Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33785 příspěvků moje polička 13. března 2019 13:41

MP Marge vyjmenovala jsi přesně dvě moje úplně nejvíc nenáviděný jídla z dětství, fazolky na smetane a veprove s mrkví...(fazolky na smetaně je jediný jídlo, který nedám doteď)

Offline MP Marge
Avatar
5804 příspěvků moje polička 13. března 2019 13:45

Potrefenáhusa Promin  Vis, ze ja jsem ani jedno nikdy nejedla!? U nas se to nevarilo, ve skolni jidelne taky ne... Pry babicka z tatinkovy strany byla znama svymi vybornymi fazolkami na smetane, ale ja jsem nikdy nemela tu cest...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33785 příspěvků moje polička 13. března 2019 13:56

MP Marge tak u nás to vařila babička, která měla ráda takový ty poctivý jídla z kostky másla a žejdlíku smetany, já to nějak už jako malá moc nemusela a hlavně mě vždycky nutili dojídat, i když už jsem nemohla, takže jsem se už dopředu netěšila. 

Navrch jsem se jako malá otrávila málo uvařenejma bílejma fazolema a nějak se mi to v hlavě spojilo s těma zelenejma. Ty teda po těch letech letech zvládnu jen jedny - dlouhý tenký francouzský zelený, co mívaj v lidlu, jen opečený s česnekem. Ty na smetaně nejsem schopná ani ochutnat 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 13. března 2019 14:16

Potrefenáhusa s fazolkama jsem na tom presne stejne, akorat u nas se to doma nastesti nevarilo. mne to nutili v tech skolnich jidelnach:-( ale babicka obcas delala zlute fazolkove lusky z trhu (v obchode jsem je nikdy nevidela) bez  smetany, mirne nakyselo poduseny na masle lehce zapraseny, to bylo moc dobry. 

MP Marge z mekace zas nepozru nic ja, mne to chutna vsechno jak piliny

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 13. března 2019 14:20

tzv privarok z nakladanych fazolek a z dyne byla u nas bezna vecere - do toho smetana, zaklechtka, jedlo se to s varenym vajickem, pripadne i bramborem na kyselo. asi to neni spatny, ale ja to jidlo uz v zivote nechci ani videt natoz jist. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 13. března 2019 14:24

continuity jujky:-( ja dikybohu ani netusim co jsou nakladane fazolky

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33785 příspěvků moje polička 13. března 2019 14:27

viktorka_od splavu bud teda ráda

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 13. března 2019 14:30

viktorka_od splavu nakladane fazolky si dokonce muj muz urputne vozil z Francie a ja mu z toho nechci nic uvarit.  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 13. března 2019 14:31

Potrefenáhusa continuity to je v octe jako okurky a pak se to vari na smetane???

Offline Sweet Potato
Avatar
34866 příspěvků moje polička 13. března 2019 14:35
Reakce na MP Marge:

Potrefenáhusa Promin  Vis, ze ja jsem ani jedno nikdy nejedla!?

​Tak to tvé nadšení vysvětluje.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33785 příspěvků moje polička 13. března 2019 14:36

viktorka_od splavu mě se neptej, já to měla naposledy v puse, když mi byly maximálně 3

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 13. března 2019 14:51

viktorka_od splavu v octe? ja vubec nevim, ale jelikoz jsme to jedli pravidelne a nikdo neumrel na botulizmus, tak asi jo, aby se to zakonzervovalo. u nas to alespon nebylo rozvarene. to co nosil muz z te Francie bylo uz trochu blato 

podotykam, ze moje mama to miluje dodneska. a taky kysele brambory, co je takova kulajda bez hub a bez kopru s bobkovym listem a celym vajickem. ale to bych si snad dala i ted. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33785 příspěvků moje polička 13. března 2019 14:54

continuity no kulajda je taky kyselá se smatanou a přitom výborná, nejsou tam totiž ty lusky!!!

Offline MP Marge
Avatar
5804 příspěvků moje polička 13. března 2019 15:19
Reakce na Sweet Potato:

​Tak to tvé nadšení vysvětluje.

​To asi jo  Ale jak to tady damy popisuji, tak me zacina prechazet chut  Ackoliv to veprove s mrkvi, to by si v nejhorsim dal Chico, to by nazmar neprislo...

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 13. března 2019 16:09

MP Marge Ja si fazolky delam a je to vyborne. Ale delam to z tech certvych, co se casto pouzivaji jalo priloha, mam to fakt rada, ale jeste to nemam moc vychytane, myslim, ze spatna smetana, mam to takove moc sladke.

Offline MP Marge
Avatar
5804 příspěvků moje polička 13. března 2019 16:11

Karja Ja teda ROZHODNE z cerstvych, nakladane by me vubec nenapadlo davat do smetany 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33785 příspěvků moje polička 13. března 2019 16:17

MP Marge proč, třeba kulajda je dobrá, nebo koprovka nebo zelňačka? podle mě se smetana s kyselou chutí nevylučuje. 

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 13. března 2019 16:33

Potrefenáhusa Joo, to asi-nebude tim, ze smetana a kysele, ale taky by me to nenapadlo, proste divny dat zavareninu do smetany, takovy proti srsti, jak dat tam nakladacku;-).

MP Marge Jojo, me taky ne. Ja tohle jidlo zacala delat na erasmu, protoze fazolky byly hrozne levne. Stejne jestli si nekdo dle mych receptu delal prehled, co jime v cechach, asi cumel. Furt fazolky, cocka, tortila espanola, a rizoto se spenatem (ten byl taky levnej:-D:-D). Ale fakt teda fazolky miluju, I jen trochu povarene a orestovane. Uz se tesim, ted budou v obchodech vic;-)

Offline Estara
Avatar
504 příspěvků moje polička 13. března 2019 16:51

Fazolky na smetaně miluju, mně chutnají moc.  Ta omáčka by se měla nakonec trochu okyselit citronem nebo octem - jak komu chutná. Cukr nepřidávám žádný, pokud mám echt vysokoprocentní smetanu, tak ani nezahušťuju jíškou.

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 13. března 2019 16:56

Estara Ja kyselim octem, zkusim I riznout citronem, treba to bude takove vic svezi. No mne vzdycky na te chuti neco chybi, mozna zkusim smetanu riznout zakysanou, posledne jsem to mela fakt moc sladke, a vzdy delam bez cukru.