"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 13:55

74SLena nikdy nie je neskoro,. Ďakujem, zaradim na zoznam 

Offline Samantha
Avatar
1816 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 14:08

Díky všem  tatuum: slevy - velký výběr, ale  jen velké velikosti ; nová kolekce - jen jeden typ. Esprit :  dtto,vzala jsem jedny ve slevách, jsou teda větší, ale sušička to jistí   Jinak teda bída, ale aspoň člověk ušetří…

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 14:18

pecka mám dobré zkušenosti s dekorativní kosmetikou od .MAC. 

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 14:46

dynda Taky to řeším už nějakou dobu, něco přes rok s tchánem, vždycky byl takovej "prudší" a celá rodina před ním stála v pozoru (no holt zelenej mozek), ale co předvádí už pár let a stupňuje se to .... je to hrozné. A to ještě chodí a je jinak soběstačnej, ale stal se z něj fakt zlej dědek, jak k nám, tak ke všem sousedům, případě pokud by před náma chtěl někdo zaparkovat, to by si poslechl. Všichni příbuzní se od toho distancovali, raději s tím problémem nechtějí nic mít, manželova sestra i bratr. Tchýně si raději nechá vše líbit, protože se ho bojí. Tak jsme v tom s manželem zůstali sami. Nepřejte si znát všechny možný nadávky, jména a změny z homo sapiens na různé ostatní příslušníky fauny co jsme dostali a máme neustále. Alzheimera si myslím nemá, docela si ledacos pamatuje, ale asi stařecká demence. Mám strach, že až dojde na nějakej ústav, tak nám ho vrátí, že je nezvladatelnej. Kdysi sme dostali úžasnej nápad, budoucí snacha přinesla testy z Alzheimer centra, jako že si je máme udělat ze srandy odpoledne u kafe. Tak jsme po obědě udělali kafe, sedli si se strarejma na zahrádku, jali jsme se všichni vyplňovat, legrace to byla a tchán prokoukl náš záměr, pronesl, že nám na nějaký testy kašle a odešel.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 16:09

74SLena protoze se bal, co mu vyjde!

Offline Myrtila
Avatar
3047 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 16:31

Samantha Taky jsem ted shanela upletove saty a nesehnala jsem zadne. Nejvic jich meli v Espiritu, ale byly mi u vsech nejak divne dlouhe rukavy, nedalo se to nosit ani s nevykasanyma, ani s vykasanyma. Zkousela jsem neco objednavat i z netu, ale vsechno jsem nakonec vratila, ani u jednech jsem netrefila velikost, nebo slusivy strih. Porad bych nejake chtela, jeste se urcite tak 2 mesice budou dat nosit, ale tuhle zimu uz asi zadny nesezenu. 

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 16:36
Reakce na Kokoska:

74SLena protoze se bal, co mu vyjde!

​přesně tak, bál se a probírání jeho zdravotního stavu mu přijde nedůstojné, prakticky nikdo pořádně ani nevíme jaké léky a na co všechno je bere. Je se svým praktickým lékařem kamarád, k němu do čekárny se sotva dobelhá, do ordinace vlítne jako mladík, srší vtipem a vitalitou a jak za ním zaklapnou dveře, tak se zase sotva dostane domu a je vyřízenej, dokonce má pořád řidičák, ale když vidím, když někam jede a jak zaparkuje .... myslím si, že by ho už mít neměl.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33832 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 16:45

74SLena Stejně kdyby mu ten alzh.v těch testech vyšel, tak s nim nic nesvedete, bohužel 

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 17:45

Potrefenáhusa no je to přesně tak jak říkáš, první spor začal, když manžel upozornil tchána na to, že začíná špatně parkovat, že nechává auto moc do silnice a nakřivo. Když někam jede tak jej to tak vyčerpá, že je rád, že dojede a parkování už "odflákne", říkám si, jestli se má něco stát, tak ať proboha nevezme někoho sebou. Občas si nemůže vzpomenout na nějaký jméno, nebo heslo, aby taky třeba nezapomněl, ze se na červený stojí, nebo že se šlape brzda. Cit v nohách má mizernej, když jede tak si doslova opře nohu o pedál a vyrazí jak raketa, taky jsou podle něj všichni řidiči okolo blbci a hajzlové a všichni mu dělaj různý nasvchály.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33832 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 17:49

74SLena Kolik takových lidi asi je a řídí

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 18:05

74SLena a kolik tchanovi je? Protoze od nejakeho veku musi mit nejake testy, aby mohl ridit, ne? Myslim, ze ted tata neco absolvoval. Ocni, praktik a tak. 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 18:07

Lamicka od 65 myslim

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 18:09

No musi, ale jako v praxi...asi to tak nebude vsude, ale pribuznej na tom ted byl a vysetreni spocivalo v tom, ze ho nechali precist par pismenek jako kontrola zraku a dotazu, zda se citi fit. 

 

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 18:21

jo na testy chodí už leta a vždycky projde, vidí dobře, byl na operaci očí, nemá žádný třes rukou, ale nohy mu slábnou, občas hlava nefunguje jak by měla a furt špatný nálady, pesimistický vize budoucnosti, všichni mu vadí, všechno je problém, po nocích nespí, pak spí přes den a všichni ho ruší, je už asi životem otrávenej, tak je vsteklej, do toho my občas opravíme nebo předěláme něco co on v 80 letech postavil, tak na tom hledá co všechno jsme udělali blbě, to ho ale chápu, jeho to stálo tenkrát peníze a sílu a my mu to teď předěláme k obrazu svému a dnešní době ....

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2020 19:42

Prosím o radu ty, kdo mají nebo zkoušely v Cos ty košilové šaty s volány.

vzít obvyklou velikost nebo, jako v Cos často, o číslo menší?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 20:25

74SLena a s tim jeho kamaradem doktorem by promluvit neslo?

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 22:04
Reakce na Lamicka:

74SLena a kolik tchanovi je? Protoze od nejakeho veku musi mit nejake testy, aby mohl ridit, ne? Myslim, ze ted tata neco absolvoval. Ocni, praktik a tak. 

​No nevím, jak to probíhá, ale u nás řídí i jedna pacientka, která má 92. Prostě pokud vidí a slyší, tak dostane razítko. Jak reaguje a jestli má hlavu v pořádku se nikde neřeší. A nejezdí na nákupy vedle do dědiny, ale do Rakouska po dálnici nebo do Luhačovic s "holkama". 

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 23:12

viktorka_od splavu 

to mi všichni v rodině zakázali, prej bych tchána před doktorem schodila a ani ho neznám, nevím jestli by se se mnou o tom bavil, ale chodí k němu i švagrová a tchýně a obě se bojí

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 01:28

74SLena 

Soucítím, je to blbý. Ten "můj" člověk už neřídí, nemá razítko. Doktor mu ho odmítl dát bez nějakého vyšetření, na které nešel. Mně je i hrozně  líto,  jak ty lidi pak roky vegetujou doma v jednom křesle a nemoc se prohlubuje, přitom s léčbou by mohli žít jako jiní staří lidé. Že je to tak zamkne. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 15:12
Reakce na Lamicka:

paktofonika a nevis, prosim, zda ocni rozjasnovace v peru (treba ysl) zpusobuji flashback? Je tam nejaky rozdil? 

​Najlepšie je to asi vyskúšať, čítala som že i niektoré rozjasňujúce makeupy flashback spôsobujú, ale to asi záleží, na akom princípe funguje. Si tak myslím, že ho spôsobujú tie trblietavé čiastočky ktoré odrážajú svetlo. Touche eclat od YSL som mal v dobe, keď som bola mladá a pokiaľ si dobre pamätám, tak rozjasňujúce čiastočky neobsahoval, ten rozjasňujúci som neskúšala.