"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:11

continuity jojo, ja si obcas postesknu ze to nepovinne technicke kresleni, ktere jsem vymenila za psani strojem na gymplu by se mi ted byvalo naramne hodilo, no ale to psani se mi od te doby hodi dnes a denne (a to jsem mela ctyrku)

Offline Kan
Avatar
7065 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:13

marieu Asi tak nějak.

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:19

baltik U nás je to Dear Madam/Sir, Dear Professor X, studentům Dear Colleague, známým Dear John. Zpátky mi chodí Dear Dr. + příjmení, a když se známe, tak Dear + křestní jméno, od cizích, co po mně něco chtějí Dear Professor (i když nejsem )

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:19

marieu osivala, hm.. no a pak stezi zadrzuju smich kdyz velevazeny pan doktor datluje jednim prstem div si u toho jazyk neprekousne a co pak vyjede z tiskarny to muze jit rovnou do vestirny, neb kdyz se v tech zkratkach delaji preklepy... 

Offline continuity
Avatar
33799 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:21

viktorka_od splavu tak hlavně nepotřebujes psát 200 úhozu za minutu mám asi 50 a úplně to stačí, zas tak rychle mi to nemyslí.

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:21

continuity viktorka_od splavu Taky jsem ráda, že jsme měli nepovinné psaní na stroji na gymplu-a byla jsem v něm dobrá, dokonce jsem tuším vyhrála nějakou gymnaziální soutěž. :-) Dnes se mi to dost hodí a navíc mě obdivují děti, jak jsou teď hodně nucené psát na počítači-a to zalichodí každé matce...

Offline marieu
Avatar
4496 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:23

Kan u nás se tenhle nešvar taky rozmohl, větší smysl dává až s epidemií...

Offline marieu
Avatar
4496 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:29

viktorka_od splavu máme řadu ustálených překlepů v rámci oddělení a oboru. Kontrkace, halvička jsou dva, na který si vzpomenu z fleku.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:35

marieu kontrkace

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:45

Mně to psaní všemi deseti tak, jak jsem se to pár let zpět pokoušela podle nějakýho prográmku naučit, přišlo děsně nepřirozený. A teda taky pěknej vopruz, furt samý jk jkk jkj kjk, jak u blbejch!! :) Ono asi jak se člověk naučí psát nějak po svým, tak se to pak horko těžko přeučuje, naštěstí i ta "moje" technika je svižná dost bych řekla, akorát nepoužívám všechny prsty, no...

Btw dívala jsem se teďka, kde by se tak ty úhozy daly snadno změřit, a našla jsem toto, můžete se zkusit otestovat: https://10fastfingers.com/typing-test/czech

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:47

continuity Psaní všema deseti není povinnou součástí nějaký ICT?? Uff, to je teda velká škoda.

Já se učila psát ještě na stroji, to je dneska už fakt pravěk

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:49

Prosím vás - mammograf nebo ultrazvuk prsou?

Podezření žádné, čistě prevence po čtyřícítce a z důvodu, že mamka prodělala nádor prsu.

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:51

continuity padesát úhozů nebo slov za minutu?

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:55

Karoleena Jako fakt je, že já se to učila v době, kdy jsem neměla ještě žádné vlastní návyky, to je pak asi jednodušší. Jo a ten test je super, na to, že to píšu ze sedačky, 305 úhozů za minutu, 99% správně, jsem docela mile překvapená! Ještě to musím zkusit u stolu

Offline andulka01
Avatar
10759 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:01

do statistiky:

klientům: Vážení obchodní partneři
celé firmě: Vážení kolegové
kolegyně v zahraničí: Dear a křestní jméno (i když jsme se v životě neviděly)
začátek komunikace se šéfem: Dobrý den, pak už bez oslovení a podpis jen zkratka
celé firmě když sděluji že je v kuchyni štrůdl: Ahoj všichni

ani v jednom případě se necítím býti vykopávkou

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:02

Garfie Mám to přesně tak!! 305 úhozů a 99%

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:12
Reakce na 711990:

Evaeva ja to chapu, ale podle me je to proste aplikovatelny na oficialni korepondenci, ale ne, kdyz nekomu napisu email a nasledne si vymenime 10 odpovedi behem odpoledne "Vazeny pane, blablabla? A on mi obratem napise "Vazena pani, jasne, blablabla" A ja zas "Vazeny pane, tak teda jo, blablabla". Proste v rozhovoru taky toho cloveka oslovis jen na zacatku a netitulujete se s kazdou dalsi vetou. 

​Diskuze už je jinde. Ale souhlasím v plném rozsahu.

Offline Mulen
Avatar
4279 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:12

marieu naše kožní doktorka má překlep snad v každém druhém slovu

vanilkapo čtyřítce jsem už byla na mamografu

To mi připomíná, že jsem zase neodevzdala tu zprávu svému gynekologovi

Offline continuity
Avatar
33799 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:13

žluťásek aha tak jsem to spletla, změřila jsem se na tom odkazu, co dala Karoleena, záleží teda dost od jazyka, ale úhozu kolem 200, slov cca 40. 

Ale lepe se mi teda píše, když slova na sebe navazují,delaji větu. 

Jinak já málokdy píšu déle než par minut v kuse. Pak zas něco hledám, přemýšlím. 

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:21

continuity já právě píšu kolem 300, považuju to za celkem rychlé a 200 za krásnou rychlost, ale 50 už mi přišlo fakt málo, to je skoro už na ty dva prsty :-))

Ten test je trochu stresující, jak člověk píše bláboly.