Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline tv
Avatar
3587 příspěvků moje polička 08. října 2020 20:52

žluťásek fakt? Myslela jsem, že to je pro děti do deseti let.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 08. října 2020 20:59
Reakce na razorblade:

Garfie Ty zoo jsem pochopila tak, ze kdyz je o vikendu hezky, tak jsou tam davy lidi i venku a oni chtej omezit kontakt mezi jedinci mimo rodiny. A wifi a omezeni lidi u stolu v obchodacich je nahodou genialni tah, protoze kdyz soudim treba podle obchodnich center u nas v hk, decka jsou tam peceny vareny, tohle by ke mohlo odradit a kdyz budou sedet pred obchodakě, aspon budou venku kde se to prej min siri

​Smutný je, že tam není vidět snaha fakt nechat to, co je rozumné. Stačilo by v zoo prodávat vstupenky jen online, na časy vstupu a byl by nějaký denní limit. Lidé s ročníma kartama by se prostě někde zaregistrovali, aby se započítali. Zavřít pavilony a hotovo.........

Ale evidentně koncept stanovení plochy nutné na návštěvníka je koncept, který k vládě nedoběhnul. Proto taky neustále říkali absolutní čísla místo aby nějak regulovali prostor na osobu (takže v restauracích majís edět jen 4 u stolu ale je nějak dané, jak daleko od sebe ty stoly mají být?)

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:02

A666 Jo,vzdálenosti stolu jsou omezeny,  myslím 1,5 m. Jestli to každý dodržuje je věc druhá. 

V úterý jsem jedla v Globusu ( přijdu do pekla, já vím) a každej druhej stůl byl zapaskovanej, po každém stravnikovi naběhla slečna s desinfekcí). 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:05

A666 jinak ještě jedna věc, v tomto Kocourkově, kde se každý snaží obabrat, co lze, asi nejde jinak než mít ty pravidla stanovená na tvrdo. 

Já si teda myslím, že s těma skokana je to celkem blbost, stejně to nepomůže a nejpozději do 10 dnů je to zavřeno všechno. Já tak koukám na ten dnešní výsledek, tak možná i dřív. 

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:06

.

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:07
Reakce na baltik:

A co si myslite o tom planu otestovat veskery lid pres prakticke lekare? Je to realne?

​Tak u toho mně naskočilo "Vyšlo poručení od císaře Augusta..."

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:09

Karoleena ja mám k tomu testování názor,  že když to efektivně vytáhne z oběhu jenom 85% nakažených, i tak to strašne pomôže snížit tu nálož v populaci, ono by pomohlo i kdyby se nechala otestovat půlka a třeba 90% z nich. Potíž není v tom počtu aktuálně objevených pozitivních, ale v tom, že nemame tuseni, kolik nám jich utíká ( a ten odhad jsou vyšší desítky procent). 

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:14

My si teď zažili den "hrůzy", otec včera lehl s teplotou a střevními problémy. Ráno už jenom střevní problémy, ale jelikož včera zburcoval půlku špitálu, tak dneska na testy nakonec šel. No, měla jsem nervy lehce napnuté a naštěstí je všechno ok. Jako souhlasím s tím, že doktory testovat, ale úplně sobecky jsem si říkala, co si počnem s výzkumem, když skončím v karanténě já a pak nedejbože všichni z práce.

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:15

tv muž měl už několikrát osetrovny na mě, když jsem měla horečky a nezvládla bych celej den doma sama s miminem. Málo lidí to ví, ale jde to v pohodě. Nebo po porodu, po nějakým výkonu v nemocnici, i při obyč viroze, když nemůžeš zůstat sama doma třeba kvůli tomu malýmu dítěti. Můžeš být doma jak dlouho potřebuješ, proplacenych je jen prvních devět dní. Musí to být členové jedné domácnosti, nemůže si ho vzít babička, sestra apod. 

Edit, tady víc 

https://www.cssz.cz/osetrovne

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:21

.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:21

žluťásek Jenže to není osetrovacka na tebe, ale na to mimino, ne? Taky jsem to po porodu a nalednem zákroku měla, bylo tam napsáno něco "z důvodu matky ve stavu neschopnem péče" nebo něco v tom smyslu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. října 2020 21:23

MP Meri může to být i na tebe, pokud nebudeš schopná se o sebe postarat. Rozhoduje o tom doktor.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:33

Evaeva Aha. Jako jo, dává to asi smysl.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:34

MP Meri Já jsem měla i na syna, když měl 15. Se 40 teplotama ho nemůžu nechat doma samotného. Ještě byl i astmatik.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:37
Reakce na continuity:

Karoleena ja mám k tomu testování názor,  že když to efektivně vytáhne z oběhu jenom 85% nakažených, i tak to strašne pomôže snížit tu nálož v populaci, ono by pomohlo i kdyby se nechala otestovat půlka a třeba 90% z nich. Potíž není v tom počtu aktuálně objevených pozitivních, ale v tom, že nemame tuseni, kolik nám jich utíká ( a ten odhad jsou vyšší desítky procent). 

​No ty % pozitivních testů teda pěkně vystřelují nahoru........ Mám pocit, že to jasně ukazuje, že ta stagnace, o které si někteří před časem mysleli, že je to znamená, že jsme za vrcholem, byla pravděpodobně daná jen tím, že se dosáhlo stropu tetsovací kapacity. jak se přestali opakovaně testovat negativní pro propuštění z karaneny, šla čísla nahoru.....

A souhlas, bhužel je silně pravděpodobné, že na lockdown bohužel dojde

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:38

Renusatko u těch starších dětí s dospělých je podmínkou společná domácnost 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:42

A666 já vůbec nechápu, jak k ty stagnaci přišli a ještě Dušek a spol, kteří by měli umět s daty

Nebyl žádný racionální důvod se domnívat, že to bude lepší. Nebude to zásadně lepší ani po těchto opatřeních, to je úplně plonkove. Ale možná zas optický narazíme na nějaký strop, tak se na pár dní uklidnime? Popravdě mě ta neschopnost a nečinnost už dost vytaci. Jedeme po té exponenciále z kopce a zatím jsme si jednou posimrali brzdy. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:52
Reakce na continuity:

A666 já vůbec nechápu, jak k ty stagnaci přišli a ještě Dušek a spol, kteří by měli umět s daty

Nebyl žádný racionální důvod se domnívat, že to bude lepší. Nebude to zásadně lepší ani po těchto opatřeních, to je úplně plonkove. Ale možná zas optický narazíme na nějaký strop, tak se na pár dní uklidnime? Popravdě mě ta neschopnost a nečinnost už dost vytaci. Jedeme po té exponenciále z kopce a zatím jsme si jednou posimrali brzdy. 

​To mi povídej. smutný je, že všude venku je fůra lidí, co umí matematiku, ale jako kdyby byli neviditelní.... Já bohužel začala větřit průser v srpnu, ale že to anroste až tolik, to sjem nečekala.......

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 08. října 2020 21:53

continuity 

Jás e tak nějak začínám smiřovat s tím, že ani na ty Vánoce se do čech nebudeme moct podívat