"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 04. května 2024 17:23

Kan hm, tak u nás to byly čtyřleté děti, které se ptali. Tato, co znamená ten panáček, co kaká?

Tak to u nás doma zlidovělo. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 04. května 2024 21:35

whiskas Prosím tebe....ještě budeme rozumět autům ne. Normálně ,,tohleto svítí,, je dostatečné porozumění poruše. 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 04. května 2024 22:03

continuity Kan tak a teď mě zajímá, jak vypadá ten kakající panáček!

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 04. května 2024 22:05

whiskas takhle kontrolka u mýho předchozího auta znamenala, že se pak měnila lambda-sonda... ale na výkon to teda vliv nemělo

Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 04. května 2024 22:33

RoSa 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 04. května 2024 22:41

Kan a co to teda znamená? minus čtyři stupně?

Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 04. května 2024 22:45

RoSa Jj, ukazuje teplotu.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 04. května 2024 22:51

whiskas jake mas auto? Volila bych nejblizsi znackovy servis, budes mit jistotu, ze ti daji spravnou novou soucastku. U me tohle kdysi znamenalo vadnou lambda sondu (neptej se, co to je), skodovka s tim po zastaveni odmitala nastartovat, dokud motor uplne nevychladl. Opel sice jel, ale jako tazeny volskym potahem.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 04. května 2024 23:18

whiskas nam uz toto svitilo x krat. Zavada byla pokazde jina. Filtr, hadicka, cidlo. 

U hadicky a cidla to bylo se ztratou vykonu. 

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 04. května 2024 23:54
Reakce na Karja:

whiskas Prosím tebe....ještě budeme rozumět autům ne. Normálně ,,tohleto svítí,, je dostatečné porozumění poruše. 

​presne tak!

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 05. května 2024 00:46

continuity Fakirka Samantha MP Marge Ginger Díky. Jen jsem si říkala, že bych vlastně měla znát, co ty jednotlivé kontrolky znamenají. Nějak jsem ji dosud nevěnovala pozornost

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 05. května 2024 00:48
Reakce na Karja:

whiskas Prosím tebe....ještě budeme rozumět autům ne. Normálně ,,tohleto svítí,, je dostatečné porozumění poruše. 

Aktuálně se učím rozumět všemu. Od chybových hlášení na kotli, nabíjení autobaterie, demontáži a montáži sekačky (dříve jsem si vystačila s tím, že seká )... . A zjišťuji, jaké mám v praktickém životě mezery. Samozřejmě nehodlám vše opravovat sama, jen chci natrénovat, abych byla schopná vysvětlit/popsat problém odborníkům.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 05. května 2024 00:57

RoSa Díky, takže se asi musím připravit na výživnější závadu.

Candance Děkuji. Spektrum je skutečně široké. Alespoň budu obeznámena s možnými alternativami, až to na mě budou v servisu zkoušet. Nějak mám pocit, že jak vidí ženskou, vymění jí cokoli a nejlépe všechno, neb ona tomu přece stejně nerozumí.

Kokoska Mám stoleté Suzuki. Jako první mě napadl servis Emil Frey, ale recenze jsou poměrně nesourodé. V pondělí pár servisů obvolám a uvidím, jaký mi nabídnou termín. 

Děkuji všem .

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 05. května 2024 06:35

whiskas vzhledem k tomu, že základní vlastností kontrolky je, že nesvítí. Tak nějakou co vidím poprvé stejně musím pohledat.

Stačí, že během půl roku zapomenu jak se mění čas v autě. 

No a pokud budou chtít tak vymění cokoliv v autě i leckterýmu chlapovi. 

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 05. května 2024 06:45

whiskas vieš čo,  v servise vymenia čokoľvek aj chlapovi. Muž tam ide s niečím, odovodnia mu, čo všetko ešte má zlé a to, s čím išiel, tiež nevylepsia. 

Online continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 05. května 2024 07:24

whiskaskdyž narazis na smejdsky servis, tak nepomůže ani že si chlap. Bohužel. Mám doma takového, který zvládne opravit proudový motor a stejně to zkoušejí. 

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 05. května 2024 09:40
Reakce na Kokoska:

whiskas jake mas auto? Volila bych nejblizsi znackovy servis, budes mit jistotu, ze ti daji spravnou novou soucastku. U me tohle kdysi znamenalo vadnou lambda sondu (neptej se, co to je), skodovka s tim po zastaveni odmitala nastartovat, dokud motor uplne nevychladl. Opel sice jel, ale jako tazeny volskym potahem.

​Myslím, že lambda sonda je ve výfuku... 

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 05. května 2024 10:09

Fakirka mne je celkem jedno co a kde to je a co to dela, hlavne kdyz to funguje. Ale jo, tenkrat jsem to hledala, nejak to podle slozeni toho, co jde vyfukem, snad kontroluje, jestli motor dobre pracuje nebo tak neco.

Online continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 05. května 2024 10:22

Fakirka jo, ve výfuku, ale ten symbol je tenhle. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 05. května 2024 10:49

bublifuk letfenixa continuity Díky, to máte pravdu. Na tohle byl fajn autoservis v HD. Šikovní, pečliví, ochotní pracovníci. Tam jsem fakt věřila, že když mi řekli, že je třeba opravit/vyměnit A,B,C, tak to tak skutečně bylo. Navíc majitel je kamarád ex, takže i to byl bonus, např. pro rychlost objednání.

Byla jsem si ráno vyklidit z auta svých 14 let života v HD (něvěřila bych, kolik krámů jsem nashromáždila a to ještě chybí věci na sport - kolo, lyže ..., které jsem na první dobrou do auta nenacpala) a cvičně jsem zkusila nastartovat. "Kuře" pořád svítí (už nebliká), motor zvuku připomíná traktor a motor tak nějak celý vibruje. Ne, nebudu otevírat kapotu . Doufám, že se zítra někam dovolám a nedají mi termín za měsíc. Hlavně čekám, že mi po popisu závady někdo jasně řekne, jestli s tím vůbec mohu jet, nebo mám objednat odtah, abych to celé ještě "nevylepšila".