"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline olte
Avatar
410 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 12:48

Garfie jasně, máš pravdu. Já jen že teď to vidím zblízka, naprosto sobeckého potomka, který už několik let nenavštívil rodiče a ani nejeví absolutně žádný zájem, když ten rodič teď umírá. A bojím se, že jako první se bude zajímat, co bude dědit.

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 12:53

olte No jo, jenze to bohuzel neznamena, ze by ho mel rodic nejak min rad, treba si to dedictvi pro nej z ruznych duvodu preje. Je to smutne, ale jediny, kdo to muze rozhodnout, je ten rodic. A pro nej to asi bude prilis bolestne. :-(

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 13:14

olte jak říká Garfie - stejně jako týrané děti kolikrát úplně nepochopitelně (pro běžnýho smrtelníka) milujou svoje zlý rodiče, tak kolikrát i zanedbávaní, "nechtění" rodičové určitě milujou svoje nepodařený děcka a ten majetek jim prostě patří, to se nedá nic dělat

jediný, co mě napadá v takové situaci, i když je to dost ošemetná věc - že by se s dotyčným rodičem dalo probrat, jestli by nechtěl nějaké rozdělení navrhnout z důvodu, že se pak sourozenci nebudou mezi sebou schopní domluvit, že by bylo lepší aby to rozdělil sám. jenže jestli to jde udělat tak, aby z toho nekoukalo že žadateli jde o to, aby sourozence obral, nýbrž o to aby se fakt potom o to neservali mezi sebou.

Offline Aranel
Avatar
4503 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 13:49

Mulen Věšteckou kouli rozhodně, to teď prostě nejde říct. Kdyby se o tom hlasovalo tady, bylo by pětadvacet ve stínu

Offline olte
Avatar
410 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 14:37

viktorka_od splavu je fakt, že když se na to podívám z pohledu toho rodiče, tak toho potomka, kterému je naprosto lhostejný, má asi pořád rád.... je to těžké.... 

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 16:25

olte Já myslím, že tyhle pocity ukřivděnosti se v rodinách objevují často, nemusí to být ani tak markantní jako ve tvém případě, ale prostě jedno dítě bydlí poblíž, pořád se stará, třeba leta, druhý přijede 2x do roka, posedí, popovídá a je za hvězdu. Jasně že ten "blízký" se cítí ukřivděný-a oprávněně, zvlášť když rodič má toho druhého na piedestalu a žije každou návštěvou, zatímco na toho blízkého je často i protivný-protože je tam prostě pořád po ruce. Já myslím, že snad každý z nás nějaký podobný případ ve svém okolí zná. Nic nenaděláš, tak to prostě je. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 16:27

Garfie to je uplne presne vystizeno.

Offline Kokoska
Avatar
28262 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 16:35

Mulen za měsíc může být všechno jinak, ale včera jsem přes Kamenici jela a sníh byl, ale taje to. Někde na kopečcích k Seči a nahoře na Železných horách to asi bude lepší, ale dole kolem silnice na Pardubice už bylo vidět, jak to je rozměklé.

Té Zhoři bych dala větší šance, tam ke Žďáru bývala vždycky větší a tužší zima. Ale fakt je ještě brzo na předpovědi.

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 17:37

Kokoska Aranel já vím, ještě je brzo. Nemůžu jinak věřit, že ještě v pondělí večer jsme tady za Brnem sáňkovali. Skoro celý týden!

Offline Kokoska
Avatar
28262 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 17:45

Mulen předevčírem než jsem jela k našim jsem šla dosypat do krmítka, sněhu po kotníky a začínalo sněžit. Dneska po poledni jsem přijela a máme tu zelenou louku.

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 17:48
Reakce na Aranel:

Mulen Věšteckou kouli rozhodně, to teď prostě nejde říct. Kdyby se o tom hlasovalo tady, bylo by pětadvacet ve stínu

Offline tina
Avatar
5865 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 19:55

Mulen na tu zasnezenou Kamenici bych moc nesazela

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 21:11

Prosím při psaní oficiálních dopisů se již nepoužívá zarovnání textu do bloku, pouze do leva? Nejedná se tedy o nějaký obchodní nebo důležitý dopis, jen chci aby to nějak vypadalo. Já jsem nějak naučená zarovnávat, používat Times New Roman atd, ale doba je asi jinde ? Děkuji 

Edit. A odstavce, odsazení prvního řádku? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 21:26

JankaM do bloku určitě ano. odstavce dtto. odsazení neee:-)

Offline jerry
Avatar
8998 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 21:38
Reakce na JankaM:

Prosím při psaní oficiálních dopisů se již nepoužívá zarovnání textu do bloku, pouze do leva?

​Ano, nepoužívá. Ale nelíbí se mi to opticky, takže pořád zarovnávám i vpravo. Holt konzerva, no.

Odsazení opravdu ne. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 21:40

JankaM už ne ... odsazení už dlouho a zarovnání je taky na ústupu...

Offline Kokoska
Avatar
28262 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 21:41

Kdyz dostanu dopis se dvema hrubkama v deseti radcich, brala bych radsi odsazeny odstavec.

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 21:41

viktorka_od splavu jerry Děkuji děkuji. 

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 21:54

nolita děkuji, taky to tak vídám.

Kokoska Hrubky nemám

Offline Kokoska
Avatar
28262 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 21:56

JankaM taky to nebylo na tebe!