"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 12:39

Ja jako dite tak do cca 5 tridy patrila mezi ty chude, pak tak do 9 ta nizsi stredni trida, a podepsalo se to na me dost. Ted kdyz si muzu dovolit tak fakt utracim (ale snazim se s tim pracovat). Takze u mych deti s tim budu muset nejak fungovat, ale netusim jak to provedu. Muz by rad aby dcera dostala mobil co nejpozdeji, ja mu tvrdim ze to tak jednoduche nebude. Sam je taky puvodne z chudych pomeru, navic cokoliv dostal ke skole (mobil, notebook) musel rodicum zaplatit az zacal vydelavat. Do tohohle extremu to teda hnat nechce, to uz jsme doma probrali, ale oba chceme aby deti znaly hodnotu penez. Male beru mobil z ruky se slovy ze to neni hracka, hloupe je ze ja ho z ruky cely den nedam, protoze prubezne hasim pracovni veci a pokud si sednu k pocitaci, hned po me leze a chce taky. Kde teda najit tu miru netusim... 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33659 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 12:40

rasaNori no mně přijde, že dneska uměj s dotykáčem snad už batolata

Offline Garfie
Avatar
23881 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 12:47

rasaNori Teda tahle rada je použitelná asi až u starších dětí, ale moje ségra to dělala tak, že dejme tomu neteř chtěla značkový tenisky, takže ségra řekla-já ti dám na boty tisícovku, buď ti bude stačit, nebo si přidej ze svého, když chceš značkové. Docela se mi to líbilo. 

Naše děti třeba skoro nic nechtějí, nevím čím to je. Minule když si psaly dopis Ježíškovi, tak mi ségra vyhrožovala, že na nás zavolá sociálku  Malej si napsal o ozdobenej stromeček a sníh a starší o sto korun a knížky. (je to teda dva roky stará historka, letos to asi bude výživnější, protože dcera už si začala dělat přípravné poznámky! )

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 12:54

Potrefenáhusa Batolata jo,ale starší lidi s tím můžou mít problém a pak tvrdí,že ho nechtějí ze zásady.  Moje švagrová se takhle zásadně staví ke všemu novému. Prostě proto,že se nic nechce učit. Cnostně vždycky špitne,že tohle ona jaksi ze zásady nee.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 13:00

rozarka 

Já se přiznám, že mě taky nebaví zkoumat pořád nové operační systémy a funkce a aplikace a způsoby. Beru to jako nutnost a předpokládám, že za pár let mě to budou všechno učit děti, tak je v tom musím podporovat a ne jim bránit.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 13:13

MP Meri vůbec neříkám, že je to něco víc :-) A určitě tam ty lidi i čtou.Ale fakt se někdy rozhlédněte, a uvidítě, jak naprostá většina lidí něco hraje, brouzdá po netu nebo nevím co, když jezdí prstem po obrazovce. Jen já to nechci, no :-)

Garfie a ani to není tak nějak ze zásady, prostě jen nemusím mít něco (cokoliv), jen proto, že to mají všichni :-) ale přitom to nechci/nepotřebuju...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 13:17

dynda To už tak u nás dávno funguje.

rozarka Já mám jednu známou, která nám pořád vysvětluje, že to a to nepoužívá, protože je to zásah do soukromí, škodlivé, zneužitelné a podobně. Přitom je z toho jen vidět, že ty věci nebo programy vůbec nezná a nikdy to ani nevyzkoušela. 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 13:20

rozarka u nás měla chytrý telefon dřív máma (přes 70) než můj muž z práce (prptože už tlačítkový nedávali). Takže já ne že bych s ním neuměla zacházet, ale děsně mě to otravuje. A spostu věcí ani hledat nepotřebuju, protože to vím sama

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 13:25

Garfie S tím oblečením to dělám taky tak. Dám staršímu peníze do kterých se musí vejít a pokud se mu to nelíbí a chce něco jiného, tak si to musí doplatit. Mladší je opačný problematik...nic nechce, nic nepotřebuje a je problém mu něco koupit. Ať už oblečení nebo dárky. Teď mu brácha nabízel malou brigádu, natírání plotu a on mu řekl, že má peněz dost a že žádné nepotřebuje. Tak jsem koukla na účet a fakt to nechápu, všechno kapesný tam má naškudlený. Ten nemůže být můj.

Offline Garfie
Avatar
23881 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 13:30

Renusatko  To je vtipný, ale aspoň víš, že se o tebe má kdo na starý kolena postarat!!! 

Offline mitford sister
Avatar
1379 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 13:36

Gatita že jo? mě by stříhání strašně bavilo...mám to v záloze pro případ "výhynu" mé současné profese :)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 13:37

VeronikK Hele, napsat, že si na internetu spoustu věcí nepotřebuju hledat, protože je vím, je podle mě zásadní nepochopení funkce internetu. Ale budiž, ať si každej dělá jak chce. 

A i kdyby si v tramvaji všichni na telefonu šmrdlali já nevim klidně Pokémony, není na tom nic špatného a nevypovídá to vůbec nic. Kromě toho, že je to populární hra.  

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 13:42

MP Meri myslela jsem, že ten smajlík naznačí, že je to pokus o vtip... A jo, ať si každej šmrdlá co chce, jen já nechci a nechci, aby tak po celé dny činily moje děti, no :-)

Na internetu hledám řadu věcí, technologie neodmítám, ale nutně nepotřebuju...

Online Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 13:52

MP Meri No minimalne ja si ze smrdlani jednou zablokovala lopatku a dela se mi hrb! Bych to tak neobhajovala zase:-D

Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 13:52
Reakce na Renusatko:

 Tak jsem koukla na účet a fakt to nechápu, všechno kapesný tam má naškudlený. Ten nemůže být můj.

​Aspoň víš, ke komu si můžeš jít v přípúadě potřeby půjčit.

Online moora
Avatar
7507 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 14:06
Reakce na VeronikK:

MP Meri myslela jsem, že ten smajlík naznačí, že je to pokus o vtip... A jo, ať si každej šmrdlá co chce, jen já nechci a nechci, aby tak po celé dny činily moje děti, no :-)

Na internetu hledám řadu věcí, technologie neodmítám, ale nutně nepotřebuju...

​A proto se o tom vypisuju na netu od 10:25

Offline Pinot Noir
Avatar
24415 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 14:12

moora Když tě tu vidím, dnes se mi o tobě zdálo! Přišla jsem se ostříhat ke Catherinne a ta tě zrovna stříhala. Měla jsi modré vlasy do půlky zad. Kromě tebe tam bylo pět dalších ženských v různém stádiu rozpracovanosti střihu a barvy a Catherinne mě hned na úvod sjela, proč nemám obrázek, jak má jako vědět, jak to chci. Tak jsem na ni koukala, že má na hlavě ježka a že to vlastně vůbec není Catherinne... No a pak jsem se naštěstí probudila

Online Sweet Potato
Avatar
34794 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 14:23
Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 14:24
Reakce na Pinot Noir:

 Měla jsi modré vlasy do půlky zad.

​No celá moora (Šmoulinka hadr)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 14:25

Pinot Noir To je cvokhaus tady