Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 13. března 2019 17:14

Karja já tyhlety fazolky dělam taky, ovšem omáčku ne ze smetany, ale z mlíka. Smetana je na mě moc, jakoby..a taky octim..jo a tušim, že bobkovej list se tam taky dá?

Offline MP Marge
Avatar
5800 příspěvků moje polička 13. března 2019 17:51
Reakce na Potrefenáhusa:

MP Marge proč, třeba kulajda je dobrá, nebo koprovka nebo zelňačka? podle mě se smetana s kyselou chutí nevylučuje. 

​To ne, naopak, ale mne jde spis o konzistenci tech fazolek. Ze sklenice mi prijdou takove rozblemcane. Ja to moc nemusim ani normalne, ale ve spojeni se smetanou mi to pripada fakt nedobre. 

Zdenek
Avatar
13. března 2019 18:07

Vstupuji opět na tenký led a kdoví jestli ne na zapovězenou půdu.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 13. března 2019 21:43

Zdenek myslím, že kdybys dával normální komentáře, zapadl bys líp... u jídla nedokážu indentifikovat to uprostřed, ale jinak proč ne... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 13. března 2019 21:56
Reakce na Ounz:

Karja já tyhlety fazolky dělam taky, ovšem omáčku ne ze smetany, ale z mlíka. Smetana je na mě moc, jakoby..a taky octim..jo a tušim, že bobkovej list se tam taky dá?

​Tak to by tě moje fazolky (a koprovka a podobně) rovnou zabily, páč já to dělám rovnou ze smetany na šlehání 

Fazolky na smetaně (nejlépe ty žlutý) jsou pro mě sváteční jídlo, kvůli tomu strašnýmu crcání s nima - všechny konce okrájet... jinak bych je mohla furt. (bobkovej list nedávám, kyselím citronovou šťávou)

Dřív jsem nic takovýho nemohla pozřít, ani nikdo jinej z rodiny, kvůli zážitkům ze školní jídelny   ale pak jsem se jednou rozhodla, že tyhle jídla zkusím udělat takzvaně poctivě (proto taky ta šlehačka asi)... a mam problém urvat po tý dřině vždycky aspoň jednu porci pro sebe 

Offline 999
Avatar
17610 příspěvků moje polička 13. března 2019 22:10

barbucha Moje sousedka na chalupě, stará paní, vaří neuvěřitelně chutně českou kuchyni. Vždycky to má fakt vymazlený. A do téhle omáčky dává lžičku meruňkové marmelády. Dá to tomu poslední tečku :-).

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 13. března 2019 22:22

999 

Jako k těm fazolkám?! No teda to je slovo do pranice   

Já mám pro tyhle "skromný" jídla slabost - koukla jsem na ten cuketkův web a hned ten úvod resp. fotka - chleba s nakrájeným rajčetem - mě dostal, tomu dám kdykoliv přednost před jakýmkoliv luxusním obloženým chlebíčkem!

Offline 999
Avatar
17610 příspěvků moje polička 13. března 2019 22:29

barbucha No, k těm fazolkám. Zkus příště trochu omáčky odebrat do mističky a malinko té marmelády tam dát, ať to zkusíš, jestli to vyhovuje tvým chutím :-). 

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 13. března 2019 22:37

999 

Jo, to je dobrej nápad. Nejdřív ovšem musím splašit slušnou meruňkovou marmeládu... ale to dám -  než bude sezóna fazolek, páč to má cenu jedině z čerstvejch. I z balkónu jsou dobrý 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 13. března 2019 22:39

barbucha jezismarja ja to snad budu muset zkusit!:D

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. března 2019 22:47

barbucha v lidlu maji vyborny marmelady...i merunkovou.:-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 13. března 2019 22:51

viktorka_od splavu 

No leda bys je přijela zkusit ke mně  Ale tyhlety prostonárodní jídla chtěj jedno - kvalitní suroviny, žádný šetření, to je vše. 

Hele i našemu mladýmu, kterej odmít docházet do školní jídelny páč jak pravil radši by chcípnul hlady, musím dodnes dělat na objednávku postrach zmíněnejch vývařoven - kuře na paprice a to pověstný vepřový v mrkvi. Poroučí si to i k narozeninám 

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 13. března 2019 22:54

Zarinya 

Nám tady v ulici zrušili Alberta (žádná škoda kromě 50m vzdálenosti) a od června tam bude Lidl, už se těšim!!

Zdenek
Avatar
13. března 2019 23:43

nolita To máš tak, občas se pokusím sem něco dát. Ať je komentář takový nebo makový, či dokonce žádný, odezva bývá nulová. Takové vstupy většinou mažu, protože to nijak nenaruší proud diskuse. Je mi jasné, že v komunitě, která zná každou vip/VIP "osobnost" a má potřebu ji detailně na mnoha strankách komentovat, se prosadit nemohu. Já ty lidičky neznám většinou ani podle jména. Třeba je to tím, že víc jak dvacet roků cíleně nemám televizi....

Možná, kdybych zveřejnil nějaké jídlo doslova a do písmene podle nějakého notoricky známého receptu, by byla kladná reakce. Já ale takhle nevařím. Chápu, že dělat cokoli podle sebe a k tomu ještě s uplatněním minima fantasie, je něco, co zde populární být nemůže. Já prostě dělám věci jinak než většina, ne abych se odlišoval, ale protože tímto způsobem pracuji celý život a ani to jinak nedovedu. ... Proto patrně jedna dáma včera nějak nemohla pochopit, co jsem jí v komentáři na její dotaz sděloval. ... O oblíbenost za každou cenu nestojím. Občas se tady projevím spíše jen proto, že tu mám stále ještě registraci. Je to jako kdyby rolník oral jen z toho důvodu, že má pluh.  Rozhodně se zde dá najít pár lidí, kteří se projevují celkem vstřícně. ... 

Teď ještě k tomu přeplněnému talíři. Tentokrát se tam ukrývá losos (vše dohromady připraveno v páře za 10 minut). Na podobné jídlo tady byla před časem negativní reakce - prý to je moc dietní. Ať si každý myslí a píše co chce. ... Jistě už Tě napadlo, že místo lososa můžeš použít jinou rybu, nebo maso, třeba i mleté hovězí ve formě burgeru, .... a pořád to bude poživatelné a celkem chutné; příprava ale bude o něco složitější.

Doufám, že jsem se tentokrát vyjádřil srozumitelně, slušně a výstižně. Jinak jsem ochoten podat vysvětlení, popř. celý příspěvěk smazat.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. března 2019 00:17
Reakce na Zdenek:

Vstupuji opět na tenký led a kdoví jestli ne na zapovězenou půdu.

​Losos, brokolice a rajčata a všechno v páře za 10 minut? To zní jako něco, co bych mohla připravit i mojí mamce s ohledem na její šetřící stravu...

Zdenek
Avatar
14. března 2019 01:46

wendulka Ještě tam jsou listy kapusty a cibule. Může tam být ze zeleniny snad na co si vzpomenete, nebo co máte doma. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 14. března 2019 08:28

nolita tak jak? Napadlo te to? 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 14. března 2019 08:37

Zdenek ne, opravdu v tomco pises, to neni... pointa ti evidentne nedosla... klidne pis a postuj, co chces, my na co chceme, zareagujeme, to je myslim fair...  

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 14. března 2019 08:37

jinx hele na prvni dobrou jsem to dala...

Offline Sweet Potato
Avatar
34866 příspěvků moje polička 14. března 2019 08:41

wendulka Může se šetřící dietou nadýmavé?