Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:23

Karoleena 

Jo, ty protilátky se dělaj hromadně, naopak se vždycky čekalo, až se jich nashromáždí víc.

Renusatko continuity 

Jestli mluvěj o testu na protilátky, tak ty jsou z krve. Leda by rychle vynalezli nějakej úplně novej.

Teda aspoň doufám, že mají na mysli testování protilátek - k čemu by bylo PCR, který ukazuje jen aktuální situaci (to jest dneska seš zdravej, negativní, ale zejtra můžeš lehnout)? Ty protilátky  (byť teda nevydržej věčně takže to není úplná útěcha) aspoň vypovídaj o tom, kdo už ten koronáč měl (čili tak půl roku bude z obliga).

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:25

barbucha ne je to test prodejní, který ten virus produkuje, když se mnozí. Takže to řeší aktuální stav. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:26

continuity 

No výborně. Takže to bude chtít těch 10 miliónů testovat každej tejden znova Rozhodně aspoň ty negativní.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:29

eeny-meeny Ve školách, kde je jen jedna paralelka, bude ve škole vždy jen půlka ročníků (6.a8., 7.a 9.)

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:30

barbucha Protilátky ne, antigeny, ty jsou z výtěru. Ale hromadně se to teda dělá taky.

Já akorát četla, že je to klasicky něco za něco, takže je to rychlý dost, ale je tam teda nižší senzitivita než u PCR (na webu CDC je srovnávací tabulka, kde udávali rozptyl 85-95 % podle konkrétního typu testu/výrobce), ale zas si říkám, že pokud jde o jednorázový plošný protestování a ne diagnostiku, tak je to v takto velkým počtu asi celkem jedno...?

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:32

barbucha Veřejná wifina na ulici? To moc neznám. Napadá mne jedině ta sem tam někde na zastávkách, a ta je dost k ničemu. A navíc je venku ziminka. Jasně, všechny to neodradí, ale oproti těm OC a mekáčům to bude zlomek.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:45
Reakce na barbucha:

​A starat se tam o ně bude kdo?!

Co se uzavření volných prostor OC týče, je to zajímavá myšlénka. Jen nevím, kudy se pak do těch obchodů dostaneme. V přízemí cajk, prostě se prorazí díra ve zdi rovnou z ulice - ale obávám se, že do patra už asi po zdi nevyšplhám

​Ostraha bude hlídat, že se nebude posedávat po lavičkách.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:45

Karoleena 

Já nevím, jestli je to jedno... k čemu to teda má sloužit, pokud ne pro přesnej výsledek u jednotlivce? Propustíš jednoho jakože OK, a nakazí ti rázem deset dalších To by pak ale museli dělat jenom PCR (říkali "chybovost" 2% což je pořád o dvě procenta víc než je zdrávo ),ale to je, jak bych řekla, zase zbytečný. No nic, něco dělat musej a já proti testování vůbec nic nemám.

Sweet Potato 

Ziminka jo, ale tak nemusej jenom viset na mobilech, můžou jen tak normálně kafrat - to už nedělaj ani holky? A pak je z toho OC stejně nedostaneš

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:46
Reakce na baltik:

A co si myslite o tom planu otestovat veskery lid pres prakticke lekare? Je to realne?

​Přes našeho určitě ne. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:48
Reakce na ionicera:

​Ostraha bude hlídat, že se nebude posedávat po lavičkách.

​Už se těšim, jak se ostraha odváží obtěžovat mě, znavenou babičku!

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:48

barbucha Člověče, kafraj, ale nad tím mobilem. 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:49

Kalousek na Twitteru:

Vláda dnes přijala plošná omezující opatření, o kterých dříve premiér tvrdil, “že už je nikdy nezavedeme”. Nejsilnější zprávou z tiskové konference je ale fakt, že vyhlašování nebyl přítomen ani premiér, ani 1. místopředseda. Nemůžeme zvítězit, stojí-li v čele vlády zbabělci.

Souhlasím.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:50

Sweet Potato 

To je bída teda. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:50

ionicera  Já to už u tý svý taky vidím v živejch barvách

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:50

Mám praktickou otázku. Nevíte, jestli má nárok na ošetřovné rodič 11 letého dítěte? 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:51
Reakce na barbucha:

​Už se těšim, jak se ostraha odváží obtěžovat mě, znavenou babičku!

​Lavičku budeš mít opásanou červenou pásku. Stejně si nesedneš. Ale to je jen moje vize a líbí se mi čím dál víc.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:52

No a pokud nebudou mít haranti data, nebude online výuka. Dost jich doma pc nemá a jedou přes telefon. Když nebudou mít data, nebudou se mít jak učit. My bychom naopak potřebovali, aby jim operátoři data věnovali. 

A to omezení na ulici fungovat může. V Anglii to bylo taky. Směli jít spolu jenom dva lidi. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. října 2020 20:12
Reakce na ionicera:

​Lavičku budeš mít opásanou červenou pásku. Stejně si nesedneš. Ale to je jen moje vize a líbí se mi čím dál víc.

​Červená páska mě nezadrží. Musela bys lavičku obtočit ostnatým drátem!

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 08. října 2020 20:17

barbucha Spolupracuj! Dneska už mi bylo plukovníka líto ještě víc než před tím. Vypadá vyčerpaně. A ten gaunerskej krtek už ani radši nevylejzá, aby nám řekl, že jsme the best! 

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 08. října 2020 20:27

ionicera osetrovny můžeš dostat při nemoci i na dospělého, pokud to potřebuje. Takže 11lety dítě v horečkách ano. Ale ne pro 11lety, kterýmu zavřeli školu kvůli karanténě.