Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 19:41
Reakce na Garfie:

Tyjo..ale chápu to, mně bylo jednou blbě po leču na táboře a teď je mi 'těžko' už jen když ho cítím..

Offline 999
Avatar
17583 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 19:45
Reakce na Ounz:

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 19:53

a jak máslo krájíte? U nás se krájej plátky, ale teď o víkendu mi lehkou neurozu přivodila návštěva, která nám máslo totálně rozryla svrchu. U jedný kamarádky doma se zas velice způsobně odškrabovaly svrchu takový hoblinky, ale žádný zuřivý vrtání nožem

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 20:02
Reakce na 999:

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 20:03
Reakce na Potrefenáhusa:

Máslo taky krájím na plátky. NESNÁŠÍM, když mi ho někdo začně rozrejpávat svrchu! 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 20:04
Reakce na Potrefenáhusa:

Já buď (nejčastěji) krájím plátky, event shora hoblinky, ale to jen vyjímečně (když je v máslence) rozrejvání nesnáším a trochu mi i točí, když někdo ukrajuje tak brutálně, že roztrhá obal 

Online barbucha blogger
Avatar
30602 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 20:13
Reakce na Ounz:

Já ho zase začla jíst až v dospělosti..ale takovej čerstvej chleba máslem se solí..hmm

OT: Zajímalo by mě, odkud se vzalo to strašlivý rčení "chleba máslem". Nevidím/neslyším to poprvé a šíleně mi to leze na nervy: přece buď chleba suchej nebo S máslem, S paštikou, S taveňákem... 

Jo, a preclíky v čokoládě bych polkla jen v ohrožení života, to musí bejt děs, dobrej tak leda na udušení když jednoho omrzí život... ovšem taková slaná houska s nutelou... 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 20:18
Reakce na barbucha:

Já se fakt omlouvám, už se to řešilo na mp, ale já mám lehce úchylnou slabost pro tyhlety termity (sukeň, pentilka, trhačka, chleba máslem, apod.) Když se utrhnu ze řetězu, tak s tím asi můžu bejt otravná, myslím, že fandové grammar vlákna mě mohli nesnášet   Jenže si nemůžu pomoc. 

Tak teda už fakt nechápu, pro koho to vyráběli, a slanou housku se sladkým nedám (samotnou s radostí)

edit: ještě slovo 'drobet' taky miluju muhehehehehe

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 20:19
Reakce na barbucha:

Taky (ot jak Brno teda) jsem dostala čočku za to moje sem/jsem..píšu to jak hovorově většinou mluvím v soukromí. No pak jsem se teda začala snažit, ale v zápalu diskuze mi tam to j mizí, takže je to podle mě ještě horší..

Online barbucha blogger
Avatar
30602 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 20:22
Reakce na Ounz:

"sem" je v pohodě, taky to v neformálních zprávách používám, a k tobě to už tak nějak patří  Ale za chleba máslem bych odjakživa vraždila 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 20:24
Reakce na barbucha:

 Haha, mám nátlakovou formulku 

no, zkusim se zas chvíli kontrolovat, ale většinou je to silnější, než já.. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 20:34
Reakce na Ounz:

Slaný se sladkým - jedna z mých dcer pojimá tradičbí velikonoční mazanec tak, že z nabízených možností eventuálního dochucení (máslo, med, šunka) využivá na jeden krajíček všechny. Jinak máslo na pečivo jako podkladovou vrstvu pod cokoli pamatuju taky, a s děsem vzpomínám na strašné mezidobí, kdy se máslo pod cokoli nahradilo Ramou pod cokoli 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 20:40
Reakce na Isca:

Nojo, margarím v jednu dobu šíleně frčel..u babiček teda ne, měly ho jednoznačně spojenej s válkou..

Offline Kokoska
Avatar
28319 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 20:50
Reakce na barbucha:

Já vím, že jsem OT, ale jako osoby nanejvýš povolané se musím zeptat, co s váma udělá formulace "já to tam nevejdu?"

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 20:51
Reakce na Ounz:

Přesně! Babička mě nabádala: Ne abys ty děti krmila margarínem, rostou, mazej jim chleba máslem

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 20:56
Reakce na zdensy:

Moudrá žena 

Offline 999
Avatar
17583 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 20:58
Reakce na Kokoska:

Přemýšlím, jestli je to anakolut, nebo kontaminace ... Na kraviny, na ty mám super paměť...

Online barbucha blogger
Avatar
30602 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:09
Reakce na Kokoska:

Já vím, že jsem OT, ale jako osoby nanejvýš povolané se musím zeptat, co s váma udělá formulace "já to tam nevejdu?"

Já nejsem osoba povolaná - žádnej jazykozpytec... možná proto vůbec netuším, co to má znamenat. Radši teda ani tušit nechci, aby mi nepraskla žilka 

Offline Guinea Pig
Avatar
519 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:09
Reakce na Potrefenáhusa:

Máslo vždy na plátky a nesnáším vytváření hoblin halabala nahoře, někteří pak vyhoblinkují až jámu uprostřed.

Jinak kdysi jsem kupovala takové solené máslo (snad irské??), bylo to hrozně dobrý, ale asi jsem to kupovala jako jediná, protože už jsem na to nikdy nenarazila.

Solené preclíčky v čokoládě mám moc ráda a nechápu, jak může mít někdo rád citronové Opavia oplatky, připomíná mi to vůni do WC mísy.

Offline Kokoska
Avatar
28319 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:13
Reakce na 999:

Ať to nebo ono, děsně mě to štve. Používá moje maminka a mívám chuť na ni ječet.

Ale nechci tu plevelit, měla bych jít radši loupat ořechy na mazanec.