"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 22:42

viktorka_od splavu Francouzům je to naštěstí dost jedno

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 23:02

Dík všem za názory ohledně mobilů a dětí, už máme objednaný nějaký samsung (dík za tip Lamicka ). Dítko se vyjádřilo, že ho do školy nosit nechce a chce ho na hry a na focení a natáčení videí. Byla jsem ochotna koupit foťák, páč má docela oko, ale bylo mi vysvětleno, že mobil nás vyjde levněji (haha). No, znamená to všechno, že si chytrý mobil zřejmě pořídím i já, aby bylo dítko pod nějakým dohledem (teda doufám,  že tam nějaké hlídání nastavit jde). O chytrém mobilu uvažuju už dlouho, ale v zásadě jsem skoro pořád na počítači a když jsem v terénu, tak potřebuju něco malého, ať se mi vleze do kapsy a ať to snese pád, prach, bláto, atd. Akorát nevím, jak to teď budu dělat.

Jinak souhlasím s tvrzením, že po zakazovaném a odpíraném jdou pak děti jak slepice po flusu.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 23:13

brrr No, chytrej telefon a prach, blato, pady...sama jsem zvedava, co ti kdo poradi...

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 23:18

Karja Já vím co. Nechat ho v krabici v kanclu a sebou tu starou plečku :-) Ovšem už začíná trochu mrmlat i šéf, párkrát se teď stalo, že jsem byla v místě A, on mě poslal urgentně do místa B a musel mě navigovat po telefonu. Ale pořád si myslím, že by to vyřešil autoatlas v autě. :-D

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 23:23

brrr Hele nevim, vzhledem k tomu, ze je ted misto meho bydliste zablokovany na dve svetovy strany kvuli objizdkam, bych sla do toho chytreho telefonu a nejakyho poradnyho pouzdra asi:-D.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 23:26

brrr mne se třeba dela v autě mnohem vic soufl cumenim do atlasu než do map v mobilu (o navigaci teda vůbec nemluvím, to mi přijde jako úplná pohoda)

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 23:33

Potrefenáhusa Chceš mi říct, že čumíš za jízdy???? Ale, ale (vtip) Mi je jasné, že mají chytré mobily mnoho předností a je mi jasné, že spousta by se mi velmi líbila, akorát si vždycky řeknu, že to není ještě životně důležité (a je to velké a musí se to často nabíjet).

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 23:39

brrr  spolujezdec!

Offline Kokoska
Avatar
28316 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 23:47

Potrefenáhusa já navigaci občas nenávidím a občas miluju. Jednou mi na dálnici v Rakousku řekla, že mám na kruhovém objezdu vyjet prvním výjezdem, ale nebýt jí, tak asi dodneška kroužím na Menorce mezi kamennými zídkami, to bylo superbludiště. A taky mám ráda, že mi ukáže, kdy budu v cíli, to se docela hodí.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 00:27

Kokoska já říkám své navigaci kráva občas je nápomocná.

nicméně, na cestě do normandie mi zcela nahodile počítala výjezdy z kruháče tak, že jednou počítala jako první ten, kterým jsem vjížděla, a jindy ten první vedle. což ve francii, zemi kruháčů, kde z jednoho je třeba šest výjezdů a uprostřed je les, přes který není vidět, je trochu blbý

a taky se mi stalo, že jsem jela po dálnici, doleva byl směr a a doprava směr b a ona říkala jeďte doleva ve směru b....

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 05:39

brrr No môžeš sa skúsiť pozrieť na telefóny od Cat (vôbec netuším ako na tom sú) alebo sú rôzne vodeodolné, prachu odolné, nárazu odolné obaly na telefóny. Nacvakávaju sa z prednej a zadnej strany, síce je telefón potom mohutnejší a trochu ťažší ale zase odolný. Po práci môžeš obal zložiť a máš normálny smartphone. Na prvej foto je skrutkovač í, ale sú aj také, ktoré sa neskrutkujú (viz. 2 fotka) 

Offline Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 06:02

brrr paktofonika Mobil Cat ma muj muz, je opravdu nárazu, vode i prachu odolny a ma na displeji uz z vyroby ochranné sklo, ale taky je strasne pomalý, ma hrozne dlouhou odezvu na cokoli.

Ten odolný ochranny obal ma kolega, nosi v nem nejaky bezny Samsung, a co jsem videla, minimalne proti narazu ten telefon opravdu ochrání. Proti prachu a vode uz tolik ne. 

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 07:48

bosibori tenhle pristup se mi libi, rada bych, aby to tak nejak podobne vyplynulo i u nas. Mne taky prijde blbe z principu neco nedoprat, i kdyz bych mohla. Dite mam jeste male, takte samo zatim ani nic nevyzaduje, to spis my dospeli na jeho konto porad neco hromadime (a trochu nam to zacina prerustat pres hlavu:)

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 07:51

brrr a co tenhle Samsung? píšou vodě/prachu odolný

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 07:52

Myrtila paktofonika Dík za tipy. My to asi budeme řešit v práci nějak kolektivně, protože je nás tady pár, co máme tlačítkové mobily (už většinou jednou nohou v křemíkovém nebi) a jsme pořád v terénu.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 07:58

brrr nebo mít nějakou pracovní plečku a sobě pořídit něco normálního k používání

(aneb jak někdo, kdo nechtěl nic, prisel ke dvěma telefonům)

(protoze mi přijde, ze vetsinou někdo, kdo ten chytrej telefon nechce, pořídí nejakej co nejlevnější kram, kterej nejde dobre pouzivat, což ho jen utvrdí v dojmu, ze chytrý telefony jsou na nic)

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 07:59

RoSa O, ten vypadá velmi dobře.

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 08:00

Potrefenáhusa Hele, mi bude jakýkoliv chytrý mobil připadat jako španělská vesnice, ať je levný nebo drahý.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 08:39

brrr prave, takže proč si to ještě stěžovat nějakým úplným křápem

Offline Kokoska
Avatar
28316 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 09:02

brrr já jsem si zvykla rychle, jen to chce vybrat něco user friendly. První volba byla nějaká nokie, protože tlačítkový jsem měla Nokii. Nemělo to android, ale windows, odeslat a přijmout zprávu byl boj. Tak jsme to vyměnili za Samsung s androidem a to už šlo mnohem líp.