Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 29. června 2022 13:36
Reakce na jerry:

A představ si, že by tam jela Luna ...to by byl i komiks (nebo aspoň obrázky).

999 Představuju si, že bych tam jela já, s mýma dětma, ted v tomhle věku....no jako já bych teda neodeslala ani ten kontejner vlastně:-D:-D

Jo, ty zimy s ledem zní uplně idylicky ted:-D Garfie 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. června 2022 14:00

betsey já se koupu ráda, nejradši někde v jezeře. Ale ty třímetrové bazény na zahradě, to nechápu. Děti se v tom vyřádí, ale já nějak nevím, co v něm dělat. Ale na chalupě jsem pozorovala sousedku a ta v něm běhala kolečka. Tak asi to

Offline 999
Avatar
17546 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:04

Karja Já myslím, že ty jsi s těma tvejma sirénama takovej stoik, že by tě ani Japonsko nerozhodilo :-).

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:12

999 

Nás by ale deportovali:-D

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:14

Evaeva No jakoby se v něm schladíš když je ti horko. Segry ho mají, tyhlety třímetrové, primárně pro děti a ony se v tom schladí no, ti dospělí. fakt tam za odpoledne třeba třikrát jdou na chvíli, čumí po zahradě a pak si zase jdou dělat to, co předtím:-D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:20

Karja to jde i ve sprse a bude to podstatne levnejsi

Evaeva

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:24

viktorka_od splavu Jak píšu, mají to kvůli dětem, což počítám má většina lidí. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:25

Evaeva Já jsem vyloženě koupací typ, od dětství jsem navyklá trávit v létě fakt maximum času někde na koupáku nebo jinde u vody (a těžce nesu, že přítel naopak k vodě vůbec nechce!), ale pro tyhle zahradní bazény nemám vůbec pochopení a nikdy bych to u baráku nechtěla (naopak přítel by bazén chtěl, wtf!! :D). Tuhle jsem okolo baráku nalézajícího se v dědině za Brnem cosi zkoumala na satelitních mapách a úplně jsem se zděsila, jak měl na zahradě ten modrej flek fakt každej, jako vážně je to nutný, pořizovat si ty obskurní nádoby na tisíce litrů vody z Mountfieldu? Jako asi je, no, když si to lidi kupujou... Mně to přijde švihlý, tolik vody tyjo, u každýho jednoho baráku. A to je pět minut pěšky z té dědiny koupaliště.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:28

Karoleena asi tak

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. června 2022 14:31

Právě si taky myslím, že zahradní sprcha napojená na studnu udělá stejnou službu. Tchýně tam vždycky vleze, síťkou vyloví bordel a jde ven. Ani to člověka moc neosvěží, tu vodu už mají pěkně horkou. Na to kolik to stojí a jak se o to musí starat...

Offline continuity
Avatar
33581 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:32

Garfie nechci to zakriknout a dál radši držím pěsti. Napijrme se na kolaudaci!

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:34

Karja Děti by tady byly úplně v pohodě, hodila bys je na nějaký super hřiště mezi malý řvoucí Japonce...neboj, ty by zapadly! 

Vy jste všechny na mě tak hodné! Děkuju moc, dělá mi to tady v té poušti osamělosti velkou radost... Za odměnu jsem vám vyfotila super ponožky! A lidské akvárko...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:36

Garfie nerikej ze japonske deticky nejsou stejne tiche a ukaznene jako dospeli!:-))

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:37

viktorka_od splavu No docela jo, ale ne když jsou v kolektivu.

Online Pinot Noir
Avatar
24421 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:46

Já bych bazén klidně brala, ale kvůli dětem se bojím, takže zatím ne. Tohle ofrňování od lidí z bytů... 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:50

Evaeva jáj, ja som si predstavila pod pojmom bazén iný bazén ale momentálne by mi stačil aj ten trojmetrový, napustila by som si doňho 20 stupňovú vodu a ponorila sa tam celá! Už niekoľko hodín otročím v kuchyni a teda aj pre mňa teplomila už je to moc 

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 29. června 2022 14:53

Karoleena já měla úplně stejný názor, dřív jsem  fakt nechápala proč tady má v dědině každý.bazén, když 15min chůze je tu pěkný rybník.  Že přece se.nebudeme rachat v chloru,  u rybníku si zaplaveme,  jsme v přírodě,  ušetříme peníze, vodu atd. Pak jsme si řekli ze jen pidi nafukovací když budou děti malé. Pak teda že takový ten 3m kruh po.kolena. A teď jak tu zahradu postupně dodelavame a já začínám objevovat ti pohodlnost té vlastní zahrady v tom, že nemusím nikam nic balit, chystat, přesouvat, řešit čas,  co.chce vlastně kdo dělat... no zkrátka už jsme řešili že sem dáme ten cca metr hluboký, na ten velký v zemi teda nemáme místo ani finance, jinak je mi jasné,  že bysme u něj skončili

Ale já jsem typ co klidně bude v té vodě hodinu jen sedět a čučet a bude spokojený 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 29. června 2022 15:11

Sairon No mně je to jasný no, že s těma děckama to člověk velice snadno asi začne vnímat jinak a je to prostě megapohodlný vykopnout je jen na zahradu a nebalit furt nějaký ručníky, osušky, sváču, rukávky, krém, vodní pistolky, bla bla bla...

To jen že mě spíš vyloženě při pohledu na ten satelitní obrázek trochu popadla úzkost a přemejšlela jsem, proč to tak je, proč tady každej musí mít všechno za každou cenu vlastní, i když je to horší, kolikrát to vůbec nedává ekonomicky smysl a konkrétně ty bazény mají ve světle klimatické krize ještě další dopad. Ale už to nechám bejt, tady se dneska předpokládám bude slavit japonský bydlení a mně už to coby terapie stačilo, trochu vyventilovat svůj názor na bazény. :D 

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 29. června 2022 15:17

Karoleena Klidně pokračuj, já slavím, až budu mít klíče.  Je to fakt těžký a třeba u té mojí sestry vidím, že je bazén pořád v provozu, ona je učitelka, takže prázdniny, bydlí s ní i moje máma, která se v něm udržuje v kondici, chodí se tam koupat celá rodina, i kamarádky, švagr plave fakt až do konce října...jsem ráda, že tu možnost máme i my, hlavně kvůli dětem, ale zároveň mi to přijde hrozně neekologické. Zvlášť teď, když bývá v létě totální nedostatek vody. Já bych asi od určitě spotřeby zvýšila cenu vody, nebo nevím jak to řešit. 

Online Pinot Noir
Avatar
24421 příspěvků moje polička 29. června 2022 15:18

Karoleena my třeba máme ve vířivce nějakou nechlorovou desinfekci, takže vodou po vypuštění normální zaliju zahradu, na což bych tak jako tak musela udělat. Voda se tam mění jednou za měsíc, ale protože je teplá 36 stupňů. V bazénu, který není vyhřívaný, se voda nevyměňuje celou sezónu. Dopad na spotřebu vody není tak velký, jak se zdá. Přeplněná městská koupaliště s odpadkovými koši plnými vos mě nebaví a přírodních koupališť se trochu štítím.