"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline dorota
Avatar
849 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 20:08

Mrakoplasáno, v češtine to téma, drama, astma a pod., v slovenčine tá téma, dráma, astma.

Online continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 20:23

dorota v strednom rode by pre tie slova ani nebol vzor. Ale než si to človek v hlave rozmyslí

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 20:23

jhj klů jhj klů jhj klů... úplně jsem se vrátila na střední

Deseti psát už dneska neumím, píšu tak čtyřmi maximálně, ale výcviku přičítám, že se mi písmenka na klávesnici rychleji hledají.

Zato jsem měla problém, když jsem před časem pořídila větší notebook, s malinko většími rozptyly mezi klávesami, než jsem se naučila trefit správně doprostřed a nebo y, byl to boj.

Offline dorota
Avatar
849 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 20:25

continuity To je prirodzená interferencia medzi blízkymi jazykmi.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 20:26
Reakce na marieu:

Len to mám v protokolu o s.c. "vybaven plod ...pohlaví...cm...g...apgar....ph a předán do píče přítomného neonatologa" ehm. Hrubšímu zrnu jsem se chtěla vyhnout, ale zas tě tu s upřímností na dřeň nechtěla nechat

​To mi připomnělo naše dávné začátky s PC resp. objevení fíčury automatických oprav... kdy jsme v nestřeženém okamžiku vtrhli na kolegův počítač a nastavili mu tam (dejme tomu) místo "dobrý den" něco jako "dej mi pokoj" Ano, dodnes bychom se měli stydět, ale legrace to byla

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 20:26

continuity no ty si v Čechách už roky tak je to pochopiteľné, že sa musíš chvíľu zamyslieť ale ja?

dorota jj mne to došlo hneď ako som to napísala, že to mám zle

Online marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 20:34

barbucha to je ale takový milý

Online continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:00

Mrakoplas malá bysom si nájsť nejaké slovenské fórum.

Je to hrôza, keď potrebujem hovoriť po slovensky a nie sú tam len Slováci, pletu sa mi slová. Teraz som mala pred sebou českú prezentáciu a komentovala som to kvôli klientovi slovenský - no katastrofa.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:11

marieu 

Milý bylo zejména to, že dotyčný lezl po zdi, než se mu podařilo zločin odhalit

Online marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:27

barbucha člověče, kdo by to do tebe řek, takovou škodolibost  mám hluboký pochopení, ovšem.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:37

marieu 

Vítám každou spřízněnou duši

Offline SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:41

barbucha ježiš to mi připomnělo, jak kdysi dávno jeden můj kolega vpašoval druhému na jeho počítač prográmek, který mu na monitoru zobrazoval kráčející kostlivce. Dotyčný dotčený nadával, hledal, čistil, a když si oddechl, že se koster zbavil, zkraje obrazovky se začali kostlivci kradmo plížit - takový ten styl, jak mají kreslené postavičky, když někam jdou potají.  Vypadalo to úžasně

Offline Gatita
Avatar
7150 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:44

Ja se kdysi pokousela naucit psat vsema deseti. Program all ten fingers. Vubec mi to neslo a nenaucila jsem se. Jednak nemam trpelivost a taky jsem zjistila, ze mi to mysli tak strasne pomalu, ze nevim, co bych si s nejakymi 350 uhozy za minutu pocala

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:47
Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:08

barbucha V těch devadesátkách, kdy jsme ještě měli spoustu času na blbosti i při práci a ještě pořád jsme byli z těch počítačů odvařený, se vyrojilo hafo takových srandiček, ze kterých mohl mít slabší jedinec infarkt.

Třeba prográmek, kdy se na obrazovce objeví nápis Váš počítač byl napaden a bude vymazán a přeformátován za 10, 9, 8, 7.... sekund a začalo odpočítávání. To se i tvrďáci vrhali ke klávesnici a snažili se to zuřivým bušením do bšech funkčních kláves zvrátit. A na konci tam pak jako bouchla bomba a objevil se hnusnej chechtající se klaun.

Nebo jiná vychytávka, každých pár minut se otočil obraz na monitoru, třeba doleva nebo hlavou vzhůru. To jsme se nasmáli, ha ha,

Případně taková ty srandička, jak se ti najednou na obrazovce všechna písmenka začala sypat dolů na hromádku.

Tenkrát se některý jedinci v programování takových blbostí vyžívali, musel  být člověk ostražitý

Bůh ví kam to zapadlo v propadlišti dějin, ta koťátka, co lezla po obrazovce, nebo prostřílený monitor i se zvukem střelby.

Jo a spořič s akváriem a rybičkama, co se musely krmit a pouštět jim bublátko, jinak by chcíply....

Starý zlatý časy začátků automatizace

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:12

Jennyfor to otočení obrazu nabok, ještě nedávno jsem měla jednu aplikaci kde bylo občas potřeba použít určitou kombinaci kláves k vyvolání funkce.. a ta kombinace byla hodně podobná té, která otočila zobrazení doleva - vždycky, vždycky jsem to trefila až napodruhé

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:14

viktorka_od splavu Hele, mě to jednou udělala kočka, prošla se šikovně po klávesnici a já si musela googlit s vykloubenou hlavou, jak to vrátím zpátky. Tak teď už to vím

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:15

Jennyfor jj, před googlem to bylo výrazně horší

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:20

Jennyfor mně to taky udělala kočka!! Teda kocour já jsem počítačovej analfabet, málem jsem ho zahlušila.

Offline Tabea
Avatar
4679 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:21

Jennyfor mně kdysi bouchnul syn do klávesnice a otočil obrazovku během konferenčního hovoru z HO. Byla jsem z toho taky dost vyjevená a musela si to rychle vygooglit na domácím laptopu