"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 26. března 2020 09:36

Pavlena ja uz tu psala nekomu jinemu, ze dcera taky chodi na jakoze vyberovou zakladku, jindy je to opravdu narocne, ale vse ted probiha v klidu. Naopak ty alternativni skoly, ktere jinak davaji duraz na pozitivni motivaci a pristup, nezatezuji deti, vyuka probiha praxi a bez stresu, tak ty to ted nejvic hroti a rodice jsou na prasky. Prijde mi to jako zajimavy paradox. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46116 příspěvků moje polička 26. března 2020 09:40
Reakce na continuity:

Sweet Potato

Argument proti je hlavně to, že ona sama to tyden předem neví. 

ji třeba psala, že pracovní listy, které posílá si nemáme kde vytisknout. Jsou to soubory ve Wordu, které mají řádky vyznačené tečkami. Tak podle ní by to mělo jít vyplnit i na počítači. No jenomže to se ty tečky začnou posouvat, zlobí to a tak místo učení řešíme Word ( to uz nemluvím o tom, že na tom počítači bych měla pracovat já). Nebo může tu A4 celou přepsat do sešitu. 

Posle nový portál a napise instrukci: mělo by tam jít udělat to a to, mně se to sice nepovedlo, ale vy to jistě zvládnete. 

​já bych to fakt ignorovala, sorry ale tohle je na první přečtení k smíchu a na druhý k usilovnýmu pláči nad hloupostí té osoby.. na to je život krátkej se tim zabývat:P

Online continuity
Avatar
33792 příspěvků moje polička 26. března 2020 09:40

viktorka_od splavu to je to mladší dítě, u té starší si to nějak, po asi týdnu trápení, nakonec sedlo a funguje to. Ale tam mají stejný systém s jednou změnou od samého začátku. Na přijímačky ji připravuji stejně doma, cca jak píšeš, tam jsem to od školy nečekala nikdy.

Já právě potřebuji ošetřit i vztah s tou učitelkou, bude to dítě učit ještě dva roky. Nejhorší na tom je, že mě se s dětma učit i baví, jenom to už prostě nedávám. 

Online continuity
Avatar
33792 příspěvků moje polička 26. března 2020 09:44

Potrefenáhusa toho malého prince měla sice starší, ale tam jsem anglictinarce napsala, že to nedáváme a učitelka odepsala, že se nic neděje a nabídla nějaké alternativy. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46116 příspěvků moje polička 26. března 2020 09:45

continuity no záleží co si pod tím představuješ, že vztah? jako dělat všecko co se paní zachce, aby se malá zalíbila? to mi připadá strašný, ale tak já su asociál i.a. kategorie v tomto

Online continuity
Avatar
33792 příspěvků moje polička 26. března 2020 09:57
Offline Korsičanka
Avatar
12850 příspěvků moje polička 26. března 2020 09:57

continuity Jsem stále připravena pomoci!

A na tvoji obranu dodám i toto: každá učitelka dobře ví, že vyplňovat vytečkované řádky ve Wordu je totální blázinec - všechny organizace přoi pořádání akcí pro žáky (olympiády např.)je posílají a my se nad nimi vztekali/y

Online continuity
Avatar
33792 příspěvků moje polička 26. března 2020 10:05

Korsičanka jo a já tve pomoci využiji,  starší jsem zadala, že si ma rozmyslet temata, kterým nerozumí. Zcela určitě tam prý bude sklonovani přivlastňovacích zájmen.

Právě na tom dela. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. března 2020 10:07
Reakce na Lamicka:

Pavlena ja uz tu psala nekomu jinemu, ze dcera taky chodi na jakoze vyberovou zakladku, jindy je to opravdu narocne, ale vse ted probiha v klidu. Naopak ty alternativni skoly, ktere jinak davaji duraz na pozitivni motivaci a pristup, nezatezuji deti, vyuka probiha praxi a bez stresu, tak ty to ted nejvic hroti a rodice jsou na prasky. Prijde mi to jako zajimavy paradox. 

​No tak my máme alternativní školu. Vůbec nic se nezměnilo, jen tam dítě nedojíždí. Jsou zvyklí pracovat přes počítač i ve škole. Zadávání a vypracování úkolů posílat učiteli. Mají běžně samostudium. O škole nevím ani normálně a ani teď. Ze školy nám došel jeden informační e-mail, aby jsme věděli, co a jak bude. Vše ostatní si učitelé řeší s dětmi. Každý učitel má jednu hodinu v týdnu, kdy se přihlásí na online a kdo něco chce může s ním mluvit. Syn říkal, že se přihlašují všichni, ale spíš aby se viděli, že nikdo nic nepotřebuje.  A nevím ani o jiných kamarádkách z jiných alternativních škol, že by si stěžovaly. A mám jich celkem dost. 

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 26. března 2020 10:15

Renusatko to nebyl prispevek proti alternativnim skolam, doufam, ze jsi to tak nepochopila. Navic ty jsi psala, ze jste myslim na scio skole? Tam ty mechanismy asi budou lepe fungovat, zvlast, kdyz jste na to zvykli. 

Mam 5 kamaradek (sousedek), ktere maji deti na statnich skolach, ale alternativnich a jsou z toho opravdu nestastne. Navic jim to zadavaji dost zivelne, asi jak popisuje continuity, plus napr. online vyuka pro deti ze 2 ruznych trid najednou, takze behaji mezi 2 detmi. Mne to prijde takove zbytecne, vzdyt mame vsechny nejstarsi deti ve 3.tridach. Tam se to opravdu nezblazni. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. března 2020 10:28

Lamicka Já myslím, že se to všichni a všude učí. My máme určitě tu výhodu a předstih v tom, že to tak celkem funguje i jindy. Mají nějaký program ohledně zvládnutí učiva, když se něco naučí, tak vyplní a odešlou test. A největší výhoda je asi to umění samostudia, protože ani kamarádky s malými dětmi nemají probélém. Syn po nás ještě vůbec nic nepotřeboval, přitom novou látku už k samostudiu dostali. Jediné, kde to je jinak, je první trojročí. Tam ale prý mají víc času online s učitelem a rodiče jsou jen dohled. 

Offline Karja
Avatar
35957 příspěvků moje polička 26. března 2020 12:24

Lamicka U nas na malotridce ucitelka detem vola a po telefonu je vyzkousi;-). Je to samozrejme spis o tom mit komunikaci, motivaci nez dat znamku. Na deti to pusobi, ze prece pani ucitelka zavola, ale tak to jsou jeste mladata;-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46116 příspěvků moje polička 26. března 2020 12:31

Karja to je moc hezký

Offline Karja
Avatar
35957 příspěvků moje polička 26. března 2020 12:35

viktorka_od splavu Jo, ale vis co, je jich v cely skole bych rekla tak 35 kusu. To se fakt da dvakrat tydne obvolat.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:29

Prosím, perete někdo v práškovém Jelenovi? Tekutý znám, ale zajímá mě i prášek.

Offline Sweet Potato
Avatar
34868 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:32

Dalia Peru, ale nějak nevím, co bych ti k němu napsala. Asi pere. Jak tu tak někdy čtu ty recenze pracích prostředků, já bych asi zaregistrovala jedině, kdyby mi prášek to prádlo celé sežral nebo rovnou vyžehlil a uklidil.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:36

Sweet Potato Dnes jsem ho koupila, tak jsem moc zvědavá. Děkuju

Offline jerry
Avatar
9052 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:03
Reakce na Dalia:

Prosím, perete někdo v práškovém Jelenovi? Tekutý znám, ale zajímá mě i prášek.

​Peru - mám  2 druhy, na barevné a bílé - dřív jsem střídala Persil, Ariel a Lanzu a už se k nim vracet nebudu. Navíc Jelen má mnohem nižší dávkování (menší množství plnidla), takže není potřeba tahat velké krabice.

A taky nemám moc ráda hodně parfémované prací prášky - a to Jelen není.

Jo a dřív jsem si  ty prášky jezdila kupovat do Německa, takže bych na Jelena musela dřív či později přejít (zásoby nejsou nikdy nekonečné).

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:29

Dalia peru, mne se libi, ze hezky voni, ale ne moc

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:43

jerry Lamicka To ráda čtu. Tak jsem ráda, že jsem ho koupila.