Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 12. října 2021 07:34

slniecko Mana je fakt hnusná. K Nutridrinkům už jsem se párkrát pronejedla.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. října 2021 08:02

Pinot Noir No my děláme akorát ty marmelády, povidla a jabka na koláč, naše zahrádka je malá. A marmelády nám teda mizí rychlostí blesku, kluci je částo snídají a palačinkami taky nepohrdnou.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 12. října 2021 08:02

slniecko continuity Sweet Potato nechte toho, dcera se zrovna docela rozjedla, nechci aby tu chytila zpatky stravovani stylem "ziju z prany"..!!

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 13. října 2021 03:29
Reakce na Sweet Potato:

 Mana je fakt hnusná.

​Chvalabohu

Pavlena pardon...a držím palce .

Offline mazanajana
Avatar
příspěvků moje polička 14. října 2021 08:52

Máte tady, prosím, někdo zkušenost s bešamelem z rostlinného mléka? Na internetu jsem takové různé veganské recepty našla, ale zajímalo by mě, jestli už jste to někdo zkoušel a případně jaké rostlinné mléko se na to hodí nejlépe. Nebo to není ono a mám si radši vymyslet úplně jiné jídlo, kde se mléko vůbec nevyskytuje? (Chtěla jsem dělat lasagne, ale návštěva nemůže mléko a výrobky z něj.)

Online notna
Avatar
6518 příspěvků moje polička 14. října 2021 09:26

mazanajana Bešamel dělám z ovesného, špaldoveho nebo sojového mléka a neměla jsem s tím problém. Většinou mám rostlinná mléka z DM drogerie.

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 14. října 2021 10:39

Evaeva ten dort je uplne profesionalni, jsi husta!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. října 2021 11:18

Gatita no, fotky trošku klamou, ale jo, nakonec se povedl. Díky. Pořád to bylo v kategorii "stačí se držet receptu", žádné super vychytávky jsem nepotřebovala.

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:50

Evaeva jen se nepodcenuj, ono to neni tak snadne, viz moje narozeninove peceni. Nebylo to spatne, ale nebylo to uplne ono.

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:51

Prosim, nevidely jste v praze prodavat jedle kastany?

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:59

Gatita V Delmartu, ale přišly mi trochu z formy.

Nebo Kunratická Stodola.

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 14. října 2021 13:02

Sweet Potato delmart tu mam, zkusim, kunratice daleko...dekuju

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 14. října 2021 13:07

Tak abych prispela - vcera krevety podle receptu z rohliku. Recept doporucuju, je to ten s citrusy, zazvorem a koriandrem. Akorat teda kdyz jsem mackala stavu z 15. Kreveti hlavy, vzalo mi to trochu apetit.  Priste to sverim muzi;) Ale jinak super a v lidlu ted meli ty velke krevety.

Offline Myrtila
Avatar
2962 příspěvků moje polička 14. října 2021 13:30

mazanajana Ja nejcasteji pouzivam ryzove mleko, jakekoli, ktere kde sezenu, a besamel z nej delam bezne. Jen jestli jsi zvykla delat zaklad na masle, tak pri bezmlecne diete je obvykle nutne nahradit i to, treba nejakym chutove neutralnim olejem. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. října 2021 13:41

Gatita loni mívali na rohlíku

Offline mazanajana
Avatar
příspěvků moje polička 14. října 2021 17:26

notna Myrtila Děkuju za tipy! Koupila jsem si v DM ovesné a jdu na to.

Online notna
Avatar
6518 příspěvků moje polička 14. října 2021 18:12

Nemáte nějaký dobrý recept s batáty? Umím z nich jen pyré a pečené samotné nebo s jinou zeleninou. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 14. října 2021 18:25

notna Dělám tohle:

Indická červená čočka

Ingredience (2 porce):

200g červené čočky, cca ½ kg batátů, 5 rajčat, lžičku římského kmínu, lžičku mletého koriandru, čerstvý koriandr, 2 červené cibule, ½ lžičky čerstvé kurkumy, kousek zázvoru, 2 stroužky česneku, sůl, citronová šťáva, voda, olivový olej

Postup:

Rajčata oloupeme a nakrájíme. Oloupeme batáty a nakrájíme je na menší kousky. Čočku propláchneme studenou vodou. Cibuli nakrájíme na slabé plátky, zázvor oloupeme a najemno nastrouháme. Na rozpáleném oleji necháme zesklovatět cibuli, poté přidáme římský kmín, zázvor, česnek a mletý koriandr - necháme cca 1 min a přidáme rajčata. Necháme mírně rozvařit a přidáme batáty, případně přilijeme trochu horké vody. Po cca 10 min (batáty jsou poloměkké) přidáme čočku a kurkumu, přilijeme horkou vodu a necháme dalších cca 15 min vše změknout. Dle potřeby dolijeme vodu a osolíme. Na závěr přidáme čerstvý koriandr a dochutíme citronem. Podáváme buď samostatně nebo s bagetou, ideálně s indickými plackami.

Online notna
Avatar
6518 příspěvků moje polička 14. října 2021 18:35

Hanka H Děkuji! To vypadá moc dobře

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 14. října 2021 19:48

Hanka H notna delam něco podobného, jen bez batátů a na konci dávám tučný jogurt. Už do hotového jídla.