Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 29. června 2022 15:29

Garfie u nás jezdí ty bazény napouštět dobrovolní hasiči. Vlastně nevím odkud tu vodu berou, jestli z požárních nádrží, ale asi to nebude ta z řadu, protože jinak bych moc nechápala význam.

Online Sweet Potato
Avatar
34802 příspěvků moje polička 29. června 2022 15:31

Garfie Ty ponožky!

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 29. června 2022 15:31

Karoleena 

Tak on fakt nastal posun v letních teplotách. Je to jiné než dřív. U nás třeba vůbec není, kde se vykoupat. Nejbližší jsou klasické kryté bazény 25 min autem a dál. Ve městě 10 km odsud je pidikoupaliště, které v sezóně okupují opilí návštěvníci, tam bych nešla ani za nic. Přírodní voda tu je nejblíž Labe asi 20 km autem. Blíž jsou jen menší rybníky, kde je zeleno snad už od května. V Labi se děti koupat nemůžou, to je akorát pro plavce na zaplavání, ani pláž tam není... Tak se lidem moc nedivím, že mají bazény. My ho teda nemáme a ani mít nebudeme, já radši aspoň do té pětadvacítky a pořádně plavat. Dětem napouštíme jen ten malý nafukovací na cachtání. Jinak je bereme do městského bazénu, kde jsou pro ně různé bazénky. Ale docela chápu, že to lidem nevyhovuje a řeší to vlastním bazénem. U nás je napouštění bazénů z vodovodu v podstatě zakázané, lidi by si měli na napuštění objednat cisternu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. června 2022 15:32

Garfie to už je ale pořádný bazén, když si v něm zaplave i švagr. Ve většině z nich neuděláš tempo. Pro děti je to super, o tom žádná, ale jinak to nechápu.

Online 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 29. června 2022 16:42

Garfie Jé, ten Vermeer :-).

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 29. června 2022 17:10

Já nějak moc nechápu tu potřebu koupání, tak to jde dost mimo moje chápání. Bazén nemáme my ani naši, na koupaku jsem nebyla desetiletí. Vychází nám to tak jednou za sezónu nějaký biotop a jednou ke kamosce s bazénem v rámci návštěvy. Mne to stačí

Tu satelitní mapu jsem dnes viděla shodou okolnosti taky, ale řešila jsem to už dřív. Ekologie i peněženka ve většině případů pláče. Jako fajn řešení mi přijde třeba koupací sud, dá se využít multifunkcne celoročně a nebo přírodní/kombinované jezírko. To je pak hezky i na pohled a doplní to zahradu o ten vodní prvek. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 29. června 2022 17:16

MP Meri mně by se líbila vana, na ochlazeni stačí, děti by se s tím vyblbly celoročně, mně by netrhala žíly ta spotřeba a ani údržba by nezabrala tolik času.

Tady moje inspirace od Lefler. Ještě přemýšlím, kam s tím u nás

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 29. června 2022 17:19

My máme bazén min. 35 roků a my se ségrou jsme v něm strávily dětství, vždycky tu bylo nakýblovaných dalších x kamarádů. Naše děcka tam jsou taky pořád. Dospělí v něm normálně plavou, má 7,5 m největší rozměr. Roky jsme ho napouštěli ze studny, teď už par let z kohoutku.

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 29. června 2022 22:22

Bazénu na zahradě jsem odolávala dlouho. Nad dcerou se ustrnul soused a donesl jí bazén s takovým tím nafukovací kruhem nahoře. Od té doby tu modrou potvoru máme taky. A zrušíme ji asi, až dceru přestane bavit. Nelíbí se mi to. Na druhou stranu uznávám, že dcera s kamarády se v něm zabaví víc, než když jsme měli jen starou plechovou vanu a stříkací hadici. A pokrýt prázdniny na HO u bazénu doma se dá. Na koupališti bych pracovat nemohla. To bych si musela vzít volno a to dva měsíce nejde.

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 29. června 2022 22:44

Jak se dá proboha zaplavat si v bazénu, který má 7.5m na délku? 

To delali tuším na Kladně, kde rozdelili bazén napříč, spolehlivě mě tím vždy vytočili a to byla délka 12,5 metrů nebo o něco víc.

Když mám moznost beru radsi padesátku, i když tady uznávám, že 25m za barákem má svoje čaro. Ideální je samozřejmě pulkilometrovy rybník s doprovodným paddleboardem, ale to se nepovede vždy.

Takové to plivátko ve tvaru ledviny má na zahradě tchýně, no nebyla jsem tam nikdy. 

Online Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 29. června 2022 23:53

Tak já jsem tým "v létě se plave". Nedovedla bych si představit, že bych nechodila k vodě. Rybníky, zatopené lomy, klidně i řeky - hlavně když je to v přírodě. Zahradní bazény by mi teda na zaplavání rozhodně nestačily.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 30. června 2022 08:20

No, aspoň jsem tady konečně pochopila, jak je možné, ze mám jen jedny plavky, staré 7 let

Online Pinot Noir
Avatar
24421 příspěvků moje polička 30. června 2022 08:31

MP Meri v těch už bych koupání možná ani neriskovala. Ve styku s vodou by mohly změnit skupenství.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. června 2022 08:35

Pinot Noir já mám teda i starší plavky teď mi odešla jedna podprsenka po čtyřech letech, ale ty plavky jsem nosila se syny na plavání, takže hodně pravidelně. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 30. června 2022 08:54

Evaeva 

Myslím, že když se plavky používají pravidelně, nemají tolik sklony k puchření, jako když leží někde zapomenuté ve skříni.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. června 2022 08:57

dynda spíš to bude kus od kusu, já mám i ty ze dna skříně

Online Sweet Potato
Avatar
34802 příspěvků moje polička 30. června 2022 10:35

MP Meri Tak ty jsi kdysi psala, že tě nezláká ani moře. Určitě to není charakterová vada , ale myslím, že jsi opravdu vzácná výjimka.

Zahradní bazény jsou většinou hnusné, jejich napouštění je čím dál problematičtější, ale nepřijde mi nic divného, že je lidé chtějí a mají. (Ano, taky jsme ho měli)

Online Pinot Noir
Avatar
24421 příspěvků moje polička 30. června 2022 10:41

dynda Evaeva moje plavky to potká vždycky v nejméně vhodný okamžik. Někdy jsou letité, někdy relativně nové, někdy za pár korun, někdy drahé, není v tom pravidlo. Ale prostě jednoho dne vylezu z vody a zjistím, že to na zadku divně visí a nepřiléhá k tělu. Letos jsem si preventivně koupila nové, ačkoliv ty tři roky staré vypadají pořád čerstvě, takže hádám, že jako na potvory vydrží dalších X let a pak se rozpadnou oboje ve stejnou dobu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. června 2022 11:04

Sweet Potato mně teda moře taky moc nebere, míč slané a takmůj ideál je rakouské jezero

Pinot Noir jojo žádné pravidlo v tom není, levné drahé, staré, novější. Já si nové kupovala, když se mi v těhotenství zvětšily prsa (a už zůstaly) a pořád jsou dobré, ale občas nosím i ty starší a taky jsou jako nové. Je teda pravda, že moře nepoznaly. Nové bych taky brala, ale nemůžu natrefit na žádné, co by mně zaujaly.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 30. června 2022 11:07

MP Meri My mame ten koupaci sud, pomerne maly a meli jsme jezirko pro psa, ale nelezl tam tak se asi zrusi (nebo bude jednou pro kachny a jinou havet ). No a i ten sud se napousti velmi velmi sporadicky (hlavne kdyz je snih) a chladime se v nem pri odchodu ze sauny. Vypoustime do zahrady. Bazen na zahrade taky uplne nechapu, ale to je spis zalezitost poslednich let, kdy me popadla uzkost ze zmeny klimatu. Me posledni dobou drazdi i posekane travniky a sem tam tuje nebo kerik. Takze hlavne soused s udrzovanym travnim ocenuje ty nase plne vykvetle pampelisky a dalsi plevel.