Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline moora
Avatar
7518 příspěvků moje polička 27. června 2022 09:04

Garfie to muzeum vypada nadherne

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 27. června 2022 09:42

Kokoska Září je už super, myslím, že nejhorší jsou ty prázdninové měsíce. Já tady tou dobou už žila, ale to bylo na severu. Bylo to strašný, ale nebylo takové to ulepené vlhko, co zmiňuje Evaeva. Dneska jsem byla už 3x ve sprše. Pamatuju, že když jsme minule přiletěli do Tokya na konci srpna, vůbec mi neschly věci, hlavně ručníky pořád smrděly, strašný to bylo. Tajfuny ale v to září bývají, i dřív, pamatuju, že když při prvním pobytu měli přiletět tcháni, někdy na přelomu srpna a září to bylo, tak se přihnal tajfun, nejely ani šinkanseny, jela jsem je vyzvednout na letiště 400 kilometrů a stihla to tak tak. A pak jsem tam seděla a koukala, jak jedno letadlo za druhým odklánění na Osaku, Kóbe...dost jsem si zoufala, tehdy tady nefungovala naše mobilní síť, takže kdyby vystoupili 600 kilometrů daleko, ani bych se s nimi nespojila. Nakonec měli jen dvě hodiny zpoždění. A jednou jsem odlétala v polovině července a moje letadlo bylo poslední, co opustilo letiště, vzápětí přišla apokalypsa. 

continuity Mně tady ten život hrozně pomohl v takovém životním fatalismu nebo jak to říct. Všechna ta zemětřesení, tajfuny, tsunami, vedra, zima, drahé ovoce....prostě štěstí musíš hledat v sobě!   

moora To byl opravdu zážitek!

Offline Kokoska
Avatar
28242 příspěvků moje polička 27. června 2022 12:10

Garfie vlastne jednou mel sinkanzen 2,5 minuty zpozdeni kvuli silnemu vetru nekde na pobrezi, ale vylozene tajfun to nebyl. Byli jsme tam 10 - 25. zari.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 27. června 2022 12:49

Kokoska To jste byli dobře, vy jste byli s cestovkou, že jo? Oni to mívají promyšlené.

Offline Kokoska
Avatar
28242 příspěvků moje polička 27. června 2022 17:38

Garfie ano, s cestovkou a s pruvodkyni, ktera tam predtim nejaky cas zila.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 27. června 2022 22:57

Kokoska Já myslím, že jsme se kdysi bavily i o programu, že to bylo vydatné, ale náročné. :-) Cestovky jezdí nejčastěji v září, říjnu a pak trochu na jaře.

To počasí je ale strašný, děti mají první týden volno, říkala jsem si, že s nima vyrazím někam po Tokyu, než se přesuneme do Jokohamy a obávám se, že se nehnem z domu. Už jsem si dokonce koupila spciální UV návlek na krk a ruce!

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 28. června 2022 06:40

Garfie to by byla vážně moje smrt. Klimu máte? Zrovna včera byl o vás článek v novinách. Teda ne přímo o vás, ale o vedru v Tokiu.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. června 2022 06:45

Mulen Naštěstí jo, teda rozjeli jsme ji až dnes, protože byla nějak centrálně vypnutá :-D Ale třeba v noci mě ruší, takže ji stejně vypnu. Hrozný je, že se fakt nedá chodit ven, úplně mi to chybí. :-( Muž se ptal v práci a prý to ještě nic není, že bude hůř!  

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2022 06:50

Garfie to je hrozný, já bych tam umřela.  Buď hlady nebo na počasí

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. června 2022 06:52

Kora Musím se zaměřit na světlé stránky!

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 28. června 2022 06:55

Garfie panebože , nezbývá než to přežít. Tady u nás je výhled na zítra a pozítří 35°. Asi zalezu do sklepa (tam teda pravidelně mířím hned po příchodu domů, abych vychladla )

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 28. června 2022 07:18

Garfie I na ČT včera říkali, že lámete teplotní rekordy.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 28. června 2022 08:05

Tak si tak čtu o počasí, a říkám si, ok, teploty jsou vysoké, ale to je ok, ty v pohodě zvládám... vlhkost ok, to už by bylo horší, ale dejme tomu a pak se dočtu o dlouhých rukávech a ještě nějakých návlecích? Tak to už bych nedala, jak je nad 25 stupňů nesnesu delší rukávy, takže dobře, léto v Japonsku asi opravdu ne

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. června 2022 08:06

Sweet Potato Ano, letos skončilo období dešťů nejdřív v historii, obvykle trvá až do poloviny července. Vláda vyzvala obyvatele, aby šetřili elektřinou, zároveň ale nechali běžet klimatizaci, protože už tady byla i nějaká úmrtí z horka. Tokyo rekordy nezažívá (ale teda!), neobvykle horko je spíš na severozápadě, kde bývá běžně mírnější počasí, o víkendu tam teploty překročily čtyřicítku.  Nejhorší je, že se nečeká v dohledné době žádné zlepšení. 

Offline Lenka22
Avatar
1626 příspěvků moje polička 28. června 2022 08:52

Garfie uf, to zní jako líčení pekla. Dlouhý rukávy, návleky, vedro, vlhkost. Včera tu bylo vedro k neprežití, ale byla jsem v tilku a kratasech na zahradě. A v noci sprchlo. Takže teď to vidím jako pohodu

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. června 2022 09:03

Ignis Hele, to fakt kdo nezažije, neuvěří. To horko samo o sobě je asi představitelné, ale slunko je fakt strašně ostré, to se nedá srovnat s ničím, co zná běžný Evropan. :-) Když ti řeknu, že muž jede zítra na služebku, ve tři mu jede vlak, z práce to má asi pět minut cesty a chce si vzít na cestu slunečník (můj muž, který i v dešti chodí bez deštníku), tak to asi něco vypovídá. Já už tu kdysi říkala, že jsem se tady před lety spálila v dubnu, bylo pod mrakem, žádné extra vedro, měla jsem tílko a na rameni doslova vyžranou spáleninu, až pod kůži, něco takového jsem v životě nezažila. Lenka22 No to je pohoda! :-) Tady nikdo v tílku a kratasech nechodí, vůbec. V každém krámku, jedno co prodává, koupíš slunečníky a různé UV věci, šály, návleky, rukavice...lidi chodí třeba s ručníkem kolem krku....

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2022 09:31

  to počasí zní hrozně. Už při těch třicítkách tady zvládnu stěží vegetovat - životní funkce jsou omezené na minimum.

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 28. června 2022 09:34

Garfie já vedro a slunce miluju, ale tohle jak popisuješ, no slušne docela. A co byt, klapl teda nebo se vyckava?:D

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 28. června 2022 09:42

Garfie No tak jestli tam máte takové počasí, že se ani ven chodit nedá, tak je dobře, že jste vzali ten dům a ne ten malej byt. Ale teda zní to jako apokalypsa (a nejhorší je teda představa, že se toho možná časem dočkáme i tady)

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. června 2022 09:51

rasaNori  Jo klapl, jupí! V pátek bychom měli podepsat smlouvu. Tak podepsáno není, takže pořád opatrně, ale raduju se (a balím).

DruI Já jsem taky ráda, navíc se ani nic jiného zatím neobjevilo (teda jeden dům jo, ale ten by nám určitě nepronajali!

Já myslím, že to naše třicetistupňové vedro je tady tak kolem deváté ráno, to se ještě dá, ale už to peče. Hodím vám sem asi zase nějaké jídlo, ať přijdeme na jiné myšlenky. J

Což mi připomíná, že poslední tři dny jím prakticky jenom zmrzlinu.