Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 22:18
Reakce na Ounz:

Dík, s těmi jablky by to mohlo být dobré! 

Online Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 22:23
Reakce na Dadoo:

Takhle jsem jednou do psí misky obrala maso z kapřích kostí, které jsem vařila na polívku (kapra filetuju a kostry se zbytky masa dávám na vývar).  Byla toho tak polévková lžíce, ale každé Vánoce teď slyším "zase přijdou se psem a dáš mu sežrat mýho kapra?"

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 22:33
Reakce na domenica:

No jo, vlastně, Velikonoce!  Mazanec (samozřejmě vlastnoručně upečený) miluju s pořádnou vrstvou cukru. Někdo i tady maže máslem.

Třeba já 

A ty sladko-slaný kombinace jsou super.  Sýry jsou k tomu obzvlášť vhodný... a je to dietní, když prakticky nepotřebuješ pečivo, páč si (dobrou marmeládkou) namažeš rovnou ten sýr! 

Neměla jsem sem chodit. Už spřádám plány strašlivýho obžerství... a to jsem hodlala následující dny strávit rozjímáním nad sklenicí rozmixovanejch zelenin (s významným pohledem na váhu)  a domácí mazanec věnovat synkovi. Tak zas nic, no.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 22:36
Reakce na barbucha:

Jdu se poohlédnout, co bych si tak zobla. 

Online RoSa
Avatar
8233 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 22:37
Reakce na domenica:

zkus letos mazanec s paštikou - fakt!

Offline continuity
Avatar
33724 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 22:39
Reakce na domenica:

ja už sezrala paklik Ledameru (rajcata dosly) a diteti kupovany puding. A ted jdu radsi spat.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 22:44
Reakce na RoSa:

Věřím! Zkusím! To nemůže být špatný! 

Když manžel dělá černou omáčku (s králíkem nebo kaprem), tak je to obvykle těsně po Vánocích a po Velikonocích a rezervuje si pro tuhle příležitost kus vánočky nebo mazance. K přikusování nebo nalámání si...  No a je to delikatesa.

Začínám mít skoro hlad. 

Online Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 08:02
Reakce na Kokoska:

Neni zač tak sem zvědavá..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 09:49
Reakce na barbucha:

mazanec nebo vanocka se ji jedine s maslem:-) jako dite jsem ho jeste sypala vrstvou mletyho cukru:P

ovsem letos asi zkusim pastiku

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 10:39

Paštiku na vánočce nebo na mazanci asi nedám  Tam je ještě (kromě slanosti) ta masová chuť, to mi nějak nesedí

Online Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 10:45

tyjo, já na mazanci nedávám už ani to máslo, nějak mi to přijde už zu viel, ale doma si na to dávaj ještě i marmeládu

paštiku bych teda asi nezvládla, už takhle moc nemusim v mekáči u hamburgeru ty nasládlý housky

vzpomněla jsem si teď na jednu kamarádku, kterou jsem kdysi na jednom večírku viděla máčet marokánku, co zbyla z vánočního cukroví, v kelímku s plnotučnou horčicí...

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 10:48
Reakce na Potrefenáhusa:

Přítel si hranolky namáčí do vanilkového/čokoládového šejku. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 10:50
Reakce na nellielovett:

áááááá

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 10:56
Reakce na Potrefenáhusa:

On kdysi dělal brigádu v mekáči v Londýně a veškeré tady ty pokusy, co tam zkoušeli jíst, se s ním táhnou. A má víc takových kamarádů. Celkově jeho stravování je úlet. Má rád čerstvé zdravé jídlo, ale kdyby se měl vybrat mezi domácím vývarem a čínskou polívku z pytlíku, asi bych dostala košem.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 11:01
Reakce na nellielovett:

no glutamát dost táhne :-D

Online Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 11:06

Teda i když  jsem jako dítě zapíjela bramboráky zásadně domácí malinovkou, mazanec nebo vánočku s čímkoli navrchu bych nemohla. Už proto, že tohle pečivo se přece neukusuje, ale ulamuje, a oříšky se nechávají na konec 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 11:12
Reakce na Potrefenáhusa:

Glutarián 

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 11:56

Tak velikonoční obžerství již začalo. Došli jsme do jídelny, kde nás - kromě obvyklých hotovek - čekalo jehněčí kolínko, selečí kolínko, baby kuřátko s nádivkou...  jelikož chodíme ve třech, dali jsme si každej něco jinýho a vyměňovali ochutnávky  Jedno lepší než druhý, litovali jsme, že nejsme skot s více žaludky

Offline continuity
Avatar
33724 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 11:58
Reakce na barbucha:

hm a ja pecu k obedu kvetak. ale diky za pripomenuti, jdu si zavolat k Bouckum a snad jeste udelam rezervaci

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 10:22

Koupila jsem si křepelky, jsou to takový ptáčátka  , co s tím? Asi se musí nadívat žejo? A čím? A co se k tomu hodí za přílohu?