Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 21:10
Reakce na continuity:

Jako dítě jsem milovala silnou vrstvu másla, na to marmeládu. Nebo paštiku,pod tu dnes máslo vůbec nedávám. Dneska jen trochu máznu. Mám ráda i arašídovou a lískooříškovou pastu pod marmeládu, ale máslo je máslo.

Offline continuity
Avatar
33722 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 21:14
Reakce na Lamicka:

jj, presne, ja fakt nemam rada tu marmeladu zateklou do chleba a med, to uz vubec.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 21:15
Reakce na Lamicka:

plátek másla, májku, sůl, pepř a mletou papriku. a vlastně ten chleba k tomu nemusel ani být:P

Offline continuity
Avatar
33722 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 21:15
Reakce na Ounz:

hm, ja kdyz uz vubec neco, tak povidla na chlebu s maslem s mlekem. jako dite jsem tak vybirava nebyla. ale babicka delala fantasticke marmelady - vetsinou kombinace nekolika druhu ovoce. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 21:42
Reakce na continuity:

To nebyla vybíravost, jen mi vadila ta kombinace 'slaný a sladký' dohromady..když jsem byla na táboře zoufala jsem si, když na snídani byl chleba s takovou sladkou pěnou, buď jahodová nebo meruňková(?), byla sem hlady..naopak jsem skákala štěstím, když byla rybičková..

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 21:44
Reakce na Lamicka:

Že se máslo maže pod paštiku, jsem zjistila až v dospělosti, od kamarádky..

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 21:54
Reakce na Ounz:

Když jsem byla malá, taky se u nás mazalo máslo pod paštiku. I pod taveňák. Zpětně mi to přijde strašně divný. A hlavně paštiku ani taveňák už nejím

Kombinaci sladký a slaný taky odjakživa nemusím, ale ne až tak, že bych nesnesla chleba s marmeládou.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 22:01
Reakce na coralline:

Tyjo ještě pod taveňák, ste si žili nějak moc nóbl ne 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 22:39
Reakce na Ounz:

 mne prosim kdyz jsme se vzmohli davala maminka na chleba tavenak a na to selsky salam. brrr fuj 

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 22:43
Reakce na Ounz:

Stokorunama jsme podpalovali v kamnech

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 11:41
Reakce na coralline:

 

viktorka_od splavu  no salám přes to vím, ale my to měli jen samotný 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 11:47
Reakce na Ounz:

samotnej chleba s taveňákem nepoživatelnej, se salámem už vůbec ale rohlík, a podmazanej máslem, tak to si jednou za čas dám i teď:D

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 11:50

Já už sem taveňák neměla let, ale na chlebu mi nevadil..

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 11:53

podmazanej máslem pod čím?

to si pamatuju ze základky, že to dost dětí nosilo, to máslo pod paštikou, taky jsem to nikdy neměla ráda.

pro mě jsou ty chleby s něčím trochu nepoživatelný bez zeleniny, ale třeba chleba s taveňákem a rajčetem bych si dala hned. Teda, samozřejmě jsem taveňák neměla tak 10 let...:-D (jako fakt ale)

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 12:10
Reakce na Ounz:

"To nebyla vybíravost, jen mi vadila ta kombinace 'slaný a sladký' dohromady"

Tak to já to odjakživa miluju. Hodně slaná (posolená) houska, čím víc na ní křupe soli, tím líp - a s máslem a medem!

Doma jsme si mazali povidla na oštiepok...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 12:38
Reakce na Potrefenáhusa:

no na rohlík nejdřív máslo a pak ten taveňák. máslo nesmí být moc rozpuštěný, aby se to nesmatlalo dohromady:-) já teda nakrájenou zeleninu všeho druhu dávám na stůl úplně ke každé takové "suché" večeři typu chleba rohlík s něčím nebo třeba rizoto apod. včera ke guláši teda ne:-) no a takovej chleba s máslem a ředkvičkama nebo tím rajčetem... ale opravdickým ze zahrady, aaach to bych si dala

taveňák občas kupuju do nějaké pomazánky, snáz je pak dostanu do dětí. pomazánku typu tvaroh+bylinky, když udělám, tak si ji taky sama sním:-( to se vošklebuje i muž. prostě samej konzervativec je to u nás, a já bych si aj dala ledacos novýho, jen nemám s kým bych si to dala:P

nevím z jakýho důvodu se mi ale taveňák vůbec nehodí ke chlebu. asi jako škvarky s rohlíkem, to taky nemůžu (ale jsou lidi co to normálně jí)

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 12:54
Reakce na Potrefenáhusa:

Mně teda taveňák, paštiky a spol. úplně přestaly chutnat. Původně jsem to přestala jíst, protože je to nezdravý. A když jsem to po čase zase ochutnala, jako že pár jednohubek na návštěvě mě nezabije, tak už jsem to nemohla pozřít. Hlavně je to strašně slaný. Vůbec nechápu, že mi to dřív nevadilo. Změny receptur asi taky hrajou roli, ale tyhle věci určitě byly hrozně slaný vždycky.

Takže po 10 letech...

Edit: Tak mě ještě napadlo, jestli kvůli tomu se to nepodmazávalo máslem. Aby se to dalo vůbec jíst :-D Máslo to přece jen trochu naředilo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 13:14
Reakce na coralline:

eee... no já si to máslo pod tím ještě solím:-) ale fakt to nejím denně, možná tak jednou do měsíce? nebo i míň, na střídačku se sardelkou:P

edit ale ta paštika to je pravda. tuhle jsem někde měla tu májku a jíst se to nedalo, si pamatuju že jsem si ji fakt ještě solívala a že byla taková tuhá. teď je matlavá a přesolená, ble

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 13:27

Jsou veci, co s rohlikem nemuzu, ale s chlebem jo. Treba chleba s medem, chleba se sadlem. Na rohliku ci housce bych to nepozrela. A chleba s maslem a redkvickama, mnam

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 13:33

Tak lidé mají různé chutě  Já nemůžu ani tu sardelovou pastu, ani s vrstvou másla ne (ochutnala jsem nedávno na základě zdejší diskuze). Taky třeba nivu, plíseň mi nevadí, ale soli je tam na mě moc.