Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 28. června 2022 10:09
Reakce na Garfie:

 Jo klapl, jupí! V pátek bychom měli podepsat smlouvu. 

​Teda ty nás napínáš jak kšandy....já mám jenom jedny nervy

S tím popisem demoverze slunčního pekla souhlasím s DruI - dům je z tohoto pohledu lepší varianta (a ještě by vám třeba nevhodný byt zkazil dojem z celého pobytu).

Offline Ignis
Avatar
1327 příspěvků moje polička 28. června 2022 10:09

Garfie no jo, o tom spálení jsem myslím četla. No je to teda masakr. 

Offline Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 28. června 2022 10:55

jerry Já už jsem s tou cenou úplně smířená, mohlo to být i horší. A když jsem viděla, že ta podivná Francouzka platila trojnásobek toho, co se mi zdá drahé...

Jinak, byli jsme konečně na večeři s majitelem a bývalým prezidentem firmy a jeho rodinou. Už jsem tu psala, jak nás nečekaně navštívila jeho paní. Pozvali nás domů, aby se pochlubili zeleninovou zahrádkou.  Tak to byl velký zážitek. Krásný dům s úchvatnou japonskou zahradou...do půlky zničenou, aby tam mohli nasadit pět rajčat, tři papriky, dva melouny...no bavila jsem se. A před okny mají napnutou síť, přes kterou se plazí goja, prý jí říkají "přírodní závěs", protože se často sází tak, aby odstínila dům. 

Starý pán (odhadem tak 80) je moc milý, sbírá staré repráky, gramofony, magneťáky a podobně, má toho doma plné skříně. Dokonce nám nabízel, že si můžeme cokoli odnést, prý už je mu to k ničemu...a moc hezké bylo, že vlastnoručně sepsal jména každé rodiny (šla s nám i jeho dcera s dětmi a manželem), která se večeře bude účastnit (včetně našich, ale ta latinkou). Nejen hezké ale i praktické, takový tahák, protože některá japonská jména mi dělá potíž si zapamatovat na první dobrou, ve škole s tím dost bojuju. Vzal nás do luxusní yakiniku restaurace (takové to korejské barbecue, kdy si připravujete jídlo sami na stole). Moc se nehodilo fotit, takže mám jen jednu fotku na ukázku, jaké maso jsme jedli. 

Offline Mulen
Avatar
4201 příspěvků moje polička 28. června 2022 11:22

Garfie to je hezké a sbíhají se mi teda sliny!

Offline Mulen
Avatar
4201 příspěvků moje polička 28. června 2022 11:23

Jinak je nad mé chápání, jak se někdo může naučit japonsky psát a pak to ještě přečíst!

Offline moora
Avatar
7471 příspěvků moje polička 28. června 2022 11:29

Garfie tise gratuluju k domu, v lednici chladim prosecco

to je hezky, s tema cedulkama a vubec, jak jsou pratelsky. Je to zdvorilost nebo jsou japonci takovi obecne?

Offline Catherinne
Avatar
9779 příspěvků moje polička 28. června 2022 11:37

Garfie ten jakože tahák je boží

Offline Sweet Potato
Avatar
34709 příspěvků moje polička 28. června 2022 11:58

Garfie Slunečník je skvělý vynález. 

Offline Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 28. června 2022 12:28

Mulen Je to strašný, ale zajímavý, teď jsem se do toho docela ponořila, vůbec mi to nejde, ale baví mě to!  Ta radost, když něco přelouskáš! Akorát mě to teda zdržuje od mluvení, na to už vůbec nemám čas. Myslím, že třeba kandži je takový celoživotní proces, i pro Japonce. 

moora  Jo, jsou takoví milí a zdvořilí, i když výjimky se pochopitelně najdou všude. Třeba teď ta večeře-opravdu drahá restaurace, oni jsou hrozně movití, patří jim i ta luxusní ubytovna, kde teď jsme, polovina firmy a tak. A přitom jsou hrozně skromní, úplně obyčejní a vůbec bys nepoznala, že jsou bohatí. 

Catherinne Že jo! Normálně to asi zavedu taky, když budu dávat dohromady cizí party! 

A ještě jsem vám zapomněla ukázat, jak vypadalo menu!

Offline Mulen
Avatar
4201 příspěvků moje polička 28. června 2022 12:54

Garfie to znám, to jsem celá já, že se o něco snažím, nejde mi to, ale baví mě to

Zatím teda jediná blbá věc, co jsi doteď o Japonsku psala, je to počasí v létě. Jinak teda

Offline Tabea
Avatar
4574 příspěvků moje polička 28. června 2022 14:03

Garfie ten jazejček

Offline Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 28. června 2022 14:45

Tabea Ten jsme si zrovna objednali!

Offline Torrah
Avatar
2566 příspěvků moje polička 28. června 2022 17:35

Páni, tak to vedro by mě stoprocentně zabilo. Stačilo mi včera odpoledne přejet Brno městskou dopravou na rhc a pak zpátky a domů, a přijela jsem totál vyšťavená. Okamžitě pod sprchu i s hlavou, jinak bych asi lekla vedrem.

Držím palce, ať už je dům konečně pronajatý i s podpisem. Znaky a přepisy rodin jsou boží, nepoznala bych v tom nic :). Jste dobří, že to tam dáváte, klobouk dolů. Se vším všudy teda.

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 29. června 2022 06:29

Garfie tohle je moje nejoblíbenější vlákno!

Je to všechno strašně zajímavé a ji ti opravdu strašně moc dekuju, že to můžu takhle prožívat s vámi.

Uz aby byla smlouva podepsaná a konečně jsme se mohli stěhovat.

Offline Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 29. června 2022 07:16

Dadoo

Poprvé se nám ozvala realiťačka, tak už je to oficiální!  Napsala nám, že chtěla vysvětlit některé podmínky smlouvy, ale naše firma ji odkázala na nás, prý bude asi lepší, když to probere s námi... No takže jsme domluvili schůzku na pátek a rovnou se jí zeptali, kdy bychom mohli dostat klíče. 

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 29. června 2022 07:19

Garfie tak huraaaa! Konečně bydlíme!

Ten dům je moc krásný, myslím, že vám v něm bude dobré. 

Chtělo by to nějakou vířivkou na terasu.

Offline Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 29. června 2022 07:22

Dadoo  Naproti je bytovka! A terasa je ze dřeva, to by asi neunesla....ale představa je to hezká!

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 29. června 2022 07:25

Garfie bytovka? Není čas na hrdinství. 

Koneckonců stejně jste ti divni cizinci, ne? 

Podlahu by stálo za to prozkoumat.

Offline Magráta
Avatar
7752 příspěvků moje polička 29. června 2022 07:25

Garfie moc gratuluji dám si dnes aperol na oslavu!

Offline Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 29. června 2022 07:26

Magráta  Zrovna včera jsem si říkala, že bych si dala aperol! Bohužel tady vůbec není k mání. :-(

Dadoo