Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 30. června 2022 19:29

Candance Je to tak, dost lidi ten bazén opravdu vypouští, minimálně na zimu, naši známí určitě: Nechci tu plevelit Japonské vlákno, ale mne se dost líbí toto když už. Při správně péči je to nafurt a udělá to super mikroklima.Snad se to u nas brzy víc rozšíří.  Vodou setrim taky a nejvíc placu, ze v Praze nemam destovku a neustále vymyslim, jak to zařídit. 

Offline dorota
Avatar
835 příspěvků moje polička 30. června 2022 19:37

MP Meri hlasim sa do klubu tych, ktori sa v lete zaobidu bez kupania ci uz v bazene, na kupalisku, alebo v mori. Ani v detstve som kupanie nevyhladavala. Bude to tym, ze nemam rada teplo a neviem ani plavat. Plavky vlastnim jedny, mam ich uz 9 rokov. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24259 příspěvků moje polička 30. června 2022 19:42
Reakce na Jos:

Me posledni dobou drazdi i posekane travniky a sem tam tuje nebo kerik. Takze hlavne soused s udrzovanym travnim ocenuje ty nase plne vykvetle pampelisky a dalsi plevel.

​Mně připadá, že ty túje už skoro nikde nejsou. Tady v okolí nemá tuhle zahradu nikdo. Možná tam, kde ty túje mají 30 let, je to vzrostlé, já zas chápu, že to není jen tak, dát to najednou pryč. A když se využijí jako zelené pozadí pro živější záhony, tak vlastně proč ne. Mně se zas vůbec nelíbí, co poslední dobou tlačí všichni zahradní architekti - zahrady bez trávníků, kde je všechno vysypané štěrkem a mezi tím jednotlivé izolované záhony. Připadá mi to umělé a ty tuny štěrku . To už snad radši ty túje.

Offline Candance
Avatar
5325 příspěvků moje polička 30. června 2022 19:55

Pinot Noir ten sterk je peklo. Ale tvari se to moderne a bezudrzbove

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. června 2022 20:19

MP Meri tohle je moc pěkné. Mně se líbí ještě přírodnější koupací jezírka. Ale myslím, že hodně těch bazénů se fakt nevypouští. Tcháni dřív měla nějaký, co se na zimu musel uklidit, potom si koupili takový, co může zůstat, jen se kus upustí a pak se to na jaře čistí nějakou chemií teda. Ale nic to nemění na tom, že je to 3m plivátko, no.

Offline Candance
Avatar
5325 příspěvků moje polička 30. června 2022 20:50

MP Meri nadhera 

Online Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 30. června 2022 23:51

MP Meri Tohle se mi líbí moc a mají to tady kousek jedni sousedi, už leta, v podstatě přesně takhle, přímo okolo terasy. Oni teda mají i moc hezký dům. Nevelký pozemek, ale v kopci, takže mají výhled. 

Evaeva Jezírka jsou krásná, ale to jsem asi ještě u nikoho neviděla, teda ano, ale to bylo opravdu přírodní, kamarádka z dětství měla na zahradě rybník , teď je místo něj dálnice. :-( 

Ale ta péče asi taky není snadná, někdo to tady nebo na MP měl a líčil to dost komplikovaně. 

Online Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 01. července 2022 00:07

A skočím trochu od jezírek k Japonsku, chlap byl včera na služebce, takže co udělá osamělá matka s dvěma dětmi na krku? Vyrazí do víru velkoměsta!  I přes protesty se mi podařilo děti večer, když teplota klesla na příjemných 28 stupňů, vytáhnout ven, vyrazili jsme na Shibuyu, známé centrum, nádraží, kde se kříží 9 tratí metra a kde stojí socha psa Hačika (určitě ten příběh znáte) a kde je známá megakřižovatka s asi devíti přechody, které se přechází všechny najednou (jak je v Japonsku často zvykem). Ale bylo tam nečekaně málo lidí, jsem tam zvyklá na davy. :-( Jo a viděli jsme Pikačua, který nabízel objetí zdarma. 

Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 01. července 2022 04:53

Garfie jee, Haciko

Online Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 01. července 2022 04:57

rasaNori Takhle prázdno jsem kolem něj ještě nikdy nezažila! Syn o něm teď dělal ve škole referát, tak to byla povinnost!

Online Mulen
Avatar
4201 příspěvků moje polička 01. července 2022 05:59

Garfie ty davy bych ani vidět nechtěla, mě se tam zdá plno až až. Vypadá to jak někde na náměstí, ne jak na přechodu

Online Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 01. července 2022 06:46

Mulen Ten systém přechodů je tu ale skvělej, zastaví auta ze všech směrů a ty můžeš přecházet jak chceš, klidně do úhlopříčky, je to super rychlé. :) Fakt to vypadá spíš jako náměstí! 

Offline moora
Avatar
7471 příspěvků moje polička 01. července 2022 08:19

Garfie a nechali jste se obejmout? :)

skvela reportaz

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 01. července 2022 10:29
Reakce na notna:

Jos Jak ti rozumím! Snažím se o pemakulturni zahradu plnou stromů, vysazujeme louku, pěstujeme druhý vhodné pro tuto oblast atd a buch, v tom je modrá obluda. A v ní si plave obří růžový plameňák! Hrozný Ale dítě je šťastně jako blecha To.jsou.dilamata!

​máme to úplně stejný! ale za ten klid mi to stojí, jakože si tam děti vyhrajou a i já se schladím

včera tady někdo psal, že viděl sousedku běhet dokolečka

tak jsem to včera vyzkoušela a boží! dala sem 2,5km a dneska mě teda pěkně bolej lýtka. asi to zařadím do letních sportů

Online Karja
Avatar
35501 příspěvků moje polička 01. července 2022 12:52

MP Meri Jako tohle co postujes je hrozně pěkný. Ale taky nebezpečný, my bychom to na zahradě mít nemohli, ani když budou holky větší. Všude dokola je a jiste bude spousta dětí a tohle prostě nezabezpečis a pro ty děcka je to ještě mnohem lákavější než bazén. Lajzla bych si to někde na samotě a kde by ke mně nechodily návštěvy:-D. Ale to je vyloženě o můj pocit nebo vnímání. Beru to tak, že svoje děti si na koupani uhlidam, ale že mi přijde nějaké cizí tam hupsnout, to je moje noční můra. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. července 2022 13:28

Karja z tohohle pohledu je na zahradě nebezpečná i vana, no. Na takové jezírko to asi chce větší pozemek a mít ho někde bokem, kam děti nesmí.

Online Mulen
Avatar
4201 příspěvků moje polička 01. července 2022 13:43

Evaeva Karja My jezírko na zahradě máme (i když ne koupací , ale v tom nejhlubším místě má cca 1,2m) a je fakt, že když byly děti malé, nespustila jsem je tam z očí.

Do vany se hůř padá než do jezírka.

Online Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 01. července 2022 16:42

moora My to nechali potřebnějším. :-) I když teď je mi to trochu líto, kdo by nechtěl být v objetí Pikaču, že jo! A děkuju!

Online Isca
Avatar
4437 příspěvků moje polička 01. července 2022 17:03
Reakce na notna:

Jos Jak ti rozumím! Snažím se o pemakulturni zahradu plnou stromů, vysazujeme louku, pěstujeme druhý vhodné pro tuto oblast atd a buch, v tom je modrá obluda. A v ní si plave obří růžový plameňák! Hrozný Ale dítě je šťastně jako blecha To.jsou.dilamata!

​Doporučuju, jestli jsi ještě nečetla,  přečíst povídku Hejno zahradních plameňáků ze sbírky Plameńák na konci léta - plameňáci už nikdy nebudou, co dřív!

Offline notna
Avatar
6431 příspěvků moje polička 01. července 2022 23:21

Isca Budu se bát?! Máme v bazénu toho obřího, tak abych to vůbec přežila