Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 30. června 2022 11:08

Třeba tady v Japonsku bazény nejsou vůbec, ale vůbec! Řeknete si, že jsou tady ty pozemky malé a jako jo, ale zrovna kolem nás je spousta rodinných domů, kam by se bazén vlezl a při předchozích pobytech jsem žila prakticky na venkově a bazén jsem ani koutkem oka nezahlédla, ani jednou, nikde. Ani žádné příslušenství někde v hobby marketu nebo tak. Nedávno nějaký Američan prodával v garage sales takový ten bazén na postavení, ne nafukovací, ale takový ten skládací a expati mu málem urvali ruce.

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 30. června 2022 11:13

Já jsem pod vlivem téhle diskuze zatoužila po venkovní sprše. Má ji sestra na chalupě a je super. Proč jsem ji nechtěla dřív!

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 30. června 2022 11:28

Mulen Venkovní sprcha je nejvíc! Měli jsme ji na zahradě, normálně jako koupelnu, obestavěnou prknama, táta se tam v létě chodil sprchovat, jé, to už jsem skoro zapomněla...

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 30. června 2022 11:43

Jos Jak ti rozumím! Snažím se o pemakulturni zahradu plnou stromů, vysazujeme louku, pěstujeme druhý vhodné pro tuto oblast atd a buch, v tom je modrá obluda. A v ní si plave obří růžový plameňák! Hrozný Ale dítě je šťastně jako blecha To.jsou.dilamata!

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 30. června 2022 11:48

notna prosím tě, my máme rovnou ten bazén ve tvaru plameňáka dítě je ovšem v sedmym nebi. Je teda nafukovací, tak 2 metry v průměru, ale na schlazení dobrý i pro dospělého a když se ochladí, zaléváme z něj zahradu, takže výčitky ohledně plýtvání nemám.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. června 2022 11:49

Garfie asi kvůli té ozonové díře? S tak ostrým sluncem a ještě hodně vysokými teplotami je asi lepší být někde uvnitř.

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 30. června 2022 11:51

Mohučanka Tak to je úplně v pohodě. U nás je bazén velký, voda je tam na celé prázdniny. Ani nechci vědět, co všechno v tom je za chemii. Zalévat nabo vypustit do zahrady se s tím určitě nedá.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 30. června 2022 12:00

Ja si tedy rozhodne poridim do Recka na zahradu whirpoolku.

More mane hodinu od domu to se  neda denne dojizdet a v recke vesnici je tri mesice bez vody k nepreziti.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 30. června 2022 12:04

A uplne uz se v ni vidim vecer s aperolem.

No budeme ve vesnici jediny ale to je mi fuk.

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 30. června 2022 12:32

Garfie už se těším, až to doma nadnesuALe co, manžel už má na zahradě návěstidlo, tak co!

Online 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 30. června 2022 13:01

Zarinya nasi virivku maj a je to uplne bozi! A pri spravny peci ta voda vydrzi celou sezonu. Musi se kontrolovat pH a ruzny dalsi veci, ale fakt je to dokonaly. V lete staci snizena teplota, ale v zime miluju vlezt do vyhraty vody na 38°:) 

Offline Malenge
Avatar
4239 příspěvků moje polička 30. června 2022 13:23

Tak já se klidne přiznám, že bazén na zahradě máme, normální větší ovál, těch 7/8 metru. Sama bych ho dřív nechtěla, měla jsem ty stejné předsudky, co tu zaznívají, ovšem když jsme kupovali dům, už tam byl. A je to naprosto dokonalá věc, nechápu, jak jsem bez nej mohla žít. Teď, jak jsou poslední roky ta vražedna vedra, ho skoro uctivam. Je to úžasné a pohodlne. Děti ho miluji, nejradši by nevylezali cele dny. Když se o nej člověk stará, zadne zde zminovane chemické kokteily se nekonají. Ten nás funguje na principu elektrolýzy v kombinaci se speciálním filtrem a záchytem na větší nečistoty (listí a spol.). Když jedeme na dovolenou, jako teď, hodi se tam pro jistotu chlorova tableta. Jinak ani spotřeba vody není nějak strasna, na podzim se voda vyčistí, trochu odpustí (par cm), zbytek zazimuje a na jaře se ta stejná voda opet procisti, ten trosek se dopustí a jede se dalsi sezóna. To jen tak pro upřesnění.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 30. června 2022 13:26
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 30. června 2022 13:53

Malenge rodice to maji taky tak,zadny chlor a rozhodne vodu nemeni jen na zimu upusti.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 30. června 2022 14:18

Evaeva Nevím, asi jo. Fakt je, že je to tu peklo, dnes jsem asi 20 minut pročítala debatu na FB, kterou vyvolal kluk z Manily(!), že je v Japonsku první rok a něco tak děsného ještě nezažil a to je z domu zvyklý...a jak se to dá přežít. Pár zajímavých tipů tam bylo, taky jsem mu po vzoru Marilyn Monroe ve Slaměném vdovci poradila spodní prádlo do mrazáku!

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 30. června 2022 14:57

MP Meri ja ti rozumim, uplne mi svira zaludek, kdyz jedu vlakem, vysusena krajina, prazdne koryta rek a bazen vedle bazenu. 

Vetsina je urcite vypousti casteji nez tu a tam. Uz ted je vsude hlaseni, aby lidi nenapousteli bazeny vodou z kohoutku. Jednou budeme litovat. My bazen nemame a ani mit nebudeme. Ja hystericky setrim vodou, zachytam vodu po oplachu ovoce, zeleniny a nosim ji ke stromum, zalevam s ni sklenik. Denne je to nekolik konvi. 

U mych rodicu uz na jedne strane kopce v ulici lidi ztratili vodu, a to tam trpeli na zaplavy a vsude byly mokrady. Ti na druhe si porad napousti bazeny. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 30. června 2022 15:45

Candance takto vyschli zahradky kde ma jednu aj mama. Ked ju pred 20 rokmi kupovala, boli to byvale mokrade. Ked sme vykopali jamu, ze zasadime stromcek, po chvili bola plna vody. Kazdym rokom stromy uhnivali. Teraz? Potok uz niekolko rokov vyschnuty, podzemnej vody ubuda, kazdy si musel dat spravit hoodne hlboku studňu. 

Online Pinot Noir
Avatar
24420 příspěvků moje polička 30. června 2022 16:52

Zarinya vířivka je nej! Nám do ní teď lezou děti, nosí tam bordel a čůrají tam, tak mě to neláká, ale jednou zas přijde její čas! Není nic lepšího, než večer sedět se skleničkou ve vyhřáté vodě a koukat na hvězdy.

Offline rasaNori
Avatar
7705 příspěvků moje polička 30. června 2022 17:00

My teď koupili ten vzpominany bazen z mountfieldu, budeme skoro 3 týdny na pozemku a tam je místa i vody fakt dost. A pak ho tam necháme a zase příští rok:D

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 30. června 2022 17:26

Pinot Noir asi tak nejak si to predstavuju.