Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 20. února 2018 21:31

Aranel Tak ono se to časově většinou nepotká...:-).

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 20. února 2018 21:35

999 Aranel  tak to se nenechte mast. Ja mam momentalne chripku par excellence, sotva, ze stojim na nohou a k tomu se mi vcera zacla zretelne projevovat jarni alergie a svetloplachost. A to je s podivem, ze az vcera, mnohdy to je uz zkraje unora. A je to teda kombinace za vsechny prachy. 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 20. února 2018 21:38

ja teda v mrazaku maso normalne skladuji, nevim, co bych si bez nej pocala. mlete hovezi treba, koupim kus u reznika a umelu. neumim si predstavit, ze deti dostanou chut na spagety, ja pobezim k reznikovi a jeste budu tech 150g mlit  taky tam mam namrazene houby a zeleninu, uz jenom 3/4 jehnete a nejake kosti na polevku, bezne taky ryby, ale ted dosli. fakt nevim, co bych bez mrazaku delala. to bychom jedli stale dokola file a kure. 

aktualne tam teda skladuji taky vsechnu mouku a vlocky a houby a konecne to vypada, ze jsme se zbavili molu 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. února 2018 21:39

Aranel ten imunitní systém je tak vybuzenej.. že pak často nastoupí nějaká vážnější autoimunitní choroba. počínaje astmatem a dál rači už mlčim

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 20. února 2018 21:41

jinx Tak to tě lituju, to se mi nikdy nestalo... Příští týden začínám s nějakou novou léčbou, která zabírá jen na pylovou alergii a definitivně ji vyléčí. Kdyby to náhodou klaplo, dám ti kontakt na doktora.

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 20. února 2018 21:42

viktorka_od splavu v dobach, kdyz jsem mela regulerni astma, tak mi na ty prudusky nasedali infekce jedna radost. neexistovala ryma bez sileneho pruduskoveho kasle. nejak jsme se toho zbavila a ted se mi to zastavi uz v krku nebo na mandlich. no co vam budu povidat, je to lepsi. 

vaznou autoimunitni nemoc mame v rodine, nejak doufam ze v mem pokrocilem veku uz imunitny system tak vykonny nebude, aby mi hrozilo neco jineho nez lehka alergie. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. února 2018 21:51
Reakce na continuity:

ja teda v mrazaku maso normalne skladuji, nevim, co bych si bez nej pocala. mlete hovezi treba, koupim kus u reznika a umelu. neumim si predstavit, ze deti dostanou chut na spagety, ja pobezim k reznikovi a jeste budu tech 150g mlit  taky tam mam namrazene houby a zeleninu, uz jenom 3/4 jehnete a nejake kosti na polevku, bezne taky ryby, ale ted dosli. fakt nevim, co bych bez mrazaku delala. to bychom jedli stale dokola file a kure. 

aktualne tam teda skladuji taky vsechnu mouku a vlocky a houby a konecne to vypada, ze jsme se zbavili molu 

​ufff uz sem zacinala mit pocit,ze snad nejsem "normalni"kdyz si nedokazu predstavit byt bez mrazaku.

Ani by me nebavilo nakupovat treba maso obden.

Hotove jidlo tedy nemrazim,to neni dobre,ale maso,zeleninu,ovoce,zmrzlinu,hranolky pro pripad nouze....

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 20. února 2018 22:02

Zarinya ja mam hlavne cestou jenom Billu nebo Albert. ja radsi fakt mrazene jehneci z domaciho chovu nez "cerstve" kure od Vocilky. ryby si koupim v makru nebo na sadce vic a pak si to doma mrazim, jako cerstva neni, ale porad lepsi nez rozmrazene Nowako. vazne nechapu jak to mrazi s temi vsemi technologiemi a je v tom takovy rozdil nez kdyz to doma prcnu do mrazaku tak, jak jsem to koupila.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. února 2018 22:03

continuity jojo, vlastně ještě ořechy! a mák. i mletý, obojí. v mrazáku to nežlukne

taky záleží na počtu strávníků, když je někdo sám/dva tak toho asi moc skladovat nemusí. maso tam ale dávám jen tak na pár dní, když třeba natrefím v pondělí na něco co chci vařit o víkendu tak aby se mi to nezkazilo.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. února 2018 22:05

continuity no,ja cestou nemam skoro nic a metrem to vlikat odmitam.Fakt by me nebavilo obden nakupovat.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. února 2018 22:06

viktorka_od splavu my jsme dva a skladuju.;-) Prave i treba delam mensi porce.

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 20. února 2018 22:15

Já mám v mrazáku kromě malých balíčků mletého masa  i pytlíky s mraženou zeleninou, krabičky s porcemi mražených luštěnin a krup (na přídavky do jídel) , a hlavně - šroubovací skleničky se všemi možnými bylinkami z léta ze zahrádky. Nikdy doma nedocílím přes zimu v květníku na okně té aromatičnosti. Takže v létě nasekám, nacpu do sklínky, zašroubuju - a pak už jen po troškách vyškrabuju vidličkou.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 20. února 2018 22:21

dyž je někdo sám/dva tak toho asi moc skladovat nemusí

tuhle teorii nemůžu potvrdit: já, když něco navařím (jako třeba dneska), tak než bych to jedla příštích pět dní dvakrát denně, tak to radši naporcuju a namrazím!

jo a dost_bot  a bylinky: ty taktéž zabírají asi největší část mýho mrazáku

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 21. února 2018 07:13

999 to je fakt :) každej má něco..

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 21. února 2018 08:06

999 Prajem ti aby bola liečba úspešná. Priateľ mal alergiu na roztoče, psy, mačky, trávu a našťastie po pár rokoch hľadania našiel skvelú doktorku ktorá mu ponúkla liečbu a nezamerala sa len na potlačenie príznakov. Nedávno mu robili testy a z toho všetkého mu zostala iba alergia na jeden druh roztoča. 

Offline Aranel
Avatar
4538 příspěvků moje polička 21. února 2018 08:28

jinx Na posranýho... tak ať je brzo líp! (Ty stromy jsou hrozný svině, moje sestra kejchá a slzí už tři neděle a do toho čelí udiveným dotazům: "A dyť ještě nic nekvete?")

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 21. února 2018 08:32

paktofonika Díky :-). Jsem na to dost zvědavá, mám alergie od dvou let a nikdy jsem neslyšela slovo vyléčit. Sice se to týká jen té pylové, ale vzhledem k tomu, že na ní mám vázané alergie na potraviny, byla by to pro mě velká úleva :-).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 21. února 2018 08:47

999 Teda ja tu nechcem tvrdiť že sa dá každá alergia vyliečiť a možno to ani v jeho prípade tak nieje natrvalo a je to len dočasný stav a možno bol v čase testovania len v dobrej kondícii, neviem. Mal akési kvapky ktoré sa dávali do chladničky, každé ráno si dával na presný počet kvapiek na jazyk a držal ich tam presne určený čas. Bral to ale viac ako 4 roky. Ale on tvrdí že je to aj hlavne kvôli tomu že zmenil stravovanie, začal športovať...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 21. února 2018 08:50

RoSa aha, tak zmražený hotový jídlo mi vážně nechutná. když už něco zamrazím tak to nakonec stejně vyhodím - tudíž když už se stane že něco zbude a nesní se, tak to už vyhodím radši rovnou:D

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 21. února 2018 08:58

paktofonika Já jsem to vůbec nesměřovala na tvého přítele, spíš na toho mého doktora, který použil to slovo vyléčit. Změna životního stylu určitě pomáhá. U mě hodně zabrala jóga. Moje dcera, těžký alergik a astmatik to zase zlomila silou vůle. Kdybych to neměla v přímém přenosu, tak tomu neuvěřím. Jeden rok bez dýchátka v kapse ani krok, další už neomezený pohyb v přírodě bez prášků a kortikoidů. A celé to bylo jen proto, že chtěla jezdit na koni :-).