Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 09. října 2020 20:23

999 To by ho pořád nevolilo tolik lidí

Offline Sweet Potato
Avatar
34830 příspěvků moje polička 09. října 2020 20:23

nonemy Nevidí, protože nechce vidět. 
Lidé obvykle vidí a slyší to, co vidět a slyšet chtějí.   
A je snazší spokojeně přikývnout, že za to zas můžou pražáci (to malé p je tam schválně), mladý nebo opozice, tj třeba odéeska, za jejíž vlády dotyčný přišel o práci nebo o prachy. 
Změnit názor (politický) je strašně těžký a dlouhý proces, protože to znamená přiznat, že jsem se mýlil. A kdo rád přiznává chybu? Mnohem pohodlnější a bezpečnější je se v něm utvrzovat, za každou cenu.

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 09. října 2020 20:23

ionicera Tak já jsem dáma, ale souhlasím v plném rozsahu.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 09. října 2020 20:27

Sweet Potato bohužel máš pravdu. teď jsem o tom debatovala s kolegou (jinak inteligentní kluk), sice ho nakonec nevolil, ale jeho argument "všichni tam kradou, ti před ním taky kradli"... nesnáším takové "argumenty", na takový blábol není co říct

Offline Vilemina
Avatar
2267 příspěvků moje polička 09. října 2020 20:34

Sweet Potato souhlas, nechtěj vidět a slyšet. Onehdy jsem na našem malomeste(spíš vesnici) vykoukla ze svý bubliny a bylo mi z toho i docela zle. Bohužel, neumím bryskně argumentovat a napadá mě, co říct , až ex post

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 09. října 2020 20:35

Já mám tady dva názory na to, proč lidi odmítají realitu covidu. Celkem bych se přikláněla k tomu druhému, protoze smeteni problémů že stolu tím, že jste blbci, (že to nechápete), nebo rovnou napůl psychopati bez hodnotového systemu (když nevíte, co je pro vás nejlepší) není řešení ničeho. S Covidem nám to už asi nepomůže, ale chtělo by to něco udělat kvůli věcem příštím.  

https://psychologie.cz/covid-emocni-inteligence/?fbclid=IwAR3R1I4MqzVV1BWaV1QKFY2pcrd9PpO0Z2u7Rp1qY-CXRxgT0tC0Bz6HVQo

https://a2larm.cz/2020/10/mnoho-cechu-uz-si-protipandemicka-opatreni-proste-nemuze-dovolit/

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 09. října 2020 20:38

Jinak proč lidi volí Babiše rozebírá Prokop ve slepých skvrnách. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. října 2020 20:39
Reakce na prďola:

​Já tomu docela i rozumím, protože jaký mají/máme výhled? a) očkování nedostatečně otestovanou vakcínou s bůhví jakými side-efekty b) nekonečné soft lockdowny při každé další vlnce/vlně c) vsadit na promoření s vírou v lehký průběh. Nic moc jiného nevidím

​To si myslím taky, že nás čeká jen zpomalování dalších vln a pokud není žádná dlouhodobá imunita, tak několik let. Tak já mám třeba jasno, kterou možnost bych zvolila, kdybych si mohla vybrat

 Nejraději bych byla, kdyby vyšel ten scénář Pekové a byl by klid. Jen si myslím, že takhle lehké to nebude.

Offline Sweet Potato
Avatar
34830 příspěvků moje polička 09. října 2020 20:43

nonemy Já myslím, že pro většinu jeho voličů jsou argumentem peníze. Nejde zdaleka jen o důchodce. Spousta jich je ve státní službě. Policie, hasiči. Babiš jim vrátil to, co jim tenkrát Langer sebral, bylo mi vysvětleno. A to argument, důvod holt je. Samozřejmě, můžeme se pohoršovat, že je to krátkozraké, že v budoucnu to bude chybět atd. Jenže ti lidé žijí dnes. 

Offline dynda
Avatar
7262 příspěvků moje polička 09. října 2020 20:58

žluťásek 

U nás v Bile ráno/dopoledne nic nemají, protože teprve vybalují. To vůbec není směroplatnej obchod.

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 09. října 2020 21:02

Renusatko většina historických epidemii chodila po vlnách, ani mor tady nebyl kontinuálně mnoho let, ale třeba dva roky a pak deset let klid. To samé Španělska chřipka. 

Takže na deset let to určitě nebude. 

Jak už jsem dávala Kulveita: nic nedělat a bude to dobrý v nabídce prostě není. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 09. října 2020 21:03

continuity Články jsem ještě nepřečetla (určitě přečtu), ale myslím, že u popíračů je to kombinace strachu, únavy, touhy vrátit se k normálnímu, běžnému životu.
Pozoruji to i u sebe (i když popírač rozhodně nejsem). Na jaře jsem se dost bála. Teď se taky trochu bojím, ale to kvůli tomu, že špatně snáším všechny nemoci, svoje i blízkých. Od března do konce června jsem pracovala z domu. Teď můžu mít HO a prodlužuji normální chození do práce, co to jde. Protože kromě fyzického zdraví je pro mě důležité i to psychické. Až návratem v červenci do práce mi svět zase přišel normální. Kamarád je na HO od března a celkem dost mu to leze na mozek. Někomu to třeba vyhovuje, ale já ten normální režim a styk s ostatními lidmi potřebuji. Nějakou dobu se to určitě vydržet dá, za týden na HO zase jdu, ale doufám, že to zase nebudou měsíce.

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 09. října 2020 21:03

dynda no u nás nemají nic ani zrána a ani k večeru. Během těch karanten jsem jednou přišla v sobotu odpoledne do krámu a byly plné regály všeho možného, zeleniny, kterou jsem neviděla několik týdnů. 

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 09. října 2020 21:04

Sweet Potato taky jsem slysela ty argumenty, ze mozna krade, ale to kradou vsichni a za nej se mame aspon dobre

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 09. října 2020 21:05

Sweet Potato to jsem nevěděla, njn peníze jsou mocný nástroj, si kupuje voliče hajzl

Offline dynda
Avatar
7262 příspěvků moje polička 09. října 2020 21:05

continuity 

Věřím, tam je to klidně možný.

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 09. října 2020 21:07

Sweet Potato když ty lidi teď umřou tak jim ty peníze budou k hodně věcem :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34830 příspěvků moje polička 09. října 2020 21:08

baltik Je to bohužel tak. Těm lidem to ale nelze moc vyčítat. A hlavně takové to vymezování nad blbými koblihami je kontraproduktivní.

continuity Ten první text je hodně trefný. Druhý si nechám na jindy.

Offline dynda
Avatar
7262 příspěvků moje polička 09. října 2020 21:10
Reakce na 999:

A to, ze Andrej Babiš je fakt ču..k, už tady někdo psal? 

​Nepsal, ale asi by se to mělo říkat a psát častěji. Já mám teda ještě v oblibě slovo zm.d, to má takovou jako implicitní zkur.... pokřivenost. Ono zase když to pronese dáma, má to jinou váhu než od kluků ve čtvrtý cenový

Offline Sweet Potato
Avatar
34830 příspěvků moje polička 09. října 2020 21:12

nonemy Kupuje. Kdyby aspoň za svoje.