"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 09:45
Reakce na Kokoska:

Taky je fajn, když vám někdo mailem vynadá, byť slušně, a na konci si přečtete Hezký den. To mi občas připadá jak výsměch. 

​No vždyť to taky nic jinýho není

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 09:45

barbucha Jedna velmi komisní dáma mi na konci e-mailu napsala Užijte si krásu barevného podzimu. To se mi velmi libiloAsi to tam měla nastavené, jen měnila roční období. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 09:50

Mha 

To je náhodou hezký!

Že je ten pátek... tak to si vždycky v pracovní mailový korespondenci přejeme hezký a zejména klidný víkend (pokud je v pátek ještě někdo schopnej něco souvislýho napsat ).

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 09:52

Lilly_Ku Na oboru rozhodně, v podmínkách, kdy klienti odpovídají na e-maily většinou ne zpoza psacího stolu u počítače, ale v polovině případů z mobilu na pochodu provozovnou,  stavbou, nebo z auta (pevně doufám, že stojícího, a to nejlépe na parkovišti, ne na křižovatce)  jsem ráda za smysluplné sdělení.  A to nemusí být ani nějaké urgentní maily, kde bych prosila o co nejrychlejší vyjádření,  prostě mají chvilku, řeší "papírování".  

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 09:54

711990 to ja taky ne:-) na konci myslim takove to prani hezkeho dne atp, pro frantu "tak se mej, kemo". kdyz to das na zacatek, je to dvakrat, mi to prijde legracni ale jak rikam, prizpusobuju se.

​tak asi jako když někam prijdu, pozdravim a když odcházím, tak taky pozdravim? 
ja to Vážený atd. taky nepoužívám, většinou mi to přijde pro můj účel až tak jako nevhodný (napr.žádám službu z jiný adekvatni instituce) a když mi loni jeden přijímanej chudák psal v každým e-mailu, kde jsme si domlouvali jeho nástup, vážená pani blabla, bylo mi ho skoro lito 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 09:55

barbucha Jo, to věřím, u nás se v pátek v pracovní komunikaci nejčastěji objevuje

To ses zbláznila? 

Kdy to mám asi stihnout? 

To nemyslíš vážně?

Za tím je patřičný počet vykřičníků. Už vím, že když je jich víc než 5, je zle. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 09:57

Mha

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:02

To je moc zajímavá debata-a ještě zajímavější by byla, kdyby každý za svůj názor napsal věk!  Protože přesně jak psala viktorka_od splavu, já vím, jak to má být, ale při používání si připadám jako vykopávka!

Jinak u nás teda ve vnitrokomunikaci se kolikrát ani neoslovujeme, připadě Ahoj...."Vážení" nás hromadně oslovují nadřízení a většinou z toho nic dobrého nekouká. Jen tedy obchodní oddělení, když už s námi vstoupí do kontaktu, oslovuje "Vážení kolegové". Ale my jsme tedy v principu dost neformální organizace. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:02
Reakce na Mha:

barbucha Jedna velmi komisní dáma mi na konci e-mailu napsala Užijte si krásu barevného podzimu. To se mi velmi libiloAsi to tam měla nastavené, jen měnila roční období. 

​což mi pripomnelo, ze kolegyne pouziva incredimail a někdy mi něco preposlala k vyřízení a ono to její neslo smazat nebo to nebylo vidět, takže jsem pak preposlala mejly s poletujicimi motýly a mrkacimi štěňátky...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:05

Potrefenáhusa

Představila jsem si, jaký vliv by měla štěňátka na mé suchopárné nadřízené. Asi by to byl zajímavý sociální experiment... 

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:06

barbucha my si s blizsima a sympatickyma klientama, dokud jsem delala servis, pravali k novemu roku hodne zdravi fyzickeho i psychickeho

Offline dorota
Avatar
848 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:07

Garfie Ja oslovenie vážený pán/vážená pani, milý/milá XY používam bežne a ako vykopávka si nepripadám, veková kategória 30 - 40. Ale u mňa to súvisí aj s odborom, v ktorom pracujem.

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:11

Potrefenáhusa kdyz vidim osloveni Vazena pani Ing, Kokosko, cejtim ve vzduchu neprijemnosti, vetsinou nasleduje to nezaplatime, stornujte fakturu, vysvetlete fakturu atd.

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:20

Kokoska no právě, jak je tam vážená paní, nic dobrého z toho nekouká. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:27

Napíšu zákazníkům cca 30 emailů denně a zásadně píšu na začátku dobrý den, vážený/vážená je už v běžné komunikaci zastaralé a používám pouze, když je to hodně formální a poprvé. A když si pinkáme sem a tam, tak už se neobtěžuji ani s podpisem, ale zákazníci také ne :) To se potom píšou místo podpisu zkratky. Ale asi záleží i na firmě.

Ale vtipné jsou takové firemní příhody, jako že probíhá nejdříve interní emailová komunikace a kolega pak odpoví zákazníkovi i s tou interní historií, kde je "co ten debil zase chce?" Stalo se

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:27

dorota ja jsem prave v kontaktu se vsemi vekovymi kategoriemi a typy adresatu (firmy, statni org., fyz. osoby..) a nekdy clovek nevi predem, ale kdyz uz vi tak je myslim pro obe strany lepsi se prizpusobit. akorat jedna slecna z fakturacniho odd. jiste firmy mi pise tak infantilni odpovedi se smajlikama a ruznyma "vylepsenyma" slovickama typu "dekujiiiii!" ze tomu az tolik jit naproti nedokazu

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:28
Reakce na Kokoska:

Potrefenáhusa kdyz vidim osloveni Vazena pani Ing, Kokosko, cejtim ve vzduchu neprijemnosti, vetsinou nasleduje to nezaplatime, stornujte fakturu, vysvetlete fakturu atd.

přesně, vážená zavání průserem

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:30

viktorka_od splavu takovou jsem měla zákaznici, psala v mailech hromadu vykřičníků, používala různé barvičky, prokládané caps lockem a na konci pozdravy tipu nejkrásnější, slunečný dníček a k podpisu připojené křížky, protože byla silně věřící

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:33

nonemy to mi zas tak vtipne neprijde, proto to zasadne nikdy nepisu.. protoze jak to jednou das ven nikdy nevis kde to skonci. joo ustne to je jina:-)

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:33

nonemy ja mam podpis prednastaveny, takze i synovi obcas poslu S pozdravem....