"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 18:23
Reakce na MP Marge:

Hele, ja treba cely zivot nemam televizi, protoze ji ani nechci, ani nepotrebuju, ale jeste na Modnim pekle jsem se dozvedela, ze to rozhodne neni normalni, a ze nemit televizi je "poza"

​Hlásim sa do klubu pozérov

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 19. srpna 2019 18:25
Reakce na Garfie:

bosibori No ale to je docela častý jev u dětí, co "mohou" mít, vlastně má možná Mutziputzi pravdu s tím dostatkem, i když se mi to napřed úplně nepozdávalo...Platí to i u dospělých, když můžeš, tak nemusíš. Kolikrát jsem zažila, že si lidi dovolí něco nad poměry, nebo kupují drahé věci dětem, přestože na to nemají-prostě jen pro ten pocit, že si to "mohou dovolit". 

​Ano, ono to není jen u dětí. Odříkaného největší krajíc. Myslím, že Karel Schwarz. někde v rozhovoru říká: Podívejte, kolem roku 1968 jsem zažil zajímavou zkušenost. V té době ještě dost holek chodilo do klášterních škol, kde byly odděleny od kluků, zatímco já chodil ve Vídni na gymnázium, kde už byly smíšené třídy. A holky na školách, jako bylo toto gymnázium, si sice užívaly svobody, ale nepřeháněly to. Na rozdíl od těch v církevních školách. Podobně to bylo v Československu po roku 1989, byli jsme jako ty holky z církevních škol, najednou jsme se neuměli se svobodou vypořádat. Všechno se točilo kolem peněz, dlouho trvalo, než jsme se naučili pravidla. Chyběla morálka, což nás dodnes strašně poškozuje. Z toho se odvíjí korupce a další věci. Propadli jsme bohužel mamonu.

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 19. srpna 2019 18:28

​Hlásim sa do klubu pozérov

​...a já jsem si myslela, že teď už je spíš běžnější televizi nemít... Televizi nemám dvacet let a považuju to za příznak své, tedy mladé(!) generace

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 19. srpna 2019 18:32

Garfie To můžeš - takže nemusíš, je super postřeh. Takhle mě to nikdy nenapadlo. 

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 20:28

bosibori njn mam plny pokoj veci co nepouzivam, ale pevne verim ze jejich cas nastane. Barvy, puzzle, vytvarne veci, atd. Momentalne jsem dost vytizena a bude hur. Ale to bude i tim ze jsem vlastne dodelava inzenyra, do toho dite, neprestala jsem pracovat... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 20:41
Reakce na Samantha:

Nečumět, když nemáš do čeho, je jednoduchý.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 20:50
Reakce na MP Marge:

nemit televizi je "poza"

​šiš to je vtipný, klasická televize jednu dobu byla úplně na ústupu (mezi mládeží), teď mi přijde že ty "chytré" zas nabraly dech, ale třeba úplnou náhodou jsem zjistila, že dítě, který se prakticky vůbec na televizi nedívá (haha kde jsou ty šílící rodiče že děcko furt sedí u tv:-)) si platí hbo go nějakou stovku měsíčně a viděl (na svým tabletu) třeba celou černobylskou sérii, protože ho to zajímalo (při té příležitosti zjistil, že když se přihlásí na rodinný účet nemusí platit nic

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 19. srpna 2019 21:26

Přiznám se, že mi nikdy nenapadlo dětem chytrý telefon neporidit. Doba je prostě taková, tyhle technologie jsou třeba.  Takze si naopak myslím,  ze deti by je mit mely. Taky neperu v neckach, když můžu mít pračku.  

Offline eeny-meeny
Avatar
242 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 21:38

Nejsem zastáncem přehnaného odpírání něčeho dětem, protože to nakonec vyvolává úplně opačný efekt. Vypozorováno v okolí. Například rodina, kde není televize a je považována za zlo. Děti se pak ocitnou u někoho na návštěvě a jsou úplně hypnotizované, sedí před telkou s otevřenou pusou. To stejné se sladkostmi. Znám matky, které nechtějí dávat dětem nic nezdravého, žádný cukr apod. Když je to dítě potom na nějaké oslavě, kde má ke sladkému přístup, může se po tom umlátit. Myslím, že je mnohem rozumnější, když si děti vytvoří k těmto věcem zdravý přístup, než jim to odpírat. Dokážu si přestavit, že si to pak v dospělosti stejně mnohonásobně vynahradí.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 21:49

eeny-meeny Přesně tímhle se řídili jedni naši známí s dcerou. Úplně klidně ji nechávali už jako většímu dítěti dát si k jídlu pivo.

Argumentovali tím, že když pro ni dát si alkohol bude normální anebude hrozit nebezpečí, že jak zmizí z rodičovského dohledu, zmydlí se do bezvědomí a dostane se do nějakého průseru. Např. na diskotékách apod.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 21:52

Dadoo Myslim, ze zrovna u alkoholu to neplati:-D. Ale sladkosti to souhlasim, zbytek veci asi zalezi, co si rodice mohou/nemohou dovolit;-). 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 22:00

Karja u alkoholu je trošku potíž s tím že a) fakt je docela škodlivý obzvláště pro děti ve vývinu b) prý je docela blbé, když si dítě na tu chuť přivykne, že mu to pak chutná a vyhledává to Dadoo takže toto považuju za dost hloupé (pokud větším dítětem nemyslíš třeba 16:-)

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 22:05

viktorka_od splavu No jako u nas se s alkoholem nedelalo zadny velky tabu, jako k vece nam ho mama teda nenalivala, ale kdyz jsme chteli neco ochutnat, tak jsme ochutnali, a stejne jsme se na diskotekach sdelavali jak dogy. To je takova komplexnejsi problematika rekla bych a zrovna tim prisunem/neprisunem se to asi moc neovlivni.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 22:08

Karja no právě, to si taky myslím, ale vysloveně bych v tom (malý) děti nepodporovala. jinak třeba v rakousku už od těch 16 děcka pivo můžou dostat i v restauraci, to mi přijde v poho (v doprovodu rodičů, ne si vožrat huby do mrtva)

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 22:12

viktorka_od splavu No ja si to ani neumim predstavit, ze by mama udelala topinky a ted by k tomu rozlila lahvace:-D:-D.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 22:27

Karja a k vecernicku si otevrem flasku cervenyho

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 22:30

viktorka_od splavu Ne, tak ted si z toho delame legraci, tak asi k nejake.lepsi veceri, kdyz si rodice dali vino tak treba nalijou trochu I detem nebo daji neco ochutnat. Ja si to jen predstavila v te bezne plnodetne hekticke domacnosti:-D. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 22:39

Před lety jsem viděla dokument o nějaké vinařské oblasti ve Francii, Tuším Bordeaux..? Bourgogne..?

A tam ukazovali, jak tam víno pijí už děti v mateřské školce. Samozřejmě ředěné, mísené s vodou, ale úplně v klidu a běžně. Tam se voda samotná nepije a ve víně jen děti a děti se to učí už od plenek

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 22:39

Karja nevim no, ja to znam od strejdy, jak si otevrel lahvac a daval z legrace ochutnat malym sestrenkam, desna sranda, z te flasky.. bylo mi z toho soufl a to jsem byla taky dite (dnes, pravda, jsou komplet cela rodina abstinenti

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 22:40
Reakce na Dadoo:

Tam se voda samotná nepije a děti se to učí už od plenek

​ja fakt nejsem zadny asketa, ale tohle mi pripada dost hrozne