Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 08. října 2020 22:02

A666 Vánoce na Slovensku jsme odpískali nekdy v půlce prázdnin. Já teda nevěřím ani jarním prázdninam v Rakousku. 

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 08. října 2020 22:03

continuity Ja zrovna dneska rano koukala na brezenna Kube

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 08. října 2020 22:06

razorblade když tam nějak doplujes

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 08. října 2020 22:11
Reakce na continuity:

A666 Vánoce na Slovensku jsme odpískali nekdy v půlce prázdnin. Já teda nevěřím ani jarním prázdninam v Rakousku. 

​Já nějak to odpískání ještě stále nezvládám. Přiznám se, že to totiž může být poslední hřebíček....... Už tak se za toho třičtvrtě roku stalo tolik věcí (včetně přesunutí všech mých zbývajících tří prarodičů do domova důchodců, úmrtí dědy - ne na covid, zjištění alzheimera u druhého, kde ten přesun byl fakt urychlený, protože prosáklo, že se potuloval nad ránem po Praze......), že jsem dost silně vykolejená. Na FB někdo psal, že by Prymula mohl zakázat rodinu. Já ji mám zakázanou třičtvrtě roku, ve chvíli, kdy jsme se chystali do ČR se to začlo všechno podělávat.

Sorry za elaborát, ale už nějak nemůžu. Nejhorší je, že jsem daleko a nemůžu absolutně nic dělat, jen to zpovzdálí pozorovat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 08. října 2020 22:20
Reakce na baltik:

A jeste k home office - majitele nasi firmy to nesnasi, maji porad pocit, ze doma nikdo nedela, takze jsme dostali jen mail, ze musime i v kancelari sedet v rousce, protoze hygiena se v pripade pozitivniho testu pta, jestli kontakt probehl s rouskou a tudiz bez ni bychom ohrozovali chod firmy...

​jo, u nás dnes vyšlo nové opatření, že HO se nepovoluje, každý může sedět po jednom v kanceláři, kdo má podezření na nákazu vyfasuje si respirátor, a když už to nepůjde jinak, tak teda HO by šlo, ale jen pro zaměstnance s firemním notebookem. ty si sice měli nafasovat všichni, ale nepodařilo se je nakoupit (ne z finančních důvodů, peněz je dost), takže se prostě budem promořovat do aleluja. různé porady a schůzky do včera probíhaly vesele včetně občerstvení "z jednoho talíře" se divim že máme těch nakažených tak málo (1%). prvek kritické infrastruktury v praxi

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 08. října 2020 22:24
Reakce na Sweet Potato:

barbucha Ale nene. Data většina mládežníků nemá. Nebo má v onezeném množství, které jsou schopni vysosnout za den.

To je náhodou ďábelské opatření.

​mno tak naši mládežníci ještě loni v zimě neměli. pak v rámci šíření paniky dostali neomezený data zdarma od operátora... wifi doma přetížená naší prací.. si na to zvykli a když to operátoři vrátili zpátky, tak si ta neomezená data začali platit - jo přesně s tím samozřejmě ti operátoři počítali. tož tak

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 08. října 2020 22:25
Reakce na ionicera:

. Zas ale, proč by zrovna naše generace měla mít nějaké právo na štěstí? Byly epidemie, války. Někdy mám pocit, že se lidé chovají, jako kdyby jim tohle někdo dělal schválně!

​to je hrozně smutná ale pravda.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 08. října 2020 22:28

A666 já mám od Vanoc na konte jeden cely den u ségry s nasima,chtěla jsem víkend, ale dítě chytlo reakci po očkování, tak jsem jela až v neděli. Alespoň ty děti tam byly. 

Jsou oba dva riziková skupina, jakmile se něco semele, tak tady všeho nechám a jedu tam. Péče o příbuzné zatím spadá do výjimek. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 08. října 2020 22:30

viktorka_od splavu to je šílené, to fakt musí vláda všechny vodit za ručičku?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 08. října 2020 22:32
Reakce na ionicera:

Mám praktickou otázku. Nevíte, jestli má nárok na ošetřovné rodič 11 letého dítěte? 

​ano má

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 09. října 2020 08:21

Jeste k tem testum: Antigen neni protilatka. Ty prvni "rychlotesty" z krve jsou testy na protilatky.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 09. října 2020 08:48

​to je hrozně smutná ale pravda.

​To sice jo, ale tak zas je nás eště dost, který zažili aspoň ´68... pak třicet let za ostnatým drátem s laskavou péčí komoušů a estébáků a všech výhod z toho plynoucích... a teď po dalších 30 letech tady máme zase mor... takže vo nějaký celoživotní selance bych si dovolila pochybovat. Díky bohu za posledních třicet let samozřejmě... ale nedivím se nevůli lidí, který prostě pokládali Evropu 21. století za bezpečnou a spolehlivou, no.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 09. října 2020 08:58

continuity My se s tchány na Slovensku taky neviděli od Vánoc. :-( A až teď se dozvěděli o Japonsku, chtěli jsme jim to říct osobně, ale už jsme to vzdali....

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 09. října 2020 09:07

Musim říct, že mi ten Pohlreich (a spol.) a jeho skuhrání leze poněkud na nervy. Jako jo, souhlasím s tím, že ty zavírací hodiny jsou velmi vychytralý záměr - aby stát nemusel platit odškodný... ale jak ho poslední dobou vidim, tak nejdřív mi hnul žlučí výzvou ke klientům, aby mu živili jeho zaměstnance ("číšníka má zaplatit host" wtf?!)... a teď to ještě korunovali komentováním těch zavíraček: že v pozdějších hodinách jsou hosti velkorysejší, o což tímto hospodský přijdou.

Jako argumentovat v podstatě tím, že potřebujou hosty nejdřív pořádně nalejt, aby z nich vyrazili víc peněz? Jako jo, je to tak že nalitej spíš pustí chlup, ale spolíhat na to jako na podnikatelskej záměr? 

To už by nás mohli například i kadeřníci začít drogovat, taky by třeba dostali větší dýško...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 09. října 2020 09:29

barbucha tak ale oni ten podnikatelsky zamer na tom prave postaveny maji, preci, to je realita. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 09. října 2020 09:50

barbucha taky nemám ráda tyhle řeči, jak jsme rozmazleni atd. Každá doba přináší jiné starosti a problémy.valky zavinili zase jenom lidé a nemoc není za trest. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 09. října 2020 09:51

viktorka_od splavu 

Tak já myslela, že podnikatelskej záměr hospodskýho je živit se podáváním jídla a pití

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 09. října 2020 10:14

Tyjo, proč až teď u snídaně čtu na netu, že ode dneška smíme do obchodu maximálně po dvojičkách, ačkoli jsem včerejší brífink sledovala celkem bedlivě? To je fakt tak strašně těžký si seznam opatření napsat na papírek a na té tiskovce ho přečíst pokud možno celej odshora až dolů? Žádám od ministra zdravotnictví, člena vlády a vrcholného představitele této země příliš mnoho? Aaaargh! 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 09. října 2020 10:19

barbucha Teď jsem nečetla, na co si Polreich stěžuje. A v současné době bych i nějaké stesky pochopila.Ppřece jenom už nějakou dobu museli mít zavřeno, do starých kolejích se tržby nevrátily, je to už několik měsíců. Ale když při prvním vyhlášení karantény začal Polreich a další šéfkuchaři a majitelé prestižních restaurací plakat, jak je to zruinuje, tak to pro mě bylo teda velké WTF! Podniky, které sází na luxus, bohatou klientelu, prestiž apod. tak je jejich vedení finančně negramotné a nemají rezervy, finanční polštář?! Vždyť i v normálním provozu se může stát průser - zavře je hygiena, stane se havárie na provozovně apod. 

Offline rasaNori
Avatar
7732 příspěvků moje polička 09. října 2020 10:26

Karoleena jj taky jsem to cetla v dnesni fronte u kasy v nasem mistnim kramu:D