Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 09. října 2020 13:40
Reakce na Sweet Potato:

 Vir se chová jinak a můžou za to lidi.

​Jak - chová jinak?!! Neumí číst ten blbec, a počítat?

Z nakaženejch končí ve špitále, v těžkým stavu, furt stejný procento lidí. Jako jo, když jich votestuju 100, tak je to procento nižší než z tisíce... a když testuju jak vzteklá (najednou!), tak jich samozřejmě napočítám víc. Ovšem to panu ekonomovi asi těžko vysvětlovat...

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 09. října 2020 14:00

barbucha To asi umí, ale nepotřebuje. Realita vůbec není podstatná. Co slovo to lež. Připravuje si půdu pro lockdown - nedodržujete nařízení, tak musíme. (Lockdown bych asi brala radši dříve než později, tahle opatření jen prodlužují agónii, ale tenhle "důvod", ten mne s..e moc.)

Akorát to, že si za to můžeme sami, to je vlastně pravda. Zvolili jsme si ho.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. října 2020 14:02

Sweet Potato souhlasím úplně s každou tvojí větou

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 09. října 2020 14:08
Reakce na Evaeva:

Sweet Potato souhlasím úplně s každou tvojí větou

​Ja také.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 09. října 2020 14:22

Sweet Potato dnes jsem na poradě řekla, že sázím na lockdown nejpozdeji do konce příštího týdne.

Dobrá zpráva je, že dítě spadlo do skupiny, která příští týden ještě chodí do školy. Takže ještě naděje na týden normálního života před náma. 

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 09. října 2020 14:24

continuity taky s tim tak počítám 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. října 2020 15:08

continuity Moje dítě do první skupiny, takže od pondělí je doma. Tak mám doma týden oba a pochybuju, že by potom šli už ze střední školy do zařízení. Ještě jsem od září neměla den, že by oba byli ve škole, furt něco.

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 09. října 2020 15:18

Sweet Potato byla to prepadovka. A hlavne bez vetsiny medii a jejich otazek. :(

eM no... jak ti to popsat... predstav si hysterickou matku, jak vyhrozuje deckum, ze jestli nebudou pravidelne chodit s kosem a utirat nadobi, dostanou zaracha. :D

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 09. října 2020 15:23

razorblade Spíš vytočenou soušku učku. 
Tak vážení...! (My s vámi měli trpělivost, ale když to nejde po dobrém...)

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 09. října 2020 15:25

continuity Moje taky. Ale jako dobrou zprávu to fakt nevyhodnotilo.

Ale je to na palici. Vyšší gympl tam sice není, ale základka jo. A naopak znám dost základek, kde má 1.a 2. stupeň svoji budovu.

Včera mi přišlo, že Plagu ta otázka na nižší gymply zaskočila a něco zaimprovizoval.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 09. října 2020 15:34
Reakce na barbucha:

Z nakaženejch končí ve špitále, v těžkým stavu, furt stejný procento lidí. 

​a to je pravda, nebo si to myslíš?

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 09. října 2020 15:54

Prostě svou vinu přehodil na lidi. Už nemá Adama, aby to házel na něho, Kalousek už taky nějak nefunguje, tak za to můžeme prostě my všichni. On samozřejmě ne, on nikdy.

A má pravdu, zvolili jsme si ho. Já teda ne, ale holt smolík.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 09. října 2020 16:08

Sweet Potato Vlastni budova je napr. u nas, dokonce kazda v jine mestske casti. Kazdopadne u nas jde taky dite do skoly, hura. A udelali skupiny 6.+9. a 7.+8. tridy. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 09. října 2020 16:13

viktorka_od splavu

Na téhle velkých souborech už to funguje celkem spolehlive, co se ale může stát, že to procento dokonce stoupne, protože se to počítá z identifikovaných lidi a vyhledávat ty nakažené se poslední týdny dařilo čím dál tím hůř ( to je to nefungujici trasování). 

proč ted vizualne klesá procento mrtvých že všech nakažených jsem už vysvětlovala minulý týden. Je to hrubá metodická chyba a měli by dostat po prstech a ne to zveřejňovat. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 09. října 2020 16:16

barbucha teď určitě netestujeme jak vztekli, testuje se méně než předtím a navíc procento pozitivních v těch vzorcích pořád stoupá, už týden se v datové komunitě neřeší nic moc jiného. 

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 09. října 2020 16:45

Chci se zeptat ? Pořádají se u vás trhy ? V Budějicích už několik dní trhy na náměstí, hlava na hlavě, no nevím jestli je dobře aby se důchodci promořovali od studentů.  V kontextu toho všeho mě to přijde absurdní.

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 09. října 2020 17:06

jitřenka V Ostravě na Masarykáči jsou celý týden italské trhy, salámy, sýry nakrájené na talířkách, nabíráš si rukou, žádná párátka. Roušky nemá nikdo. Tak asi tak.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 09. října 2020 17:49

Ještě jednou dnes uslyším, že se musíme chovat zodpovědně a budu ječet. To je tak prázdná fráze. Ti co se tak chovají, těm to nemusí někdo x krát denně omílat a ti, kteří se tak nechovají, se tak chovat nezačnou, protože jim to Babiš a Schillerová důležitě sdělí.

Offline Liesel
Avatar
1443 příspěvků moje polička 09. října 2020 17:55

A co se tyce kompentace firnam,  OSVC, proste komukoliv kdo je omezen, tak at se vsichni pripravi, ze toho moc nedostanou, mozna nic. Plosne kompenzace nebudou a pry pouze cilene, tzn vlk se nazere a koza zustane cela. Dosly prachy, dalsi volby daleko...