Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 21. února 2018 19:21

Lamicka Diky, no ja k tomu tenkrat ani nic nevygooglila. Ale znas to den predem das namocit fazole, druhej den te elan na vareni uz prejde, tak to ale uvaris, ono se to vari o hodinu dyl nez jsi predpokladala a pak se ti z toho zadny jidlo uz varit tuplem nechce. Nevyhoda lustenin.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 21. února 2018 19:24

Ja ted objevila ameriku a varim si do mrazaku vyvary, vetsinou teda zeleninovy, na masovy me to vetsinou zlaka snist to jako polevku. No a pak je jako asi tisic jidel mnohem chutnejsich, kdyz tam soupnu ten mrazenej vyvar, zadnou praci to nestoji a sdela se I ten celer! Ale jsme doma jak kralici, splaskame celer I syrovej na platky, to fakt nikdy nevyhazujeme, I bilou petrzel. Porek si teda samotnej nedavam:-)))

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 21. února 2018 20:06

Karja znam to moc dobre 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 21. února 2018 20:17
Reakce na paktofonika:

viktorka_od splavu No to už musíš v obchode vedieť ktorá cibuľa ide na pomazánku a ktorá na varenie 

​přesně a proto sem si teď koupila sáček zachraň jídlo cibul, kde jsou různý velikosti cibulí a já si je použiju podle potřeby a velikosti 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 21. února 2018 20:19

nellielovett pěkný těstoviny a tu rukolu taky hodíš na teplo, nebo až do hotovýho jídla? Zrovna sem si teď koupila a potřebuju ten zbytek na něco použít.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 21. února 2018 20:24

999 výborný jsou ještě s čerstvým koriandrem a trochou tabaska, případně nejakou chilli pastou.

Ounz teplý jsou jen těstoviny, rukola a vše ostatní za studena. Jen jsem teda na oliváči prohodila jeden stroužek česneku. Citrónové těstoviny jde nahradit trochou citrónové kůry.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 21. února 2018 20:24

Karja já zas nedám celer, jen kousek uvařenýho v polívce, syrovej vůbec a takový ty pověstný celerový saláty taky ne. Nebo celer v trojobalu, to dělávali v menze, to pro mě byla hrůza..ale syrovej pór můžeš nakrájet na tenký plátky a je to super buď v salátu nebo na chlebu s lučinou/sýrem/máslem/ whateveryoulike

jinakpórková polívka je klasika a moje kamarádka dělala pórkovou omáčku na těstoviny, když mě pozvala na oběd a byla výborná..

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 21. února 2018 20:26

nellielovett o děkuji, tohle zní dobře a mohla bych to asi i s obyč těstovinama..já tyhlety rychlý úplravy těstovin moc neumím a ráda bych..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 21. února 2018 20:30

Ounz jo a pak mi muž nakrájí do guláše místo dvou velkých těch šest malých cibulí který sem si skovávala pro účely pomazánek aspol

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 21. února 2018 20:36

viktorka_od splavu no zjevně ckováváš špatně  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 21. února 2018 20:37

Ounz zjevně

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 21. února 2018 20:40

viktorka_od splavu tak znovu a lépe 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 21. února 2018 20:58

RoSa aha, tak zmražený hotový jídlo mi vážně nechutná. když už něco zamrazím tak to nakonec stejně vyhodím - tudíž když už se stane že něco zbude a nesní se, tak to už vyhodím radši rovnou:D

​Možná by bylo vhodné před konzumací počkat, až to jídlo rozmrzne? 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:00

Ounz Jo, já mám porek ráda i syrovej, ale nikdy mě nenapadlo si ho jentak zakousknout ukrojenej samotnej, což u jiných druhů zeleniny dělám. Jo, teplej celer by mě taky nelákal v nějakejch větších kusech;-). Hodně si dělávám smoothie, tam taky hodim celer, řepu, špenát, co od něčeho zbyde.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:01

viktorka_od splavu Přesně, lépe schovat a pochválit za guláš!;-), ten bych si dala teda!

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:01

viktorka_od splavu Vyměnit

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:11

Karja no v kuse ho nezakousnu ale na jídlo si ho nasypu i dost

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:14

Karja ještě trochu zbylo, byl vepřovej s tarhoňou a bylo ho moc, jako fakt MOC:-)) ale mrazit ho nebudu to teda rači sežeru:P  Sweet Potato nákupčí cibule, žejo?

barbucha eee aha, tak jo!

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:34

Karja K mraženým luštěninám : mrazím už dlouho, všemožné druhy, fazole, čočku, hrách. Někdy slité, potom jen "udrobím" třeba kus fazolí k masu. Nebo i s vývarem, a je to základ na luštěninovou polévku. Nikdy nebyl žádný problém. A je to opravdu bezkonkurenční. Neznám jiný prakticky použitelný způsob, jak jíst luštěniny častěji, a přitom netrávit dny v kuchyni. Potřebuji 2 lžíce fazolí do pomazánky. Nebo trochu černé čočky do plněných paprik. Nebo hrnek krup do česnečky skleněnky. Atd. Kdybych to teprve měla jít vařit, nikdy na to nedojde. Takže vždycky uvařím celý pytlík luštěnin (krup jen půlku), z části udělám jídlo, a ze zbytku 1-3 krabičky, podle zbylého množství a rozvařenosti.

Finálně jsem to zavedla, když to na mp doporučovala Grossularia. Pokud to výživově a mikrobiologicky přešlo přes NI, považuji to za zcela nezávadné. :-) (Předpokládám, že si pamatujete, jak zrovna tuto problematiku měla nastudovanou, a jak striktní měřítka měla).

Edit : vím, že kroupy nejsou luštěnina, ale vzhledem k délce přípravy, jejich zdravotní prospěšnosti, a možnosti mrazit, jsem to vzala jedním vrzem.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 21. února 2018 22:09

dost_bot Tim padem je to jiz bez diskuze, moc dekuji. Cizrnu pouzivam hodne z plechovky, varena se mi stejne nedari do spravne mekkosti, ale ty fazole z plechovky nejsou proste ono. No a hrach delam jen na hrachovou kasi jednou za cas, takze se fakt jednalo o ty fazole. Cocka je.hned, cernou jsem teda nikdy nemela, to ani nevim, jak dlouho se vari. Ted jsem si oblibila zelenou, vari se necelou pulhodinu, je velice chutna a zustanou ji ty zrnicka, cervenou totiz dost casto rozvarim, No tak diky!!