Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:15
Reakce na barbucha:

No třeba... rvete šaty nakoupené za pobytu u Zřítelnice před odjezdem do kufru, je jich mnoho, přemnoho... prostě to do toho kufru nevejdete, budete si muset koupit další zavazadlo. Dobrý? Žilka drží?

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:16
Reakce na Kokoska:

áááááááááá... právě praskla.

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:18
Reakce na barbucha:

Ne!

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:19

Z dětství samozřejmě pamatuju dávat pod játrovou paštiku (tu ve staniolu) máslo. Teď si tuhle nebo jinou paštiku občas dávám, ale zásadně bez másla a máslo mi tam nechybí. Nemám vůbec potřebu dávat mezi pečivo a něco másloVýjimkou jsou silvestrovské šunkové chlebíčky - můj můž mě vždycky prosí, aby pod salátem byla vrstvička másla. Tak mu vyhovovím. Co miluju, to je dát "oříšek" másla do risotta.

A ještě v souvislosti s máslem... naši známí si k husté bramboračce s houbama dávají krajíc chleba namazaný na prst silnou vrstvou másla.

Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:21
Reakce na Kokoska:

V klidu, můj manžel chodí na obchod...

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:22

Když o tom tak přemýšlím, dost dlouho jsem nejedla paštiku. Nemáte někdo recept na nějakou z králičího masa? Nějaký jednoduchý postup?

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:22
Reakce na 999:

Na koupi? 

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:28
Reakce na barbucha:

Nutelu jedině lžičkou, ale miluju slanou housku s máslem a marmeládou! Sakryš, začínám slinit

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:36
Reakce na Kokoska:

Králičí recept nemám, ale občas mají fakt dobré francouzské paštiky v Lidlu (když je francouzský týden:-D). Tento týden jsou ale od pondělka taky. Jsou ve skleničce obsah mi připadá na kupovanou paštiku více než dobrý a pro mě jsou velmi chutné, nepřiměřeně slané mi taky nepřipadají.

Jo a doposavad mě nenapadlo, že se dá máslo krájet jinak než na plátky, mě by z toho asi ranila mrtvice, kdyby na to šel někdo z vrchu:-D.

Online continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:37

deda mel cukrovku, vysoký cholesterol a cirhozu jater takže maslo nemohl. Jako diteti mi to júni hrozne vonelo a chutnalo.

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:38
Reakce na Karja:

Nojo, když já bych potřebovala občas zpracovat kus králíka. Jinak než upéct ho na x způsobů.

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:40
Reakce na Kokoska:

Hm hm, snad nám někdo recept dá. Já jsem fakt paštiková, ale dělám zatím jen z jater a nezavařuji. Někdy bych si fakt navařila a zavařila půl roku dopředu. Teda já bych to sežrala za tejden asi.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:40
Reakce na Kokoska:

Nemáte kuchařky od Vaňka, mám dojem, źe ten tam paštiku z králika měl, spotřebujou se tzv baufleky (pardon) - ta břišní část.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:44
Reakce na Kokoska:

Ještě sem jí nedělala, ale von to má všechno dobrý..zkuste, dejte vědět.. 

můžu sem hodit fotku stránky, není to lumpárna?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:44
Reakce na Kokoska:

Já taky dlouho nejedla paštiku. Hodně dlouho. Až před časem, honila mě mlsná, kouknu do lednice a tam paštika. Tak ochutnám.. fakt dobrá. Snědla jsem ji. Odpoledne manžel hledal paštiku. Tys ji snědla?? Tu poslala babča, která je v DD, psiskům.. Oni mají hodně jídla, nevyhazují, nesmí se zkazit, babča všechno nesní, tak aby nedostala vynadáno, že to nesnědla, odkloní přebytečné jídlo. A slavnostně to předává manželovi, že pro něj něco má.  Takže jí to manžel hned naprášil, že jsem snědla psům paštiku.

Od té doby občas manžel přinese sýr, paštiku, a podobné. Dej to Dadoo, ona to sní..

PŘÍSAHÁM! že jsem opravdu snědla jen tenkrát tu jednu jedinou paštiku, víckrát nikdy NIC! Ale už mi to nikdo neodpáře. 

(snad mě nikdo neobviní, že tyjeme z výživových dávek důchodců. Manžel to nikdy od ní brát nechtěl, ale ona se zlobila. Takhle se to prý aspoň zužitkuje. A spoustu ovoce a dalších věcí jí pořád nosí)

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 21:59
Reakce na domenica:

"naši známí si k husté bramborovo-houbové polévce dávají krajíc chleba namazaný na prst silnou vrstvou másla."

Úplně je chápu. Já si dávám takto namazaný krajíc vždycky k leču 

Vtip je v tom, aby pokrm byl dostatečně teplý, a přikusování pravidelné - pak se ti to máslo v puse krásně rozpouští!

Variantu s polívkou mám sto chutí vyzkoušet 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 22:03
Reakce na barbucha:

Já vím, a taky si s tou myšlenkou jednou to zkusit pořád pohrávám. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 22:05
Reakce na domenica:

Obávám se, že to jednou zkusím - a nebudu už chtít jinak!  Mno, následující volno k podobným experimentům přímo vybízí... 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 22:12
Reakce na barbucha:

No jo, vlastně, Velikonoce!  Mazanec (samozřejmě vlastnoručně upečený) miluju s pořádnou vrstvou cukru. Někdo i tady maže máslem.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 22:14

A ještě k těm sladko-slaným kombinacím. Jedna z největších lahůdek je pro mě pita se slanou fetou a medem, specialita z jižné Kréty, prosciutto crudo se žlutým melounem, slané tyčinky s nutelou...