"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 18:48

A zde 

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:02
Reakce na Renusatko:

viktorka_od splavu Dadoo Vždycky si vzpomenu, jak pro jednoho známýho přijelo děcko 11 let, autem. Už to mi nepřijde normální. Přes dědinu lesem asi 3 km. Když dojel do hospody pro tatu, tak ten mu ještě objednal 3 panáky vaječňáku a takhle malej kluk ho po třech panákách vezl domů. 

​Ježišmarjá KDE se toto děje? Děsný. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:02

whiskas bedla

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:09

viktorka_od splavu Vážně? Moje přesvědčení bylo nahlodáno poznámkou, že bedla je zespodu tmavší a že tohle by mohlo být spíše cosi jedovatého, nebo minimálně nejedlého, tak teď poněkud váhám. Z minulosti (už jsem dlouho nebyla na houbách, respektive byla, ale s nulovým úlovkem) si bedly vybavuji spíše s placatými klobouky, nějak takto: ale my jsme našli samé "uzavřené", ať malé, či větší.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:13

whiskas no tak než se klobouk otevře, musí nejdřív vyrůst a rozvinout se:-) každopádně zásadní je koukat naspod nohy, že nemá pochvu. sice se tvrdí že některé bedly jsou nejedlé, nebo snad dokonce jedovaté, ale my sbírali odjakživa jakýkoliv a nikdy žádný problém. nicméně, držím se pravidla - když si nejsem jistá, houbu vyhodím. raděj suchej chleba než futrál...

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:15

Jezdite nekdo na tyden/14 dni k mori/vylety po okoli jen s prirucnim zavazadlem? Asi to risknu (zkusim cvicne zabalit). S oblecenim problem nemam (2 kratasy, 2 saty, par topu, pradlo, 2 birky plus jeden lehky svetr. Plavky. Dzinova bunda a tenisky do letadla) Spis by to mohly ovlivnit veci co clovek proste vzit musi, kosmetika, nabijecka apod. 

Ja jsem hrozny shromazdovac kdyz jde o baleni a pak z toho pouziju 20% max, tak uvitam povzbuzeni a zkusenosti. A kam davate pripadne nakupy/suvenyry/vino nabyte v destinaci?

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:16

viktorka_od splavu Sdílím stejné pravidlo, ale tak zajímalo mě, jaký vzorek jsme si přitáhli domů. Nervali jsme je, když je neznáme, kromě té jedné, kterou jsem utrhla ještě jako "bedlu" .

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:18

viktorka_od splavu A děkuju  .

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:18

viktorka_od splavu taky jsem si vzdycky myslela, ze vsechny bedly jsou jedle, ale pak nam vyrostl na zahrade uplny trs, tak jsem si prinesla knihu a jala se to zkoumat a skoro bych rekla, ze v tom atlase bylo vic bedel nejedlych nez jedlych a rozdily byly minimalni :) kazdopadne ty na zahrade byly nejedle

Online viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:20

0zero7 my většinou lítáme s jedním velkým pro všechny (2,4,5 lidí) a každej svý příruční. bez odbavenýho by mi na takovou dobu vadilo, že si nemůžu vzít třeba manikůru a takový věci, co na palubu vůbec nesmí. tak to zvaž i z téhle strany.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:21

baltik no já vim, ale dělám že sem to neviděla

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:25

0zero7 ja se snazim vzdycky litat s prirucnim, jedinou vyjimku jsem udelala, kdyz jsme jeli na 14, vcetne casti na madeire a mela jsem si vzit trekove boty a bundu, to jsem tam proste nenarvala, takze jsme meli jeden velky kufr dohromady s muzem. Suvenyry ale nekupuju.

Offline 999
Avatar
17578 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:25

0zero7 Jezdím s kabinovým zavazadlem. A v dnešním globalizovaném světě toho domů už moc nevozím, výjimku jsme udělali na Krétě, kde nám majitelé restaurací, do kterých jsme chodili, na konci pobytu darovali spoustu láhví domácího olivového oleje, tymiánového medu a pálenky a to jsme přikoupili kufr :-).

Offline Tak Betty
Avatar
4978 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:44

whiskas bedla jedlá

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:48
Reakce na Ginevra:

viktorka_od splavu Dadoo Vždycky si vzpomenu, jak pro jednoho známýho přijelo děcko 11 let, autem. Už to mi nepřijde normální. Přes dědinu lesem asi 3 km. Když dojel do hospody pro tatu, tak ten mu ještě objednal 3 panáky vaječňáku a takhle malej kluk ho po třech panákách vezl domů. 

​Ježišmarjá KDE se toto děje? Děsný. 

Tohle bylo na Svitavsku. Zrovna nedávno jsem si na to vzpomněla, když se dvě děcka myslím desetiletý, projížděly po Svitavách. ​V dědině, kam jezdím od dětství, jim to přijde normální (neříkám, že všem). I to, že malý děcka umí řídit, běžně jezdí po cestách za vesnicí a i to, že se jim normálně nalévá alkohol. Taky tam přesně víš, kdo jede z hospody běžně autem, i když pil. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:55

0zero7 Ode mě už jsi radu dostala  Hele, ale na pohodu, do příručního se v pohodě sbalíš, zvlášť pokud maminka pojede s velkým. Kosmetika minibalení mi taky na ty dva týdny cca stačí, sprcháč bývá na místě, nebo si koupíš tam. Nejedeš mimo civilizaci, takže co ti bude chybět snadno koupíš. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:57

viktorka_od splavu Mam to dobry v tom, ze veci jako sampon (protoze oblibena znacka ze) a manikuru priveze maminka autem, tak resim jen svou kosmetiku na oblicej, max, parfem.

baltik Ja mam prave choutky treba na posledni chvili pridat neco kdyby prselo a podobne, tak se asi tomu cvicnymu baleni nevyhnu. Na pocasi se mrknu dopredu a bude.

999 A mas nejaky tip na to co do nej urcite dat?

Samozrejme letim s ruznyma aerolinkama, prvni 10kg kabinovy plus klidne kabelka apod. Druha neomezena vaha, ale ZADNY extra zavazadlo, vsechno musi jit do carry on,

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 20:00

Garfie No rikam si to samo, tohle je pro me vyzva, rada balim HODNE veci. Kdyby neco, tak se opet dotazu tady. Neco co nesmim zapomenout? 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 20:30

0zero7 taky jezdim i na dva tydny s prirucnim, nemam moral se tahat s kufrem a rada jezdim nalehko. To das! :)

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 20:32

Tak Betty díky. Tak jsme asi zaváhali a měli jsme je sebrat. Poučení pro příště.