Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 15. dubna 2017 12:14

Haha, o nepovedených bábovkách vím svoje. Tohle je ta moje včerejší. Ale už jí zbývá jen ta lepší část :)

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 15. dubna 2017 12:22
Reakce na Kokoska:

Vypadá jedlé, ale jako po útoku kočky. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 15. dubna 2017 12:28
Reakce na Ounz:

Mate to krasny!ja mam letos mazanec nepublikovatelnej,ale nastesti chutna skvěle,taky bez robota a fakt au,musim neco uz koupit,fakt na to ruční hneteni nemam sicflajš

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 15. dubna 2017 13:17
Reakce na Potrefenáhusa:

Děkuju, tak myslím že hlavní je ta chuť, horší by bylo, kdyby byl výstavní a nedobrej :)

no bez toho robota je to fakt blbý, i na ten čas..já tenktát, jak sem začla, byla bez robota 4 měsíce..ale teda zase sem z toho byla úplně uvytržení, jaký je to s ním super 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 15. dubna 2017 13:23
Reakce na Ounz:

A jakyho toho robota teda přesně mate?

ja ho prave malo prohnetla,ale uz jsem fakt nemohla,takze se mi ho nepovedlo v závěru poprekladat do takovýho toho hladkýho bochniku s napnutym povrchem,ale byl potrhanej,uz jak sel do trouby.ale na vnitřku se to nastesti nijak neprojevilo

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 15. dubna 2017 13:58
Reakce na Potrefenáhusa:

No, tak to já si dala těch celkem asi 25 minut  

no mám kenwood kmix, líbil se mi ten design, a docela dobrý, akorát se musí hlídat množství, jinak těsto šplhá vzhůru na tu hlavu ( tohle psala Maškrtnice i o Artisanu, ale podle mě je to spíš fak tím množstvím, když to nepřeženu, tak pohoda) já sem jednoznačně volila i podle ceny, ani Kenwood není za pár šupů, ale je to levnější než Kitchen aid. Ten se mi líbí, ale nevím, jestli nabídne o tolik víc, o kolik víc stojí než ostatní roboty. Neměla sem a nemám možnost si ho vyzkoušet. Jinak známá má jinej Kenwood, takoj ten. Ic futuristickej design a myslím, že má stejný pocity. Maškrtnice chválí ten svůj Bosch mum, mně se nelíbi to plastový tělo a mísa. To testo je fakt těžký a já chci aby robot zůstal na místě..

jinak k tomu množství, aby to nevypadalo, že hnětam po jednotlivejch houstičkách. Dá úplně v pohodě šumavu z 450 g mouky a 450 g kvásku, i ty rozpisy od Maškrtnice na dva bochníky zvládá, protestoval jen když sem tam narvala množství na 3! vánočky..to umixoval, ale musela sem ho pořád usměrňovat zpátky do mísy a trochu sem se bála, že si ho rozbiju 

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 15. dubna 2017 16:15
Reakce na Ounz:

Bochník má takový spirálový nákroj,nebo to je dílo náhody?

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 15. dubna 2017 16:48
Reakce na rozarka:

No, pokusila sem se o spirálu, není ale úplná, dokonalá..

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 15. dubna 2017 16:54
Reakce na Ounz:

Já stačím vždycky jen tak rychle říznout,aby nádoba neztrácela teplotu,na složitější tvar není čas. Zato ta kůrčička kolem spirály...tu bych asi orvala hned zatepla.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 15. dubna 2017 17:37
Reakce na rozarka:

Jojo kůrčička. No já taky kvaltuju, ale jak je vidět, čas je. Dost mi na to pomohlo skouknout pár videíček na insta bread_masters_ 

teď sem obdržela vyžádaný suvenýr z výletu - míchátko na kafe a šup na něj s žiletkou..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 15. dubna 2017 21:41

druhy pokus podle cuketkovy vanocky - a je to DOKONALY. mnam!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 15. dubna 2017 21:41

druhy pokus podle cuketkovy vanocky - a je to DOKONALY. mnam!

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. dubna 2017 07:07

Krásný, všechny čtyři 

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 16. dubna 2017 07:23

Krasavci !

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 16. dubna 2017 08:05
Reakce na Ounz:

jejda

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:34

Věnovala jsem příteli Remosku, neb v jeho maličkém bytě není trouba. Dlouho jsme ji ignorovali, až se rozhodl, že rovnou upeče chleba. A fakt upekl! Nádherný bochníček. Akorát jsem to nevyfotila :-(

Cha, já malomyslná jsem nevěřila, že to vyjde! Takže jsem prohrála čokoládu, jako obvykle :-) ale zato měla k pondělní snídani voňavý chleba s máslem a solí.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:39
Reakce na andulka01:

Remoska je naprosto boží. Neobejdu se bez ní. A brácha, než dostavěli, několik let pekl v remosce naprosto všechno. Slané, sladké, chleby, prostě všechno. Je to můj nejmilejší kus nábytku :-)

Offline Guinea Pig
Avatar
519 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 19:57
Reakce na Kokoska:

Haha, o nepovedených bábovkách vím svoje. Tohle je ta moje včerejší. Ale už jí zbývá jen ta lepší část :)

ale hlavně že byla dobrá. Maminka pekla na Velikonoce beránka a vyšlo jí z toho takový nešťastný zombie jehně.

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 20:03
Reakce na Guinea Pig:

Zombie, to je přesný označení pro tyhle případy  Samozřejmě nezbyl ani drobek, výborná byla!

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 20:13
Reakce na Guinea Pig:

Škoda, že nemáte fotku, mě se tihle zombíci líbí, má to svoje kouzlo. Já měla naopak hrozně pěkného, jak z katalogu, bíle zdobeného s kudrlinkami, uplně roztomilej a přes noc mu spadla hlava!?! A chuťově nebyl tolik dobrý, přehnala jsem to s vanilkou a ta to kupodivu zabila. Máma ráno na tu spadlou hlavu říká, tak důležitý je, že jsme večer všichni viděli, že byl pěknej.:-D.