím sa ten test robiť, po rokoch na materskej a písania na mobile by som asi dostala deprezi, že už ani neviem kde sú ktoré znaky! 

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 17:43

Sweet Potato na gymplu jsme taky měli ZAV. psaní všemi deseti je jediná užitečná dovednost, kterou nám předali.

Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 18:16

Bowle Já měla latinu

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 18:20

Vyšlo mi v tom testu psaní 390 úhozů, ale 3 chyby, které jsem si nestihla opravit, protože už jsem byla dál. Zase nemám ostříhané nehty, myslím, že bych to s krátkýma dala ještě rychleji.
Se vždycky v práci směju, když si píšu s kolegy, dvě minuty se to načítá a potom dojde jedna věta o třech slovech :)
Mě psaní 10 hrozně baví a dělá mi to radost, když ty prsty po klávesnici sviští. Myslím, že to je dovednost, která se hodí, pokud musí člověk psát v práci hodně. I když si dělám u zákazníků poznámky, tak toho stihnu víc.
A jo, možná už se trochu chlubím, ale konečně mám s čím, jinak to se mnou stojí za houby (a ještě hodně rychle čtu, ale pak si to často nepamatuju )

Offline Pinot Noir
Avatar
24468 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 18:24

Potrefenáhusa souhlasím, že to chce talent. Mám pětiletou OA, psaní a obchodní korespondenci jsme měli několik let. Dokud se psalo jen na rychlost, měla jsem čtyřku. Jakmile se přešlo na psaní dopisů, už pak jedničku. Nikdy jsem se nenaučila na ruce nekoukat. Koukala jsem na ně i na klavíru, prostě to bez toho nedokážu.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 19:14

nonemy 390, to jsi husta..! To uz si nedokazu predstavit, o tretinu rychlej nez treba ja..

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 19:56

nonemy jeej to mám aj ja. Rýchlo píšem na klávesnici a rýchlo čítam a potom si z toho nič nepamätám . Raz som triedila papiere z výšky a našla som prefoteny článok z nejakej publikácie. Zaujímavé téma, bola by som prisahala, že som ho nikdy nečítala keby tam neboli moje poznámky

A sa tu rovno priznám, že tá čeština tu mi spôsobuje dosť problémy v slovenčine, správne to má byť zaujímavA téma (dúfam!)

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 20:01

Mrakoplas to mi hovor, s tými koncovkami. Ale asi hej, téma je ženského rodu.