"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 23:18

viktorka_od splavu  Vůbec nevím co se stalo!! Ale že jsi to ty zkusím to znovu! 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 00:04

Garfie ja som to kedysi aj čítala ako knižku, dodnes si pamätám ten des, ako sa Maja snáď v prvej kapitole (alebo proste niekde na začiatku) rozpráva s muchou a uprostred rozhovoru tej muche niečo z ničoho nič odhryzne hlavu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 04:46

Garfie vcelku maju jsem netušila, ale ze jsou japonsky muminci, to vim. Ta animace je dost podobna 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46131 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 07:18

Garfie  diky!

Offline Sweet Potato
Avatar
34876 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 08:04

slniecko

Potrefenáhusa Seriál? Ten byl dost hroznej.

Offline Stinvlka
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2021 08:07

slniecko To by sedělo, mám kamarádku, která v Japonsku roky pracovala. Moc to nekomentuje, ale Japonce označuje za "bandu úchylů". Holt, pro nás jiná kultura

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 08:21

Sweet Potato seriál. Taky se mi nelíbil 

Offline Sweet Potato
Avatar
34876 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 08:39

Potrefenáhusa Ani dětem.

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 09:10

Potrefenáhusa Sweet Potato Muminky jako seriál ani neznám. Já třeba neznám jako seriál ani Heidi, děvčátko z hor, který ona právě včera vzpomínala. Vyprávěla, jak ho milovala a rodiče kvůli ní udělali výlet do míst, kde se odehrává, ale nenašli žádnou stopu, hlavně proto, že to vyslovovali Hajdži...:-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 09:23

Garfie Hajdži

taky neznám 

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 09:37

Potrefenáhusa Já vím, že existuje, zahlédla jsem ho u někoho v TV, ale určitě to bylo něco nového, ona na to vzpomínala jako na seriál svého dětství a je jí přes 50. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34876 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 09:40

Garfie Ten znám akorát z "brandu" (povlečení třeba) z 3 ročníků katalogů Neckermann, jednoho z pokladů mého dětství. Na všem dětském tam tenkrát byla Heidi a die Biene Maja.

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 09:47

Sweet Potato Aha, tak to existovalo! :-)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 10:22

Garfie Heidi chodila na RTL, tam ale chodilo veľa japonských anime. Najradsej som mala Sailor moon,  Mila Superstar, Captain Tsubasa - die tolle Fußballstars :D Vďaka ním som sa naučila dobre nemecky.

Offline Muslik
Avatar
197 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 13:09

Před delší dobou, cca třeba 2 roky zpět, jsem tady objevila odkaz na trička s potiskem, slo o různé reprodukce fotografií (to moje má fotku ženy s rozvinutymi pivonkami). Marně se snažím dohledat, kde jsem to tričko objednávala, na internetu jsem také nic nedohledala.... Nevzpomnel by si náhodou někdo z vás? Případně, nemáte někdo tip na zajímavá dámská trička s potisky (ne takové ty rádobyvtipné nápisy ci texty, spíše nějaké zajímavé fotky, obrazy atd)? 

Offline Mrakoplas
Avatar
8847 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 13:41

Zima v plnom prúde, tak sa spýtam na sandále . Nemáte niekto tieto Vagabondy?

Zaujímalo by ma či naživo nerobia hnusnu nohu a či sú pohodlné. 

Offline Makara
Avatar
2271 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 16:23

rasaNori Pavlena andulka01 a jine.

Mate zkusenost se SKIN bezkami? Ze bych nemusela mazat.  Dnes jsem po letech provetrala svoje vekovite, vsak temer nepouzite a pripadala jsem si jak koza na lede. Nejak jsem si navykla, ze ty prezkace a sjezdovky reaguji na moje pokyny.

Offline Aranel
Avatar
4536 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 17:34

Makara Já mám Peltonen Nanogrip. Nemazací běžky. A když říkám nemazací, myslím tím, že jsem v půl třetí přišla domů, hodila to do kouta a příště si to tam zas vyzvednu. Na internetech se dočteš, že mají proti voskovacím trochu horší skluz z kopce - je to pravda. Ale běžný nezávodník mnohem spíš řeší, aby mu to neklouzalo při stoupání, a na to jsou fantastický. Dobře snášejí různý druhy sněhu, což je podle mě v našich horách hlavní kámen úrazu pro to mazání: podmínky se můžou změnit i během jednoho dne, vyleze slunce apod.

Spravedlivě musím přiznat, že 1) čas od času, třeba co tři pět jízd, je doma přetáhnu přípravkem pro lepší skluz a snížení namrzání, je to v takový lahvičce s houbičkou jako samolešticí krém na boty.

2) Nejsou zcela odolný proti "bačkorám" z čerstvýho sněhu nebo mírnýmu namrzání, když fakt zrovna aktuálně sněží. Dočetla jsem se, že pomůže přejet to tím přípravkem přímo na cestě, ale beru to taky tak, že zas úplný zázraky na počkání nedokážou ani ve Finsku a ty moje jsou z roku myslím 2014, třeba už je to teď o něco lepší.

Konec NanoGripového evangelia

Online Ginger
Avatar
1100 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 17:45

Makara mam skin bezky asi 3 roky. Zkousela jsem supiny, nanogrip od Peltonenu a skin a nakonec koupila skin. Muzu potvrdit, co pise Aranel. Zvladnou vetsinu typu snehu, z kopce nejedou tak rychle jako klasicke namazane bezky. Ten moherovy pas by se mel cas od casu vycistit a podle opotrebeni vymenit (udělá servis). Mažou se jen skluznym voskem. Pas jsem menila ted poprve a musim priznat, ze jsem ho nikdy necistila. Pokud si chces obcas zabruslit, tak to se skin lyzemi nejde.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 17:53

Makara ja jsem houby odbornik, jezdim na supinach a uplna spokojenost. Pomalejsi sjezd mi vubec nevadi, prave naopak...