"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:23
Reakce na continuity:

Na školení nám říkali, že je to cca 20 hodin casu a ta casova investice se běžné kancelářské kryse vrátí do půl roku max, i když bude psát všemi deseti pomalu. Nemluvě o lidech, co píšou z nějakých duvodu vic. Ono by bylo nejlepší to učit rovnou na střední.

​Tyjo, 20 hodin času se mi zdá málo. Já se to teda naučila na střední, trvalo to dlouho a byla to fuška. Zato teď můžu psát a zároveň si s někým povídat, kolegu to vždycky hrozně pobaví.

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:34

JankaM když spěchám nebo si to nějak neuvědomím a odpálím odeslat, tak to má i s titulem a telefonem

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:37

vanilka Ultrazvuk a držím palce

barbuchaNejhezčí oslovení vznikají, když po tobě něco chcou. Už jsem byla zlatíčko i pusinka.

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:38
Reakce na žluťásek:

continuity Psaní všema deseti není povinnou součástí nějaký ICT?? Uff, to je teda velká škoda.

​My jsme se na gymplu při ICT psát všema 10 neučili, akorát jednu hodinu učitelka nakráčela, rozdala nám nějakej text a řekla, že ho máme přepsat. Pak ty naše výtvory vytiskla, podtrhala překlepy a podle počtu oznámkovala. Pointu jsem nepochopila dodnes

Psát všema 10 jsem se pak naučila sama na VŠ, protože ťukat seminárky dvěma prsty ve studovně (protože jsem neměla na koleji vlastní počítač, jenom doma u rodičů) bylo na mašli.

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:43

Píšu třema prstama, v tom testu mám 165 úhozů a 98,8%. Ale snažila jsem se psát správně, takže pomaleji než obvykle. Naštěstí nikdy nepíšu na diktát :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:45

312 úhozů 56 slov + dvě chyby. furt na tu čtyřku no

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:46
Reakce na Mha:

vanilka Ultrazvuk a držím palce

barbuchaNejhezčí oslovení vznikají, když po tobě něco chcou. Už jsem byla zlatíčko i pusinka.

​U nás ne. Když někdo něco chce, jsem vážená kolegyně apod., a já sama zlatíčka, miláčky a podobný zhůvěřilosti používám výhradně jako ekvivalent oslovení holoto mizerná (t.j. prošvihli jste deadline a venkoncem jste všichni k ničemu)

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:57

barbucha holoto mizerná

Offline notna
Avatar
6560 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:19

Naivně jsem si myslela, že psaní všema 10 se učí v informatice už na základce.

K té obchodní korespondenci nemáte tip na zdroj. Docela bych si upgradovala znalosti. Začínala jsem právě na oslovení Vážený, což ve formálních dopisech i mailech ještě používám, na odrážkách /ty teda už nedělám/ apod.

Offline 711990
Avatar
17169 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:24

notna jako uprimne netusim, k cemu by se to melo ucit. Vzdyt je to uplne fuk, kolika kdo pise?  Pisu asi tak 3-4 prstama a z gauce mam 244 uhozu/minuta s dvema chybama. Nehlede na to, ze v informatice ve skole v ty 6.tride uz davno kazdej nejak pise a preucovani by asi bylo dost slozity.

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:29

notna Netuším, co se na ZŠ učí dneska, ale my jsme při informatice vyráběli nadpisy ve Wordartu A hráli hry.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:31

711990 treba ze zdravotnich duvodu.. kdyz sleduju muze kterej pravdepodobne pise dvakrat rychleji nez ja ale brejli si pritom shrbenej pod prsty, kdezto ja sedim vzprimene a neboli me za krkem, muzu koukat do monitoru a psat zaroven.

Offline Len
Avatar
2236 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:33

marieu Já si hlavně vždycky dvakrát přečtu, když píšu zprávu jinému lékaři. Klasiku "Prosím o převzetí pacienta do píče" už jsem měla napsáno kolikrát.

Offline notna
Avatar
6560 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:33

711990 Přijde mi praktický psát po paměti, nemuset hledět na klávesy. Nebo jde psát zpaměti i tak? Muž třeba píše rychle dvěma prsty, ale nemůže se u toho dívat jinam např. do materiálů, do jiného textu a tak. U nás zrovna dnes ráno dcera 11 let vyslovila přání psát jako já, tak jsem toho využila a hodlám ji to naučit.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:34

notna 

Navic kdo pise opravdu hodne, tak muze vyuzivat treba diktovaci program. Treba prekladatele pouzivaji dragon.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:38

notna Jo, já třeba píšu po paměti, ale tu správňáckou desetiprstou techniku nemám. Píšu jen tak asi, hm, těžko říct, pěti prsty? :D Hlavně ukazováky a prsteníčky používám, palec levé ruky na mezerník, prostředníček občas, ale taky jen ten na levé ruce, malíčky nikdy. Logiku to asi žádnou moc nemá a možná by to bylo ještě efektivnější, psát fakt deseti, ale holt už to umím takhle.

Offline 711990
Avatar
17169 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:38

notna viktorka_od splavu ujistuju vas, ze pokud danou klavesnici uz mam "v ruce", tak se vicemene pod ruce nekoukam, pokud nelovim nejaky divny znaky. Samozrejme je to hezka vec, to umet - sambo si to taky zkusil a ma 380 uhozu (absolvent obchodky), ale jako ve vysledku pisem obdobne rychle. Kazdopadne ja notebook mela jen v praci, vsecko ostatni smolim na mobilu a ted jsem kvuli tomu vytahla pocitac, abych mohla zkusit ten test:D

A myslim, ze Karoleena by mohla zajimat hra, na ktery se to psani vsema 10 dá natrenovat - Typing of the dead, uz stahuju:D

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:42

711990 jé, to neznám!! Ale mám na Steamu Epistory, nejspíš to bylo kdysi v Humble Bundle, a to je taky psací a takový milý, ale někdy fakt dost vo nervy, když se na člověka řítí nějaký monstra a on zrovna musí napsat nějaký fakt dost dlouhý slovo aby seslal spell! :D 

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:42

Já jsem se nikdy psát neučila, taky to podle toho vypadá. Když musím napsat delší text, stejně to vymýšlím a přepisuju a doplňuju, nejde o rychlost. Když koukám, jak píše manžel, bere mi to nervy. On je zvyklý na klávesnici bez diakritiky, jak píše programy, používá horní řadu kláves pro psaní číslic a numerickou část pro posuny kurzoru. Takže když má napsat kus souvislého českého textu, musí si to přepnout a jak není zvyklý, jde to ztuha.

Len jojo, "napi*te prosím kolegyni", to už se mi taky podařilo :)

Offline 711990
Avatar
17169 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 13:47

Karoleena Jee to je vlastne na stejnym principu, akorat tam psanim nicis zombiky:D a teda Epistory je aspon na Steamu, instalovat takhle starou hru na novym pc je docela challenge!