Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 08. října 2020 17:58

barbuchaZa chvíli se uzavřou volné prostory v centrech. Budou otevřeny jen obchody, uvidíš. A mělo by to logiku.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 08. října 2020 18:08

barbucha Ale nene. Data většina mládežníků nemá. Nebo má v onezeném množství, které jsou schopni vysosnout za den.

To je náhodou ďábelské opatření.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. října 2020 18:19
Reakce na ionicera:

barbucha Myslím, že se tam budou odkládat ti, kteří by se měli vrátit do DD a nejsou ještě úplně fit, ale intenzivní péči mít nemusí., ne? 

​A starat se tam o ně bude kdo?!

Co se uzavření volných prostor OC týče, je to zajímavá myšlénka. Jen nevím, kudy se pak do těch obchodů dostaneme. V přízemí cajk, prostě se prorazí díra ve zdi rovnou z ulice - ale obávám se, že do patra už asi po zdi nevyšplhám

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 08. října 2020 18:22

A co si myslite o tom planu otestovat veskery lid pres prakticke lekare? Je to realne?

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 08. října 2020 18:24

baltik Cožeto?

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. října 2020 18:32

Sweet Potato 

Nemá? Tak holt udělaj pár kroků ven. Kdyby zakázali sdružování do hloučků, dejme tomu omezit to jen na dvojice - když to jde v hospodě, proč ne i mimo ni? Kontrola je samozřejmě obtížná, ale to je i při nařízeným nošení roušek! 

Navíc je to stejně kravina. Co takový kancly, kde sedí pohromadě x lidí? 8 hodin... pěkně pospolu... i do těch obchodů lezou davy a těžko tam (třeba do potravin) budou pouštět po jednom. 

Stejně tak v MHD. Tam mi ještě nějaká pěkná restrikce chybí, třeba maximálně deset lidí na tramvaj?

Je to prostě bezzubý... aby se vlk nažral... stejně jak se školama. Výuka ob týden - ale celý jedný třídy najednou, takže jich tam furt bude pohromadě třicet!

Já ovšem nevolám po obehnání Prahy ostnatým drátem, ani po zamčení lidí v bytech ani po jinejch drastickejch omezeních. Nechť každej nosí roušku, myje si pazoury, dezinfikuje se a nelepí se na ostatní. A větrá. A místo do posilovny ať táhne do luk a strání. Víc se s tím, podle mě, dělat nedá.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 08. října 2020 18:33

baltik To asi neni blbej nápad. Teď jen ta realizace.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 08. října 2020 18:35
Reakce na barbucha:

Sweet Potato 

Nemá? Tak holt udělaj pár kroků ven. 

​Tomuhle nerozumím. 

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 08. října 2020 18:36

Sweet Potato ambicioznost me prave prekvapila, ale nedokazu odhadnout, jestli je to vubec u nas mozne, kdyz jsem tu cetla ty pribehy, jak se praktici bali pomalu nejvic a nechteli, aby jim tam chodili lidi a druha vec, jestli dokazeme vyhodnotit tolik testu?

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 08. října 2020 18:54

baltik Asi vychází z toho, že ty nové testy budou rychlé. Teď o tom mluví v TV, že nařídit po nepůjde. Kolik procent lidí by to asi muselo absolvovat, aby to bylo přínosné, to by mne zsjímalo?

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:05

Sweet Potato No já zaslechla v TV, že má jít o antigenní testy, přístroj na tento typ testování si tuhle koupila jedna neziskovka pro testování terénních pracovníků a ve videu ukazovali, že výsledek testu je známý za 10 minut cca, plus ta mašinka umí dělat i v dávkách nějak 15(?) vzorků najednou, které se zpracujou za hodinu. To mi přijde celkem slušný. 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:07
Reakce na ionicera:

Když ono je to těžký. Včera byla mamka na kosmetice- je jí 73 a kosmetička prohlásila, že se v jí roušce špatně dělá, tudíž ji nenosí. 

 

​Hodinka kosmetiky...je úplně jedno jestli má jedna roušku nebo mají obě roušku nebo ji nemá nikdo. Pokud by kosmetička nebo zákaznice kovid měly, tak na tuhle dobu, vzdálenost a to jaké roušky a jak se nosí, je nákaza tak 99%. Řekla bych.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:09

Karoleena Taky jsem to pochopila tak, že by šlo o něco, co by měl doktor v ordinaci, jako třeba streptest nebo sedimentaci. To by bylo fajn.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:13

Sweet Potato Já si myslím, že jsou to ty, které už tady byly na jaře. Praktici je dostali, není to na výtěr z nosu, ale z kapky krve, takže něco tak rychlého jako CRP.

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:17
Reakce na barbucha:

​Co se uzavření volných prostor OC týče, je to zajímavá myšlénka. Jen nevím, kudy se pak do těch obchodů dostaneme. V přízemí cajk, prostě se prorazí díra ve zdi rovnou z ulice - ale obávám se, že do patra už asi po zdi nevyšplhám

​Zavřou food courty, lavičky a všelijaký odpočinkový kouty obehnaný páskou. Co by tam ta mládež pak dělala, když si nemůže sednout ani být na WiFi. V Liberci to tak měli v oc už v létě, přišlo mi to dobrý. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:17

Renusatko Teď říkal, že to už s praktiky diskutují a chtěli by to rozjet do 14 dnů.

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:18

Renusatko ne nejsou z krve, ale z výteru ( to co píše plukovník), lze to i kloktat. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:18
Reakce na Sweet Potato:

​Tomuhle nerozumím. 

​No když nemaj placený data a v OC bude vypnutá wifina, tak vylezou na ulici, tam se nějaká veřejná  vždycky chytí. 

Offline eeny-meeny
Avatar
242 příspěvků moje polička 08. října 2020 19:20

Chápu rozdělování výuky na školách, kde je třída A a třída B (a další písmena). Ale co třeba malé vesnické školy, kde je v každém ročníku kolem 10 dětí? Má to tak můj synovec nebo různé soukromé školy. To pošlou domů pět dětí a pět bude doma? Nebo dva ročníky zůstanou doma a dva budou ve škole? Podle mě to v tak malých školách nemá smysl, ale zatím jsem k tomu nenašla žádnou odpověď.