Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. června 2022 07:29

Garfie a vůbec.. Takovéhle počasí, to by chtělo nějaké koupání, pláž.. Koupaliště.

Jak tohle tam funguje? 

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 29. června 2022 07:33

Garfie No sláva! Gratuluju.

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 29. června 2022 07:43

Dadoo Jsme v Tokyu, takže bohužel, i když jsme blízko moře, nejsou tu žádné pláže. Nebo jsou, ale ne na koupání, můžeš se tam procházet, piknikovat, lovit ryby, hrát si v písku a trochu se třeba oráchat, ale nikdo se tam vysloveně nekoupe. 

Nedaleko nás je bazén, bohužel kvůli covidu s omezeným vstupem, který musíš rezervovat předem, stránky jsou jen v japonštině. Venkovní bazén navíc nedávno zbourali kvůli nějaké přestavbě. V Jokohamě, kam se budeme stěhovat je to trochu lepší, už jsem tady dávala fotku nádherného bazénu, který je tam přímo uprostřed parku, bohužel během covidu byl zavřený a pořád nevypadá, že by ho chtěli otevřít. Ale přístup k moři už je tam lepší, pořád je to ale spíš přístav, takže za koupáním musíš vyrazit trochu na jih. Na nejbližší "koupací" pláž to bude tak cca 50 minut vlakem. Směrem do vnitrozemí pak budou nějaká jezera, ale tam to moc neznám. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 29. června 2022 07:54

Je vtipny, jak tady okamžitě jak je nad 25 všichni začnou řvát, že musej okamžitě k vode, jinak se to nedá vydržet. A na dva měsíce tepla v roce musi mít každej na zahradě minimálně ten trimetrovej bazén, jinak to neni k žití. Ale já tu bazenovou kulturu u nás úplně nesnáším, no

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. června 2022 08:14

MP Meri já s tebou souhlasím, bazénovou kulturu taky nerada. V horku já radši do kina:)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. června 2022 08:14

Garfie gratuluju k bydlení, muselo se vám hrozně ulevit. Kdy dorazí kontejner?

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 29. června 2022 08:26

MP Meri Rozumím ti, taky nejsem úplně koupací typ. Moje ségra má na zahradě bazén a já jem teda ráda, máme to kousek a můžu tam vrznout děti na celé odpoledne. Švagr navíc plave každý den od dubna do října, takže využití má velké. Ale uvědomila jsem si, jaký je rozdíl mezi mým dospíváním a neteří, teď jí bylo 18 a já ty pubertální prázdniny trávila někde na veřejném koupališti, u rybníku...s partou, pokukovala na kluky na vedlejší dece, flirtovala a tak, byla to prostě taková přirozená seznamovací párty. A ona? Leží doma u bazénu, maximálně si tam občas pozve kamarádku. 

Evaeva Kontejner už je v Tokyu, ale zatím se o něj nehlásíme, aby nám ho nechtěli složit.  Moje představa je, že by ho mohli doručit příští týden!

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 29. června 2022 08:28

A sice jako nikam nechodíme, ale když už, daří se mi vtipný fotky, kromě té cyklistické, co je ve vtipech, jsem vyfotila frontu na kuřárnu!

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 29. června 2022 08:43

Garfie Haha, takže v roušce stojí sám před kukaní, v které se pak zavře s x dalšími kuřáky bez roušky. 

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 29. června 2022 08:49

Sweet Potato Naprosto přesně tak! Já byla na kafe s jednou matkou ze školy, seděla se mnou u stolu, pila kafe, vodu, pohoda...a jakmile dopila, nasadila si roušku! Byly jsme samy dvě na zahrádce, nikdo jiný široko daleko. Fakt zvláštní to bylo. A nebyla to Japonska, ale Američanka čínského původu. 

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 29. června 2022 10:20
Reakce na Dadoo:

Garfie tohle je moje nejoblíbenější vlákno!

Moje taky - vždycky s ním začínám.

Co jsem se o Japonsku a Japoncích dozvěděla za pár týdnů tady, to jsem se nedozvěděla za celý život.

Díky Garfie 

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 29. června 2022 10:22
Reakce na Garfie:

Poprvé se nám ozvala realiťačka, tak už je to oficiální!

Takže beru z ledničky toho Birela Pomelo Grep, který mám připravený na oslavu - bublinky v něm jsou taky.

Offline Kokoska
Avatar
28227 příspěvků moje polička 29. června 2022 10:47

Garfie wow, dávám chladit prosecco!

Opatrně jsem připíjela už na dovolené, ale ta prohibice...

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 29. června 2022 11:03

Garfie Blahopřeju k bydlení :-). A jsem moc ráda, že jsi to ty, rozený optimista, kdo o Japonsku píše. Protože pohledem nějaký kyselý pr..le by to byl úplně jiný příběh :-),

Offline Pavlena
Avatar
6556 příspěvků moje polička 29. června 2022 11:58

Garfie taky moc blahopreji, at se vam skvele bydli..!! 
999 no to mas recht..!

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 29. června 2022 12:00

MP Meri ja sa hlásim k tým bláznom! Ale ja som vodnár, kúpanie priamo potrebujem k životu. Ja by som najradšej každý teplý deň trávila od rána do večera na kúpalisku, alebo teda ešte lepšie pri mori. Úplne najviac to zbožňujem a keby mám záhradu, tak mám na nej stopro bazén. Momentálne tu doma sedím v depke, bo sama s deťmi na kupko nemôžem

A Garfie strašne moc gratulujem k bývaniu. Prežívala som to s tebou ako všetci tu

Offline rasaNori
Avatar
7703 příspěvků moje polička 29. června 2022 12:22

betsey já si teď prosadila aspoň velký bazén na pozemek,  budeme tam skoro 3 týdny a to jsem řekla ok, ale s bazenem:D

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 29. června 2022 12:26
Reakce na Garfie:

MP Meri Rozumím ti, taky nejsem úplně koupací typ. Moje ségra má na zahradě bazén a já jem teda ráda, máme to kousek a můžu tam vrznout děti na celé odpoledne.

​Tak nevím, vzala jsi ségru do Japonska? A gratuluju k domu!

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 29. června 2022 13:07
Reakce na 999:

 Protože pohledem nějaký kyselý pr..le by to byl úplně jiný příběh :-),

​Tak ona by tam kyselá pr... asi ani nejela a radši zůstala sedět doma, když by si přečetla, že ji čeká horko, vlhko, ozonová díra, zima, déšť

A představ si, že by tam jela Luna ...to by byl i komiks (nebo aspoň obrázky).

Offline Mulen
Avatar
4236 příspěvků moje polička 29. června 2022 13:17

Garfie u takové kurarny si vzdycky vzpomenu na Ajťáky. Jak byli kuřáci postupně vykázáni na periferii.