Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 23. června 2022 07:31

Garfie

Když se v tom odkazu ten dům nezobrazuje, znamená to, že už je prodaný, ne?

Online Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 23. června 2022 08:46

Garfie fakt si oddechnu, az to budete mit jiste

A jasne, ze pak zacnou vyskakovat hezke a levne domy!

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 23. června 2022 09:02

Mha Ty jo, fakt! Zmizel-i s ostatních nabídek! A pak že jsou tu normální fejkové inzeráty!

Kokoska No vlastně je štěstí, že máme za sebou to martyrium, teď si vždycky jen řeknu "not for foreigners"!

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 26. června 2022 12:55

Dnes jsme byli v Digitálním muzeu, koupila jsem lístky bez konzultace s rodinou, protože ho budou na konci srpna zavírat a chtěla jsem to stihnout ještě před prázdninami. Ani netušili, co nás čeká a bylo to wau! Nepopsatelný zážitek, tři hodiny úžasu! :-) Nebudu vás zaplavovat fotkami, ale mám jich asi milion a stejný počet videí. Něco jsem dala na instagram, tady jen malá ochutnávka (a autoportrét, když teď nemám doma zrcadlo a nemůžu se fotit do outfitů! ).

Offline monr
Avatar
74 příspěvků moje polička 26. června 2022 13:20

Garfie to Japonsko sa asi nedá zrovnať s ničím iným, tieto technologicko-zábavné veci musia byť neskutočné

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 26. června 2022 13:24

Garfie To je parádní :-).

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 26. června 2022 13:29

Garfie Chápu dobře, že už máte kde bydlet? Jupí

Z toho muzea by byli kluci totálně odvaření. Asi fakt přijedem (až otevřou)

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 26. června 2022 13:44

brrr  Vypadá to že jo, během dvou týdnů bychom se měli stěhovat. 

A odvařená jsem z toho muzea byla i já a to jsem si myslela, že vím, co čekat. Fakt je to super zážitek, je tady v Tokyu ještě jedno a do toho chci taky, třeba příští rok! :-) Přijeďte určitě, tady se ti kluci zblázní nadšením!

monr Je to úžasné. Tady ta digitální muzea jsou docela po celé té vyspělé Asii, Šanghaj, Singapur...v Evropě myslím jen v rámci nějakých výstav, ale přesně nevím. 

Online Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 26. června 2022 13:51

Garfie to digi muzeum je krasne, ty lampicky! A to ostatni, to je promitani na nejakou plochu?

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 26. června 2022 14:15

Kokoska To je různé. Vždycky se promítá na plochu, kolem jsou třeba zrcadla, takže se ti to různě lomí a zvětšuje. Do toho tam jsou umístěné předměty, které ten obraz nějak doplňují a mezi kterými procházíš, třeba ty balóny. Nebo jsme byli v mistnosti, kde je místo podlahy síť, ty si tam lehneš a v celém prostoru kolem, i pod tebou probíhají obrazce. Většinou je všechno iteraktivní, takže když se toho dotkneš, změní strukturu. Třeba na podlaze jakoby protékala voda, ale když jsi tam stála, tak tě obtekla. Bohužel jsme vzdali čajovnu, byla tam hrozná fronta a zvláštní vstupné, ale viděla jsem to na videu, sedíš u stolu a když položíš hrnek na stůl, začnou se kolem něj tvořit obrazce květin a čajových lístků...

Online Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 26. června 2022 14:20

Garfie to zni teda hodne pritazlive!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. června 2022 14:22

Garfie to vypadá naprosto úžasně! První jsem viděla fotky a říkám si paráda, tam zajdeme. Pak mi došlo, že je to v Japonsku

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 26. června 2022 14:32

Jako bylo to hrozně futuristické, já si připadala jako v nějakém filmu z budoucnosti!

Vzpomněla jsem si i na continuity a tu povídku o návštěvě mimozemské civilizace, podle které natočili Příchozí. Byly tam podobné obrazce, jakoby trojrozměrné kandži. Bohužel jsem to úplně nemohla docenit, ale nějací Japonci vedle se je snažili rozluštit. Mělo to skvělou atmosféru. 

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 26. června 2022 16:25

Garfie to muzeum musí byt síla 

 něco Digi interaktivniho bylo ve vodním světě u krimmlerskeho vodopádu. Ale jen jedna místnost s bublinami a dost jsme se tam vyblbli.  

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 27. června 2022 08:24

No a jinak...small talk o počasí. Období dešťů ještě úplně neskončilo, ale prolnulo se do léta. To znamená, že už tolik neprší, zato teplota poskočila z 28 na průměrných(!) 32. Teploty neklesají ani v noci, když se zadaří, rtuť se dostane kolem třetí ráno až na 26. Takové počasí by mělo vydržet zhruba do srpna, kdy stoupne vlhkost vzduchu a přijde období tajfunů. Kdo se tady ptal, jestli přiletět v létě? UV index je 10, pravda ovšem je, že existuje ještě vyšší a to 11, kdy se nedoporučuje vůbec vycházet z domu. Dnes ráno jsem se statečně vydala nakoupit. Poučena z předchozích nezdarů a spálenin jsem si vzala dlouhou sukni a dlouhý rukáv, ale působila jsem nedbale, Japonky teď chodí většinou strašně nabalené, v mikinách, dlouhých kalhotech, botaskách, s kloboukem na hlavě, případně štítem nebo šátkem přes obličej, popřípadě se slunečníkem. A rukavice!!! Vůbec nevím, jak tu přežijeme, začíná se mi ta zima s ledem v dřezu jevit jako příjemnější varianta! :-)(teda upřímně, co bych teď dala za led v dřezu, že jo! )

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 27. června 2022 08:46

Garfie já mám někdy z toho pocit, že v Japonsku už ta apokalypsa, kterou teď v Evropě vyhlizime, dávno nastala. Očividně se dá zvyknout na lecos, i na ozonovou díru nad hlavou, když v tom žiješ odmala. Roušky ještě nic nebyly. 

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 27. června 2022 08:48

Garfie priznam se, ze tohle zni straslive, lituju te moc. Do Japonska jedine v zime asi.

Ale předpověď pro brno je ted asi podobna. Ve středu 35, ve čtvrtek 36, jinak kolem 31. Asi to nepreziju a do toho mam navic strasnou rymu

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. června 2022 08:50

Garfie já jsem si na tebe vzpomněla v sobotu. Nebylo tady moc horko, ale celý den pršelo, takže byla vysoká vlhkost a já byla celá ulepená, fuj. Léto v Japonsku by asi byla moje smrt

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 27. června 2022 08:53

Garfie já to byla s tím létem . My se tenkrát z Dubaje jeli v létě ochladit do Gruzie, kde zrovna byly taky tropický teploty (35), ale díky nízký vlhkosti vzduchu nám to přišlo fajn. Doufám, že mate v budoucím domě dobrou klimatizaci a ta vám to pomuze překonat. Není nic lepšího, když se okna rosí zvenku.

Online Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 27. června 2022 08:55

Garfie musim se podivat, kdy jsme to tam byli, mam pocit, ze nejak v zari. Tajfuny nebyly, v Tokiu na Ginze v 10 vecer 36°. Obcas prselo, hlavne pri plavbe po tom jezere, co mela byt videt Fudzi. Ale tak normalne, zadne extremy.